Typy temperamentów według Hipokratesa

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Winkie »

Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 22:32 przez Winkie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: The test, teścik, testunio

Post autor: chochol »

Ja - energiczny choleryk z domieszką towarzyskiego sangwinika. Melancholik 1 punkt, zaś flegmatyk - 0 (o flegmatyku wiedziałam).
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
again

Re: The test, teścik, testunio

Post autor: again »

Perfekcyjny melancholik. U mnie słabe i mocne strony mają po tyle samo.
Towarzyskiego sangwinika mam tylko 2 pkt, zaś energicznego choleryka i spokojnego flegmatyka po 9 :roll:

Szkoda, że nie ma do tego jakiegoś fajnego opisu.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: The test, teścik, testunio

Post autor: Winkie »

again pisze:Szkoda, że nie ma do tego jakiegoś fajnego opisu.
Ależ są. Proszę bardzo:
Osobowość perfekcyjnego melancholika

Perfekcyjny melancholik to introwertyk, myśliciel, pesymista.

Temperament perfekcyjnego melancholika pełen jest skrajności. Jego wzloty są najwyższe a depresje najgłębsze.

Mocne strony

Perfekcyjny melancholik to człowiek głęboki i skłonny do rozmyślań. Posiada analityczny umysł, jest poważny i zdeterminowany. To osobowość utalentowana i twórcza, mająca zadatki na geniusza. Osobowość muzykalna, przejawiająca zdolności artystyczne i wyczulona na piękno. Perfekcyjny melancholik to typ filozofujący i poetyczny, wrażliwy na potrzeby innych, skłonny do poświęceń, sumienny. To idealista, również pod względem doboru partnera.

Ostrożnie dobiera przyjaciół, unika zwracania na siebie uwagi i chętnie pozostaje w cieniu. To dobry słuchacz, który głęboko troszczy się o innych i pomaga w rozwiązywaniu problemów. Wierny i ofiarny. Współczujący aż do łez.

Słabości

Perfekcyjny melancholik łatwo wpada w depresję - czasami trudno odróżnić, kiedy jest szczęśliwy, a kiedy smutny. W miarę upływu lat coraz częściej narzeka, życie traktuje ze śmiertelną powagą. Wszystko odbiera zbyt personalnie i często sam naraża się na przykrości. Podczas udziału w rozmaitych imprezach zniechęca ludzi swoimi negatywnymi reakcjami. Lubi cierpieć, wszędzie węszy krytykę, której nikt nigdy nie wyraził. Ma niskie wyobrażenie o sobie - poprzez swe wrodzone skłonności poddaje surowemu osądowi przede wszystkim siebie. Wszystko odkłada na później. Bardzo dużo czasu spędza na planowaniu. Ma nierealne oczekiwania w stosunku do innych. Ponieważ lubi doprowadzać wszystko do perfekcji, przenosi tą cechę na innych. To człowiek nieufny i przewrażliwiony.

Perfekcyjny melancholik w pracy: podporządkowuje się regulaminom. To perfekcjonista o wysokich wymaganiach, który docenia wagę szczegółów. Jest wytrwały i dokładny, uporządkowany i zorganizowany, schludny i czysty. Łatwo dostrzega problem i znajduje twórcze rozwiązania. Zawsze kończy rozpoczęte zadania. Jest oszczędny. Lubi wykresy, schematy, wykazy i liczby.

Miejsce pracy perfekcyjnego melancholika wygląda doskonale i profesjonalnie. Melancholik najlepiej pracuje w pojedynkę. Ceni sobie ciszę.

