test na religijność

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
stendai

Re: test na religijność

Post autor: stendai »

1. Liberal Quakers - Religious Society of Friends (100%)
2. Mahayana Buddhism (95%)
3. Theravada Buddhism (85%)
4. Unitarian Universalism (84%)
5. Taoism (83%)
6. New Age (81%)
7. New Thought (73%)
8. Sikhism (69%)
9. Neo-Pagan (67%)
10. Hinduism (66%)
11. Jainism (64%)
12. Scientology (64%)
13. Mainline - Liberal Christian Protestants (61%)
14. Orthodox Quaker - Religious Society of Friends (61%)
15. Secular Humanism (53%)
16. Christian Science Church of Christ, Scientist (50%)
17. Reform Judaism (43%)
18. Seventh Day Adventist (33%)
19. Bahai (28%)
20. Non-theist (26%)
21. Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (22%)
22. Eastern Orthodox (19%)
23. Roman Catholic (19%)
24. Mainline - Conservative Christian Protestant (16%)
25. Orthodox Judaism (16%)
26. Jehovahs Witness (15%)
27. Islam (7%)

U mnie wyniki podobne. Tym razem to ja jestem kwakrem ;)
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2428
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: test na religijność

Post autor: urtika »

Wrzucę tłumaczenie testu podanego przez Heremisa, coby nikt znów nie narzekał, że po angielsku. :wink:

Przy każdym pytaniu wybieramy w żółtym polu jak ważna dla nas jest poruszana w pytaniu kwestia: bardzo (High), średnio (Medium) albo mało (Low).

1. Jaka jest liczba i natura boskości (Boga, bogów, wyższych mocy)?
-Tylko jeden Bóg - cielesny duch (posiada ciało), najwyższy, osobowy Bóg Wszechmogacy, Stwórca.
-Tylko jeden Bóg - niecielesny duch (nie posiada ciała), najwyższy, osobowy Bóg Wszechmogacy, Stwórca.
-Wielu osobowych bogów (lub bogiń) uznawanych jako oblicza jednego Boga i/lub jako osobne bóstwa.
-Najwyższa siła jest bezosobową Ostateczną Rzeczywistością (albo życiową siłą, ostateczną prawdą, porządkiem kosmicznym, absolutnym szczęściem, uniwersalną duszą), która jest we wszystkim i/lub przenika wszystko.
-Najwyższy byt jest zarówno wieczną, bezosobową, bezkształtną Ostateczną -Rzeczywistością, jak i osobowym Bogiem (lub bogami).
-Nie ma Boga lub najwyższej siły. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
-Żadne z powyższych.

2. Czy jest ludzkie wcielenie (wcielenia) Boga (albo bogów/bogiń)?
-Bóg jest (lub bogowie/boginie są) najwyższe i nie mają wcieleń.
-Jest jedno wcielenie.
-Jest wiele (lub niezliczenie wiele) wcieleń.
-Nie ma żadnych szczególnych wcieleń, gdyż Bóg jest wszystkim i wszystko jest Bogiem (lub -Bóg jest we wszystkim).
-Nie ma wcieleń, gdyż nie ma Boga. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
-Żadne z powyższych.

3. Jakie jest źródło fizycznego wszechświata i życia na ziemi?
-Jak w Księdze Rodzaju Bóg stworzył dojrzały wszechświat i dojrzałe formy życia z niczego w mniej niż 7 dni, mniej niż 10.000 lat temu.
-Jak w Księdze Rodzaju, ale "dzień" to nie 24 godziny, być może odwołuje się do tysięcy (lun milionów) lat, lub faz stworzenia.
-Bóg stwarza i kontroluje zjawiska odkryte przez naukowców. Albo istnieją inne duchowe wytłumaczenia, nie bedące w konflikcie z naukowymi odkryciami.
-Cała materia i formy życia są manifestacjami (lub iluzjami) wiecznego Absolutu (Ostatecznej Prawny, Uniwersalnej Duszy lub Umysłu itp.).
-Jedynie naturalne siły (jak ewolucja) i żaden Stwórca ani duchowa siła. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
-Żadne z powyższych.

