Cześć Wam - czyli zbieram 5 postów. xD

Każdy nowy użytkownik musi się wpisać! No dobra, to tylko żart, ale przedstawcie się. :)
Krasnoludek
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 21 gru 2018, 21:47

Cześć Wam - czyli zbieram 5 postów. xD

Post autor: Krasnoludek »

Cześć Wam.

O mnie:
Lat 25 od niedawna, absolwent WPiA UJ. Planowana praca w rodzinnym biznesie + praca naukowa na uczelni jeśli się uda (w przyszłym roku planuję zacząć studia doktoranckie)

ie jestem pewien czy jestem "aseksualny" - w sumie to nigdy o tym nie myślałem. W sensie... no bo aseksualizm kojarzył mi się zawsze z takim jednoznacznym "nic a nic nigdy". A ja mógłbym. Pewnie nawet byłoby fajnie - jak sobie od czasu do czasu zrobię przyjemność to jest fajnie. Ale jakby... no to nie jest coś co zaprząta moje myśli, ani tym bardziej coś, czemu zdarza się STEROWAĆ moimi myślami, w sensie.. no "popęd" to jest coś, co nas "popycha" do robienia rzeczy, coś co skutkuje Potrzebą. Ja nigdy właściwie nie czułem Potrzeby. Mogłoby być, kiedyś, z odpowiednią osobą. Można spróbować. Ale jakby... no dla mnie to jest gdzieśtam dużo dalej i nie jest to coś o czym myślę gdy myślę o bliskich relacjach z innymi osobami, nawet tymi płci, która mnie pociąga. Bo właśnie - mnie POCIĄGAJĄ kobiety. W sensie... no jestem w stanie to odczuć czasem, fizycznie. Tyle, że też rzadko bywa to jakoś bardzo mocno nasilone w stylu "ojezu ale bym Pragnął".

Chciałbym poznać osobę, z którą mogę rozmawiać o wszystkim, z którą będę się dzielił przemyśleniami, która będzie się dzieliła ZE MNĄ tym co się dzieje w jej życiu. Poznać kogoś, z kim będę blisko i z kim będę czuł się dobrze. I kiedyś, na którymś etapie, może dojdzie do wyrażenia tej bliskości w sposób skutkujący fizyczną intymnością, bo ja uważam ją za swego rodzaju zwieńczenie i ukoronowanie bliskiej relacji między osobami odmiennej płci (no albo tej samej, jeśli that's how you roll). Ale jakby... mmm... no chcę podkreślić, że ja w sumie, na ten moment, nie bardzo czuję w życiu taką POTRZEBĘ. W sensie, dla mnie to jest punkt opcjonalny na później. I może dlatego zresztą zazwyczaj się tak zdarzało, że dziewczyny mnie traktowały jako materiał na przyjaciela - bo nie wykonywałem tych korków, które inni pewnie wykonują gdy chcą "czegoś więcej".

Rzecz w tym, że dla mnie... no dla mnie miłość to po prostu coś w rodzaju bardzo mocnej przyjaźni. Może jak najbardziej zawierać komponent erotyczny - i u większości ludzi go zawiera. Ale u mnie, mam wrażenie, jest to element nieobowiązkowy, przynajmniej na tym etapie mojego życia. Nie sygnalizuję tej potrzeby, bo w sumie jej nie CZUJĘ. Najprostszymi słowy jak potrafię - obecnie dużo ważniejsze jest dla mnie żeby znaleźć kogoś z kim będę mógł pogadać i ewentualnie przytulić oglądając serial, niż kogoś z kim będę mógł uprawiać namiętny seks. Seks może sobie być, ale później, bo jest dla mnie mniej ważny niż te inne rzeczy.

Dlatego się zarejestrowałem na tym forum, bo właśnie chciałbym poznać kogoś, kto też ma raczej niższą potrzebę FIZYCZNEJ intymności, żeby nie czuł się urażony/zaskoczony tym, że ja nie robię jakoś bardzo mocnych awansów w tym kierunku.
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: Cześć Wam - czyli zbieram 5 postów. xD

Post autor: ASperger »

Witaj.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Lizza
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 1 sty 2019, 03:17

Re: Cześć Wam - czyli zbieram 5 postów. xD

Post autor: Lizza »

Witaj :)
ODPOWIEDZ