Moja historia

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Niewiadoma
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2018, 11:41
Lokalizacja: Miejscowość 100km od Szczecina

Moja historia

Post autor: Niewiadoma »

Zanim zacznę opowiadać chciałam się ze wszystkimi przywitać.

Moja historia nie jest długa, ma zaledwie kilka dni - kilka męczących dni. Przeglądałam pewnego razu media społecznościowe i trafiłam na post na jakiejś grupie o tym, że pewna dziewczyna ze względu na swoją aseksualność nie mogła znaleźć "środowiska" dla siebie. Wpisałam w wyszukiwarkę "aseksualność" i zaczęłam czytać. Zawsz myślałam ze po prostu jeszcze nie dojrzałam do związków. Ogólnie nie mam problemu z kontaktami między ludzkimi i nie narzekam na brak znajomych. Jednak coś mi nie pasowało... Wszyscy mówili jaka to ja jestem dojrzała i jak zaradna. Byłam w jednym związku, który to ja zaczęłam i ja zakończyłam trwał on zaledwie jeden dzień. Jednak po spotkaniu z moim, wtedy, chłopakiem myślałam, że zwymiotuję. Było mi bardzo niedobrze. Nawet się nie dotykaliśmy. Nic. Był to mój pierwszy i ostatni związek. Moje przyjaciółki miały już po kilku chłopaków, a ja... Nigdy nie chciałam tego. Może czasami czując się samotnie przemknęło mi to przez myśl, jednak szybko się ulatniało. Jestem teraz w okresie dojrzewania i nie wiem kompletnie co mam robić. Boję się porozmawiać z rodzicami o tym, ponieważ nie jestem z nimi mocno związana, nasze relacje są raczej chłodne. Długo zastanawiałam się czy to, że nie umiem pokochać jest spowodowane brakiem ciepła i miłości ze strony rodziców, czy choruję na coś, a to że nie czuję pociągu seksualnego to po prostu kwestia czasu bądź takie... upodobanie. Nie wiem jak nazwać to co we mnie siedzi, moje przemyślenia, uczucia... Chciałabym bardzo z kimś porozmawiać o tym, z psychologiem, asem bądź kimkolwiek, ale się bardzo boję...
Nightfall

Re: Moja historia

Post autor: Nightfall »

Jeśli jesteś w wieku dojrzewania, to daj sobie czas - zobaczysz jak to wszystko będzie się u ciebie kształtować. Jeśli nie masz zbyt dobrego kontaktu z rodzicami, to lepiej na razie nie wywlekaj tego tematu. Dużo napisałaś o swoich lękach i odczuciach, a mniej o konkretnych sytuacjach, dlatego ciężko mi coś więcej powiedzieć :)
Moje przyjaciółki miały już po kilku chłopaków
Skoro są takie młode i spały już z kilkoma chłopakami, to raczej nie są bardzo rozsądne (pewnie zostanę zjedzona za te moje poglądy ale IDK). Ale co najważniejsze to, co robią inni nie koniecznie jest wyznacznikiem normalności :)

Trzymaj się :mrgreen:
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Moja historia

Post autor: Małgorzata95 »

Bądź sobą i nie kieruj się tym, co mówią i robią inni. Kobiety z natury mają niższy popęd, czasem go nie odczuwają (czasem potrzeba czasu i więzi emocjonalnej, by go odczuć) i wbrew wszelakim opiniom - jest to całkowicie normalne. Dobrze, że tu trafiłaś, dodatkowo istnieje grupa na fb „Anonimowi CiAStoholicy”. Jak masz pytania - pytaj (jak chcesz popisać prywatnie, pisz śmiało, postaram się odpowiedzieć). Pozdrawiam!
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
ODPOWIEDZ