cześć z Krakowa;)

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
cynober
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2018, 22:39

cześć z Krakowa;)

Post autor: cynober »

Cześć,
zaglądam tu któryś raz z kolei, wiec chyba wypadałoby sie przedstawić;) mam 34 lata, jestem grafikiem z Krakowa. Na ogół identyfikuje sie jako As biromantyczny, czasem troche że niby demi;) Jak dotąd miałam kontakt tylko z asami nie z Polski, na tumblerze czy lj, ale ich realia, a nasze to jednak troche inna sprawa, więc zaczełam tu sprawdzać co i jak.
Awatar użytkownika
Samala
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 28 maja 2018, 13:57

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: Samala »

Cześć :)
agusart154
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 10:27

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: agusart154 »

Witaj na forum ;)
Awatar użytkownika
Agi-jogi
starszASek
Posty: 47
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:18
Lokalizacja: Toruń

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: Agi-jogi »

Witaj na forum :)
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: BlueStar »

cynober pisze: 28 maja 2018, 15:29 ale ich realia, a nasze to jednak troche inna sprawa
Zaciekawiłaś mnie tym:) Rozwiniesz to może trochę?
cynober
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 27 maja 2018, 22:39

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: cynober »

Cześć sorki za tak dłuuugi czas nieobecności.
hmmmm wydaje mi się, że przede wszystkim wśród LGBTA poza Polska (a w kierunku zachodnim) z racji różnic kulturowych i mniejszego przywiązania do religii panuje większa swoboda i publiczna akceptacja. Oczywiście, to nie znaczy że ich rodziny nie pytają się kiedy im przejdzie, albo że nie dochodzi do przemocy, ale publiczne zielone światło stawia mniejszości seksualne w trochę innym świetle i takie zjawiska jak Asy mniej kłują w oczy( już tym bardziej, że na ogół chcą być zostawieni w spokoju i nie "uprawiają aktywnej propagandy homo").
Osoby z którymi rozmawiałam w wieku 17- 25 nie czuły się winne, tak jak wielu z nas tu. To ogólna presja na rodzinę i dziecko i dużo seksu, ale tylko póki jesteś ładna bo potem to ble - cały ten kram wywołują ogromne poczucie winy. Przyznam, że sie zastanawialam czy oni są jacyś głupi? Znaczy jak sobie wyobrażają życie? A tu okazuje sie, ze da sie. Zastanawiałam skąd to dziwne rozgrzeszenie. Może to kwestia tego że u nas była komuna a u nich mniejszości już walczyły o prawo do życia.
Oni są nastawieni bardzo na zaakceptowanie tego ,że jest się nie takim jak reszta. Trochę mnie to denerwowało, ta presja akceptacji bo trudno mi to przychodzi.
Strasznie tu generalizuje, bo i rozmawiałam z dziewczyną z Dallas z katolickiej rodziny której tata podbił oko po tym jak obcięła włosy na krótko bo kobieta powinna wyglądać ładnie, a jak powiedziała że nie chce ani mężczyzn, ani kobiet to zamknął ją w domu i musiała uciekać. Ehh, wiec oczywiscie to nie jest tak, że tam jest różowo, a tu be. Wpadam na to forum żeby sobie przypomnieć że są ludzie tacy jak ja;)
A poza tym pewne niuanse zawsze gubią się w tłumaczeniu;)
Kołysanka
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 15 lip 2018, 21:04

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: Kołysanka »

Cześć 50 km od Krakowa ;)
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: Animalia »

Cześć
Obrazek
Obrazek
Ona1982
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2018, 04:45

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: Ona1982 »

Cześc
biernacki008
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2019, 16:08

Re: cześć z Krakowa;)

Post autor: biernacki008 »

Czesc
ODPOWIEDZ