Inwazja Mekazoida

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
Mekazoid
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Inwazja Mekazoida

Post autor: Mekazoid »

Cześć wszystkim !
Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem dołączenia do tego forum
i w końcu to zrobiłem :)
To tak na dzień dobry powiem trochę o sobie żeby było wiadomo z kim
mamy doczynienia :) , postaram się tym nie zdradzić całkowicie swojej
tożsamości ponieważ jak wiadomo seksualność to w końcu dosyć
intymna sprawa.
Jestem robotykiem z hobby i wykształcenia a pracuję jako programista
C\C++ Javy pythona i czego tylko sobie szanowne szefostwo zażyczy :).
Oprócz kombinowania z robotami lubię jeździć na rowerze oglądać kreskówki (ostatnio uzależniłem się od najnowszej odsłony My Little Pony)
oraz dużo się uśmiechać chociażby w formie emoticonów :) .
Jak zapewne domyślacie się jestem aseksualny z nachyleniem do kobiet ,
spotkałem się kiedyś z terminem heteroromantyczny ale jakoś mi nie
przypadł do gustu. Dołączyłem do tego forum ponieważ docelowo
chciałbym znaleźć przyjaciółkę/dziewczynę z którą mógłbym być bliżej w znaczeniu fizycznym i psychicznym bez konieczności kontaktu seksualnego.
Ponieważ jednak lubię działać rozważnie poczekam z
zamieszczaniem anonsu w tutejszym dziale do tego przeznaczonym
aż zadomowię się na forum :).

Jak zapewne zauważyliście po tej ścianie tekstu jestem dość gadatliwy
tak w mowie jak i w piśmie , ale zdaję sobie sprawę że pora już kończyć dlatego dodam tylko dwie rzeczy :

Oczywiście mój avatar mnie nie przypomina , no chyba że kolorem
włosów :) .
Jeżeli po tych ekshibicjonistycznych wynurzeniach komuś wydaje się
że mnie zna osobiście zapraszam na pm może faktycznie się znamy :)

ps.
Formatowanie dłuższych wpisów w forum nie jest moim talentem :( :)
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

hmm konkurencja rośnie :(

Ale się nie boje :diabel:

Generalnie już ciebie lubię choćby "po fachu" :wink:

Tak więc witaj :mrgreen:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Za tę Javę to powinien być ban. No ale nadrabiasz Pytągiem i C/C++, więc witaj ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

witam zdejmując kapelusz :)
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Witaj.
My Little Pony powiadasz? Oglądało się, ale fabuły nie kojarzę. Dużo różu, naklejki i inne gadżety. Zbierasz?
A inne kreskówki to np. jakie?

Na informatyce się nie znam, więc zmykam.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Post autor: Layla »

Witaj na forum :)

Z My Little Pony nieźle wypaliłeś :P Ja też oglądam kreskówki, ale eee... mniej różowe :D

A co do informatyki, to cóż... Ja się nie łapię w temacie, chociaż powinnam, bo studiuje coś z pogranicza informatyki, medycyny, materiałoznawstwa i fizyki. A hobby to masz bardzo fajne :)
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Mekazoid
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mekazoid »

Najnowsza odsłona kucyków już nie jest taka przeróżowiona i wbrew pozorom sporo facetów zaczęło to oglądać :). Polecam wpisać na YouTube My Little Pony FIM episode 1 i obejrzeć bez uprzedzeń .
A co do innych kreskówek to naprawdę spory zakres ponieważ lubię zarówno zachodnią animację jak i anime a także kreskówki produkcji Rosyjskiej :) .
Ale mogę wypisać takie osobiste top 10 na szybko :

1 My Little Pony Friendship is Magic
2 Muminki
3 One Piece
4 Ghost in the Shell
5 Sekret trzeciej planety
6 G.I. Joe Renegade
7 Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster (tak to szło po polsku ? )
8 Wojownicze żółwie ninja (i te z 80 i te ostatnie)
9 Exosquad
10 Cowboy Bebop

Generalnie lubię jak autor stworzy grupę wyrazistych i momentami zabawnych postaci i pozwoli widzom oglądać jak rozwijają się one pod wpływem stworzonego świata :).
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Muminki i Cowboy Bebop - oh yeah.