Drobiazgowość i skrupulatność, charakteryzujące melancholika szczególnie przydają się w zawodach związanych z liczeniem, w rozmaitych dziedzinach wytwórczości, a zwłaszcza lekarzom i stomatologom. Melancholicy preferują pracę analityczną. Ponieważ kontakty z ludźmi nie należą do ich mocnych stron, największe sukcesy odnoszą oni tam, gdzie ważna jest precyzja w wykonywaniu zadań

Pracują najlepiej, kiedy nikt im nie przeszkadza. Dbają o porządek na biurku, dobrze prowadzą księgowość, ładnie piszą listy i zawsze punktualnie przychodzą do pracy. Jeśli w pracy będzie atmosfera zgody, można liczyć, że będą starali się pracować najlepiej jak potrafią,. Zawsze dbają o szczegóły i dobrze dają sobie radę z długoterminowym planowaniem.

Osoby reprezentujące tę osobowość są najlepsze: w zajmowaniu się szczegółami i dogłębnym myśleniu, w prowadzeniu notatek, robieniu wykresów i diagramów, w analizowaniu problemów zbyt trudnych dla innych.
Osobowość energicznego choleryka

Energiczny choleryk to ekstrawertyk, człowiek czynu, optymista.

Mocne strony

Energiczny choleryk to urodzony przywódca, dynamiczny i aktywny. Posiada nieodpartą potrzebę zmian, silną wolę i zdecydowanie. Trudno go zniechęcić. Jest niezależny i samowystarczalny. Nie ulega wzruszeniom. Wzbudza zaufanie.

Pracuje dla potrzeb grupy i sprawdza się w nieoczekiwanych sytuacjach. Przewodzi i organizuje i zazwyczaj ma rację. Niezbyt natomiast odczuwa potrzebę przyjaźni.

Słabości

Energiczny choleryk jest nałogowym pracoholikiem. Nie jest w stanie oderwać się od pracy, aby odpocząć. To człowiek pełen entuzjazmu i zdecydowania w dążeniu do celu. Musi mieć nad wszystkim kontrolę, nie pozwala innym na podejmowanie decyzji i organizowanie działań. Posiada niezachwiane przekonanie, że zawsze ma rację, a pozostali którzy myślą inaczej, są w błędzie. Ceni w sobie siłę i z politowaniem spogląda na słabości u innych. Posiada zdumiewającą zdolność sterowania innymi tak, aby byli oni tego nieświadomi. To mistrz manipulacji. Lubi intryganckie zagrywki. Nie potrafi obchodzić się z ludźmi. Osądza ich z pozycji siły i pewności siebie. Odczuwa wewnętrzny przymus poprawiania błędów. Cechą choleryka jest apodyktyczność, zarówno w mowie jak i w dawaniu pisemnych instrukcji. Bardziej przejmuje się on zadaniami aniżeli uczuciami ludzi. Uwielbia kontrowersje i dyskusje. Nawet przed samym sobą nie jest w stanie przyznać się do błędu. Słowo "przepraszam" uważa za przejaw słabości. Przeświadczony, że zawsze ma rację, nie jest w stanie dostrzec swoich braków i wad. Nie przyjmuje do wiadomości, że jakaś ich cecha może być odpychająca. Już będąc małymi dziećmi cholerycy muszą zwyciężać w każdej sytuacji i zawsze znajdą sposób, aby nie stracić twarzy.

Energiczny choleryk w pracy: ukierunkowany na osiągnięcie celu. Jest dobrym organizatorem, który dostrzega praktyczne rozwiązania. To człowiek szybki w działaniu. Kładzie nacisk na wydajność i dodaje innym bodźca. Opozycja pobudza go do działania.

Jest wspaniałym pracownikiem i może osiągnąć więcej niż przedstawiciele innych temperamentów. Ma surowe podejście do miejsca swojej pracy. Jego czas wypełniony jest załatwianiem spraw.