4. Co się dzieje z ludźmi po śmierci?
-Dusze są sądzone niezwłocznie jako zapowiedź nieba lub piekła. Przy sądzie ostatecznym Bóg (lub Chrystus) ożywi i skarze wszystkich na niebo lub piekło. (Lub dusze moją być też skazane na karę i/lub oczyszczenie przed niebem).
-Śmierć powoduje nieświadomość dopóki, podczas sądu ostatecznego, Bóg (lub Chrystus) nie wzniesie dobrych do nieba; wskrzesi i zniszczy złym na ziemi; zwróci prawym raj na ziemi na wieczność.
-Dusze nie przeżywają śmierci. Bóg (lub Chrystus) ożywi prawych podczas sądu ostatecznego na wieczność w niebie lub ziemskim raju; zli pozostaną umarli.
-Duchowy rozwój duszy następuje dalej po śmierci tak, że wszyscy mogą w końcu doświadczyć nieopisanego szczęścia bliskości do Boga. Piekło nie jest miejscem, ale udręką wiecznego oddalenia od Boga.
-Następuje odrodzenie (powtarzające się nieskończenie lub dopóki jeśli wszystkie nauki życia zostaną nauczone jednoczy się z siłą życia, lub dopóki całkowite oświecenie i wieczne szczęście nie zostaną osiągnięte.
-Z pewnością jest życie po śmierci, ale nie wiadomo, jak wygląda, lub nie jest to ważne - tylko czyny za życia się liczą.
-Nie ma życia po śmierci; nie ma duchowej egzystencji poza życiem; nie ma nieba ani piekła.
Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
-Żadne z powyższych.

5. Dlaczego popełnia się zło na świecie?
-Ludzie odziedziczyli grzeszność lub uszkodzoną naturę lub skłonność ulegania pokusom Szatana od Adama i Ewy, którzy popełnili pierwotny grzech przeciwko Bogu.
-Złe postępowanie jest wynikiem danej przez Boga wolnej woli i słabej strony, lub skłonności to zaspakajania osobistych potrzeb, która czasem skutkuje złymi decyzjami (i/lub podległości pokusom Szatana).
-Ignorancja swojej prawdziwej egzystencji jako czysty duch i jako jedność w Uniwersalną Prawdą (albo duszą, umysłem itp.) może prowadzić do złego postępowania.
-Niesłuchanie głosu Boga, który mieszka we wszystkim, może prowadzić do złego postepowania.
-Egoizm (samolubstwo) prowadzi do żądzy, pożądania i przywiązania, co może prowadzić do szkodliwych myśli i zachowania, tj. chciwości, nienawiści i przemocy.
-Nie ma nadnaturalnych ani duchowych powodów. Natura ludzka, psychologia, socjologia, kryminologia itp. tłumaczą złe postępowanie. Albo nie jestem pewien. Albo nie jest to dla mnie ważne.
-Żadne z powyższych.

6. Obecność Szatana skutkuje w cierpieniu.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

7. Czemu jest tyle cierpienia na świecie?
-Pierwotne nieposłuszeństwo Adama i Ewy spowodowało, że ludzkość odziedziczyła śmiertelność, która zawiera cielesną niedoskonałość, chorobliwość i zepsucie.
-Cierpienie jest częścią Boskiej woli, planu lun stworzenia (aby zdyscyplinować, poddać testowi, wyzwaniu, wzmocnić wiarę, charakter, pobudzać do rozwoju moralnego lub dla celów, których nie znamy, lub nie możemy znać).
-Cierpienie jest stanem umysłu (albo iluzją); tylko nasza duchowa natura jest prawdziwa.
-Duchowa albo kosmiczna nierównowaga i dysharmonia może skutkować cierpieniem.
-Szkodliwe myśli i/lub czyny (chciwość, nienawiść i przemoc) w tym lub innym życiu powracają jako cierpienie (karma).
-Żadne z powyższych; ludzkie cierpienie nie ma nic wspólnego z nadnaturalnym lub karmą.

Odpowiedz na pytania 8-12 w jaki sposób wierzysz, że można osiągnąć zbawienie, uniesienie, wieczną nagrodę, duchową wolność/oświecenie, duchową harmonię, zjednoczenie z Bogiem itp.