Muminki, wersja japońska czy wersja tzw. "pacynkowa" produkcji polskiej, którą lubiła Tove? Czytałeś przy tym serię Muminki Tove Jansson?

Cowboya nie obejrzałam w całości - coś chyba stanęło na 16 odcinku. Po Jupiter Jazz. Spike Spiegel i spółka. Niezły odcinek ze "śmiercionośną" lodówką. :wink: I świetna ścieżka dźwiękowa, szczególnie The Real Folk Blues (ending). Opening przypomina trochę klimatem lata 70. XX wieku.

Żółwie ninja, to i owszem - kto nie oglądał? :wink: Rafael wymiata. :diabel:

Ja tam miałam też słabość do Złotych Miast - stąd późniejsza fascynacja kulturą prekolumbijską i ekranizacjami komiksów (w sumie mangi to tez komiksy, ale poza tym też Marvel itd.).
Awatar użytkownika
Mekazoid
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mekazoid »

Właściwie to podobają mi się obydwie ale wersja japońska ma dużo fory przez to że to właśnie ją oglądałem w dzieciństwie. Książki Tove czytałem tylko niektóre , nie jestem ci teraz w stanie powiedzieć które dokładnie.
A Złote Miasta też fajne były tylko jakoś mi się specjalnie w pamięć nie wryły , to tam była ta grupa piratów dowodzona przez taką chudą inaczej babkę :) ?
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Wersja japońska bardziej mi się podoba, może i z tego samego powodu co Tobie - że leciała jako dobranocka na TVP1. Ulubionym bohaterem jest Włóczykij (i harmonijka :wink: ), a obecnie również Buka, istota świetnie opisana w książkach Tove, zwłaszcza w Zimie Muminków. Buka jest tajemniczą postacią, wiecznie poszukującą ciepła. Lubię też Too - Tiki za jej mądrość i dojrzałoś. W sumie każdego po trochu. :)

Nie. Złote Miasta były o El Dorado, złotych medalionach i hiszpańskich konkwistadorach. Esteban, Zia, Mendoza oraz dwaj nieco tchórzliwi marynarze. Później dołączył do nich indiański chłopak, ze złotym dzbankiem i papugą.
Awatar użytkownika
Mekazoid
młodASek
Posty: 23
Rejestracja: 2 lis 2011, 21:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mekazoid »

Faktycznie ta scena z książki w której się okazało że Buka nie ma tak naprawdę złych zamiarów a jej tak zwane złe moce są efektem ubocznym jej własnego cierpienia była dla mnie zawsze bardzo poruszająca.

Z tego co mi się po naszej ,wprawdzie krótkiej ale zawsze , rozmowie to nowa odsłona My Little Pony powinna się tobie spodobać.
Polecam do obejrzenia chociażby żeby zobaczyć co , przy odrobinie dobrej woli , można zrobić mając za wejście koniec końców zadanie stworzenia kreskówki-reklamówki .
Lauren Faust i Studio B naprawdę reprezentują bardzo wysoki poziom jeżeli chodzi o tworzenie kreskówek .
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Trudno mi przewidzieć w tym momencie, czy nie żartujesz sobie ze mnie. Pewnie obejrzę z jeden odcinek, kiedy już znajdę go na youtube. Chyba nie powinnam się już dalej wypowiadać w Twoim wątku, bo wtedy może być przeniesiony do Archiwum X.
Zatem życzę miłego pobytu na forum i rozmów z ciekawymi ludźmi.
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Witam kolegę z zacięciem informatycznym :) Ja na razie zgłębiam tajniki Pascala bezskutecznie :D także czapka z głowy :D

Ogólnie jednak uwielbiam wszytko co się wiąże z IT. Kreskówki też lubię choć z tych które wymieniłeś niewiele widzialam.
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Saphiriss pisze:Ja na razie zgłębiam tajniki Pascala bezskutecznie :D także czapka z głowy :D
Czyżby zainteresowanie archeologią? ;)

BTW, coś ten inwazji nie widać :P
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Saphiriss
świrASek
Posty: 148
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:08
Lokalizacja: Hogwart / Silesia

Post autor: Saphiriss »

Hehe archeolologią może i tak ale to tylko z musu bo na czymś się nauczyć trzeba ;)
Wiem, że część ludzi za mną nie przepada, trudno ja też nie przepadam za większością z nich ;)
ODPOWIEDZ