Na równi z perfekcyjnym melancholikiem obdarzony jest zdolnościami organizacyjnymi. Uwielbia podejmować wielkie wyzwania. Jest tak skoncentrowany na osiągnięcie celu, że zrobi wszystko, aby go osiągnąć. Jest bardzo pewny siebie i może realizować każde zadanie. Najlepiej pracuje wtedy, gdy w pełni kontroluje sytuację. Należy powierzać mu stanowisko, na którym nie ma bezpośredniego kontaktu z klientami lub innymi pracownikami, ponieważ swoim zachowaniem powoduje niepewność wśród innych ludzi a także może przytłaczać mniej agresywne osoby. Energiczny choleryk jest cennym nabytkiem dla każdej firmy. Ma całościowy obraz przedsięwzięcia, szybko podejmuje decyzje i znajduje praktyczne wnioski.

Jeśli praca będzie mu dawała możliwość stawiania czoła nowym wyzwaniom i zapewniała otrzymanie nagród, podtrzyma w nim motywację i przyczyni się do jego dalszego rozwoju. Cholerycy najlepiej sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych. Połączenie towarzyskiego sangwinika o miłej osobowości z władczym cholerykiem, zdominowanym w dążeniu do wytyczonego celu da idealnego kandydata na stanowisko kierownicze.

Osoby reprezentujące tę osobowość są najlepsze: w pracach wymagających szybkich decyzji, w sprawach, gdzie jest potrzebne natychmiastowe działanie uwieńczone rezultatem, w dziedzinach wymagających silnej kontroli i autorytetu
Osobowość towarzyskiego sangwinika

Towarzyski sangwinik to rozmowny ekstrawertyk, optymista.

Typowi sangwinicy są emocjonalni i wylewni. Praca jest dla nich zabawą, a każde nowe doświadczenie jest ekscytujące. Są otwarci i pełni entuzjazmu.

Mocne strony

Towarzyski sangwinik to człowiek, który posiada dar przyciągania do siebie ludzi, jest duszą towarzystwa. Ma poczucie humoru oraz pamięć do kolorów. Kontakt ze słuchaczem umacnia przez dotyk. To człowiek emocjonalny i wylewny, entuzjastyczny i ekspresywny, wesoły i spontaniczny. Posiada ciekawą osobowość i zmienne usposobienie. Żyje dniem dzisiejszym. Jest prostoduszny. Jest też urodzonym aktorem i często zachowuje się jak dziecko.

Towarzyski sangwinik kocha ludzi i z łatwością zyskuje przyjaciół. Nie dopuszcza do nudy, lubi spontaniczne działania i komplementy. Nie chowa urazy. Jest zazwyczaj podekscytowany i często wzbudza u innych zazdrość.

Słabości

Osobę o temperamencie towarzyskiego sangwinika cechuje brak determinacji - rzadko realizuje on założony wcześniej plan. Za dużo mówi i przesadnie koloryzuje, co w efekcie często doprowadza do kłamstwa. Jest egocentrykiem. Nie dostrzega swoich wad. Nie jest dobrym doradcą, gdyż woli mówić niż słuchać. Ma kłopoty z pamięcią. Pomimo, iż doskonale pamięta kolory i nieistotne szczegóły, to jednak prawie wcale nie pamięta nazwisk, imion, dat i miejsc. To niestały i zapominalski przyjaciel. Przerywa rozmówcy i odpowiada za innych. Ma zbyt wysokie mniemanie o sobie, przez co odbierany jest jako osoba arogancka. To człowiek niezorganizowany i niedojrzały. Sangwinik żyje w błogiej krainie bezstresowego dzieciństwa i nie chce stawiać czoła brutalnym realiom życia. Cechuje go zmienność i nadmierna spontaniczność.

Towarzyski sangwinik w pracy: inicjuje nowe formy aktywności i sprawia bardzo dobre wrażenie. Jest twórczy i barwny. Tryska energią i entuzjazmem. Pobudza innych do współpracy i oczarowuje współpracowników. Miejsce pracy towarzyskich sangwiników odzwierciedla ich swobodny styl bycia.