8. Czcić:
-Najwyższą Moc, Boga lub Bogów.
-Boga - trzy osoby jednej istoty.
-Boga Ojca, Jego Syna, Świętego Ducha - każdego jako osobną istotę.
-Nie dotyczy.

9. Chrzest (lub inicjacja):
-Niezbędne.
-Nie niezbędne,
-Nie dotyczy.

10. Regularnie spowiadać się lub okazywać skruchę:
-Wszystkie grzechy/występki klerykowi.
-Wszystkie grzechy/występki, ale niekoniecznie klerykowi.
-Nie dotyczy.

11. Spełnianie dobrych uczynków i współczucie jest:
-Potrzebne.
-Niepotrzebne.
-Nie dotyczy.

12. Wybierz wszystkie twierdzenia, które wyrażają twoje poglądy.
-Trzymaj się sztywno rytuałów, ćwiczeń, nakazów, przykazań, zakazów, praw, sakramentów lub nakazów wiary aby zostać nagrodzonym po życiu.
-Wszyscy, nawet źli, są nagradzani po życiu (np. idą do nieba, łączą się z Bogiem), jako że Bóg (Bogowie) jest nieskończenie dobry i wybaczający.
-Wyzbądź się pragnień, przywiązań i ignorancji albo wyzbądź się wszelkich nieczystości, aby w pełni uzyskać oświecenie.
-Naucz się wszystkich życiowych nauk poprzez ponowne narodzenia.
-Realizuj swoją prawdziwą naturę jako czysty duch (lub dusza) a nie ciało, jako jedność z Absolutem, Uniwersalną Duszą.
-Żyj bardzo skromnie; odrzuć ziemskie cele i własności.
-Wykorzystuj moc Ostateczności (Boga lub boskości) poprzez takie metody jak psychika, tarot, kryształy, magia.
-Ludzkość jest "ratowana" raczej poprzez ludzkie działania, niż poprzez religijne albo duchowe środki.

Odpowiedz na pytania 13-20 tak, jakbyś chciał(a), żeby twoja religia lub wiara do nich odnosiła.

13. Aborcja z wyboru powinna być akceptowana (nie uznawana za coś niemoralnego).
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

14. Zachowania homoseksualne powinny być uznawane za niemoralne lub niezgodne z harmonią.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

15. Role kobiet i mężczyzn powinny być z góry określone.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

16. Rozwody i/lub ponowne małżeństwa powinny być zakazane lub karane lub potępiane.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

17. Programy socjalne (np. równość, przeciwdziałanie biedzie, edukacja) powinny być bardzo ważne.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

18. Brak przemocy (np. pacyfizm) powinien być podstawą.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

19. Modlitwa, medytacja lub duchowe praktyki leczące powinny być preferowane od konwencjonalnych metod leczniczych (we wszystkich poważnych stanach albo niektórych).
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.

20. Ochrona przyrody lub środowiska powinna mieć zasadnicze znaczenie.
-Zgadzam się.
-Nie zgadzam się.
-Nie dotyczy.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: test na religijność

Post autor: dimgraf »

Dzięki za tłumaczenie nie musiałem się tak skupiać nad treścią anglojęzyczną

Hinduism (100%)
New Age (97%)
Neo-Pagan (92%)
Mahayana Buddhism (92%)
Liberal Quakers - Religious Society of Friends (89%)
Unitarian Universalism (89%)
Taoism (88%)
New Thought (86%)
Jainism (77%)
Theravada Buddhism (68%)
Scientology (67%)
Sikhism (65%)
Christian Science Church of Christ, Scientist (65%)
Mainline - Liberal Christian Protestants (55%)
Bahai (52%)
Secular Humanism (48%)
Reform Judaism (45%)
Orthodox Judaism (40%)
Orthodox Quaker - Religious Society of Friends (40%)
Islam (38%)
Jehovahs Witness (38%)
Non-theist (35%)
Seventh Day Adventist (26%)
Eastern Orthodox (21%)
Church of Jesus Christ of Latter-Day Saints (Mormons) (21%)
Roman Catholic (21%)
Mainline - Conservative Christian Protestant (12%)
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
ODPOWIEDZ