Witam wszystkich!

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Awatar użytkownika
danica0
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2015, 06:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Witam wszystkich!

Post autor: danica0 »

Matko, pierwszy raz trafiłam na stronę, która gromadzi ludzi aseksualnych :) I to jest świetne! Bo choć od dłuższego czasu deklaruję się jako osoba aseksualna, a moi przyjaciele to akceptują, to jednak wciąż wiem, że nie do końca to rozumieją. :|
Jestem dość skomplikowanym przypadkiem, ponieważ mam 17 lat i od zawsze wiedziałam, że moja orientacja jest inna. Czułam, że nigdy nie będę mieć dzieci i nie wyjdę za mąż (choć jak wtedy mi się wydawało przeżywałam swoje "zauroczenia" - ale to była raczej presja otocznia) nie wiedziałam dlaczego tak jest. Nigdy nie interesowali mnie ani mężczyźni ani kobiety, nie zwracałam uwagi na ich wygląd ani na swój, nie "zakochiwałam się" w sportowcach i aktorach.
W pełni świadoma swojej orientacji jestem od czasu nauki w gimnazjum i czuję się z tym jak najbardziej dobrze :D
Czasem zdarza mi się odczuwać popęd seksualny, ale to jest krótkie i bezosobowe - nie skierowane do jakiejkolwiek osoby lub płci. Nie wiem dokładnie do jakiego odłamu aseksualizmu należę. Co o tym sądzicie?
"Always remember how you are"
Awatar użytkownika
bejbi
ASiołek
Posty: 90
Rejestracja: 29 maja 2015, 08:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam wszystkich!

Post autor: bejbi »

Cześć, miło że dołączyłaś. Mam podobnie, choć próbowałam związków seksualnych.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Witam wszystkich!

Post autor: marisaxyz »

Witaj na forum :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Sherly »

Witaj :) :ciasto: Mnie to wygląda na "czysty" aseksualizm. Bardzo.... konkretny, trochę Ci zazdroszczę. Mój powoduje że wciąż się zastanawiam gdzie jestem na spektrum... :roll:
Awatar użytkownika
danica0
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2015, 06:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Witam wszystkich!

Post autor: danica0 »

Sherly pisze:Witaj :) :ciasto: Mnie to wygląda na "czysty" aseksualizm. Bardzo.... konkretny, trochę Ci zazdroszczę. Mój powoduje że wciąż się zastanawiam gdzie jestem na spektrum... :roll:
Dzięki za twoją opinię :wink: A jak jest z tobą?
"Always remember how you are"
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Wyzwoolona »

Witamy :ciasto:
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
Libra

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Libra »

Sherly pisze:Witaj :) :ciasto: Mnie to wygląda na "czysty" aseksualizm. Bardzo.... konkretny, trochę Ci zazdroszczę.
weź poprawkę na wiek - może(ale nie musi :) ) się pozmieniać, w miarę dorastania. Ja jako nastolatka czułam, że odstaję bo mnie jakos omijaly te ferwory kochliwości, zauroczeń. Później też. W drugim związku mi sie nieco pozmieniało(miałam 24 lata), trwa do teraz, przesunęłam swoje granice bo mi zależy ale tygrysicy to ze mnie nie będzie :D - nie mówię, ze tak będzie u kogoś, tylko, że tak było u mnie.

Witam i powodzenia w odkrywaniu siebie :)
Awatar użytkownika
danica0
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2015, 06:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Witam wszystkich!

Post autor: danica0 »

Libra pisze:
Sherly pisze:Witaj :) :ciasto: Mnie to wygląda na "czysty" aseksualizm. Bardzo.... konkretny, trochę Ci zazdroszczę.
weź poprawkę na wiek - może(ale nie musi :) ) się pozmieniać, w miarę dorastania. Ja jako nastolatka czułam, że odstaję bo mnie jakos omijaly te ferwory kochliwości, zauroczeń. Później też. W drugim związku mi sie nieco pozmieniało(miałam 24 lata), trwa do teraz, przesunęłam swoje granice bo mi zależy ale tygrysicy to ze mnie nie będzie :D - nie mówię, ze tak będzie u kogoś, tylko, że tak było u mnie.

Witam i powodzenia w odkrywaniu siebie :)
Szanuję twoją opinię, jednak myślę, że raczej to mi się nie zmieni. Moje dominujące cechy oraz system wartości są stałe już od dziecka. Chociaż wiele osób to krytykowało i próbowało na mnie wpłynąć :wink:
"Always remember how you are"
Libra

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Libra »

Zaznaczyłam, że tak było u mnie, nie musi być u Ciebie czy u kogokolwiek innego :) Pożyjesz zobaczysz, albo nie zobaczysz :)
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Sherly »

danica0 pisze:Dzięki za twoją opinię :wink: A jak jest z tobą?
Miotam się pomiędzy homo-romantycznością a aromantycznością.
Awatar użytkownika
danica0
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2015, 06:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Witam wszystkich!

Post autor: danica0 »

Sherly pisze:
danica0 pisze:Dzięki za twoją opinię :wink: A jak jest z tobą?
Miotam się pomiędzy homo-romantycznością a aromantycznością.
Rozumiem :| To musi sprawiać ci wiele problemów w relacjach z partnerką
"Always remember how you are"
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Sherly »

Z "potencjalną", która jest na horyzoncie - tak.
Awatar użytkownika
HAL
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2015, 14:07
Lokalizacja: Q Continuum

Re: Witam wszystkich!

Post autor: HAL »

Hej!
Powiem Ci, że ja miałam tak samo. Już bardzo wcześnie wiedziałam, że nie interesuje mnie seks, że nie chcę mieć dzieci i pamiętam jak drażniło mnie otoczenie, które twierdziło, że mi przejdzie. Również mam bardzo stały charakter i praktycznie już w dzieciństwie było wyraźnie widać moje dominujące cechy charakteru. Zatem piątka! (I ciasto dla Ciebie: :ciasto:) Można już w młodym wieku mieć tego świadomość. Uważam nawet, że tak jest o wiele łatwiej, bo unikniesz wielu nieprzyjemnych doświadczeń czy nieudanych związków.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości. (A. Einstein)
Awatar użytkownika
danica0
mASełko
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2015, 06:49
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Witam wszystkich!

Post autor: danica0 »

HAL pisze:Hej!
Powiem Ci, że ja miałam tak samo. Już bardzo wcześnie wiedziałam, że nie interesuje mnie seks, że nie chcę mieć dzieci i pamiętam jak drażniło mnie otoczenie, które twierdziło, że mi przejdzie.
Miło wiedzieć, że ktoś miał podobną sytuację do mnie :wink:
Jestem tylko ciekawa: jak zareagowała twoja rodzina, kiedy im powiedziałaś? Pytam, ponieważ ja jeszcze nie powiedziałam im tego otwarcie.
"Always remember how you are"
Awatar użytkownika
dziecko nieba
mASełko
Posty: 133
Rejestracja: 27 sie 2014, 12:39
Kontakt:

Re: Witam wszystkich!

Post autor: dziecko nieba »

To ja też się przywitam :ciasto: :ciasto:

I od razu powiem, że "mam tak samo, jak wy" i choć osobiście nie wykluczam, że coś się kiedyś może ewentualnie zmienić, to strasznie mnie wkurza, kiedy inni sugerują, że się zmieni albo powinno się zmienić. To szczególnie dotyczy członków rodziny.
można poczytać mój taki tam blog
ODPOWIEDZ