Towarzyscy sangwinicy odnoszą największe sukcesy zawodowe w profesjach, które dają im okazję do kontaktowania się z innymi ludźmi i pozwalają na elastyczność postępowania. Nie lubią planów i sztywnych ram zajęć. Bez trudu znajdują pracę. Nie mają głowy do szczegółów, liczb, przychodzenia na czas.

Są urodzonymi sprzedawcami, ponieważ zawód ten daje okazję do wykazania się elastycznością postępowania oraz możność przebywania z ludźmi. Znalazłszy się na odpowiednim miejscu, są najlepszymi na świecie pracownikami pod względem kontaktów z innymi i wydajności.

Osoby reprezentujące tę osobowość są najlepsze: w entuzjastycznych kontaktach z ludźmi, w ekscytującym wyrażaniu myśli, w skupianiu na sobie uwagi innych.
Osobowość spokojnego flegmatyka

Spokojny flegmatyk to introwertyk, obserwator, pesymista

Zarówno mocne strony flegmatyka, jak i jego słabości nie przejawiają się zbyt wyraźnie.

Mocne strony

Spokojny flegmatyk to człowiek powściągliwy, niewymagający i beztroski, spokojny, chłodny, opanowany. To człowiek cierpliwy, zrównoważony, cichy, a przy tym dowcipny i życzliwy, który nie miewa napadów złego humoru, nie popada w depresję i nie robi hałasu wokół swojej osoby. Emocje skrywa głęboko, jest pogodzony z życiem. Jest uniwersalny.

Flegmatyk jest łatwy we współżyciu, uprzejmy i pogodny. To dobry słuchacz, który ma wielu przyjaciół. Jest współczujący i troskliwy. Lubi obserwować ludzi.

Słabości

Spokojny flegmatyk nie potrafi się czymś ekscytować, nie przejawia żadnego entuzjazmu. Nie lubi zmian i nie odczuwa potrzeby rozrywki. Przypuszcza, że inni czują tak samo. Sprawia wrażenie leniwego i odkładając pracę na później zakłada, że w ogóle zdoła jej uniknąć. Cierpi na kompleks jutra: "Nigdy nie rób dzisiaj tego, co możesz odłożyć na jutro". Potrzebuje od innych bezpośredniego bodźca, ale nie znosi przymuszania. Unika wywiązywania się z codziennych obowiązków. Trwając w uporze spokojny flegmatyk nie pragnie porozumienia. Zawsze idzie drogą najmniejszego oporu. Jest niezdolny do podejmowania decyzji. Nie chcąc nikogo ranić, nie potrafi powiedzieć "nie".

Spokojny flegmatyk w pracy: człowiek kompetentny i solidny, spokojny i zgodny. Ma zdolności administracyjne. Pośredniczy w rozwiązywaniu problemów i znajduje proste wyjścia. Unika konfliktów. Dobrze znosi naciski.

Zadowala go prawie każde miejsce pracy. Najlepiej funkcjonuje na takim stanowisku, które nie wymaga wykazania się większą inicjatywą, a praca polega na wykonywaniu rutynowych czynności. Musi mieć dokładnie wyznaczone terminy, w przeciwnym razie może spowodować zakłócenia i komplikacje, z powodu których wykonanie zlecenia przesunie się w czasie. Mając motywację i będąc pod stałym nadzorem, spokojni flegmatycy stają się doskonałymi członkami zespołu.

Świetnie funkcjonują w dobrze zorganizowanym miejscu pracy, gdzie ich obowiązki są jasno określone, i gdy wiedzą, co do nich należy, i mogą sprawdzić, czy poczynili postępy. Pozostawieni samym sobie mogą marnować czas. Nie odpowiada im sytuacja, gdy muszą pracować nie mając na to ochoty. Uważając, że nie nadeszła jeszcze odpowiednia pora, odkładają załatwienie sprawy z dnia na dzień. Kiedy pojawiają się problemy, są wspaniałymi mediatorami, ponieważ potrafią obiektywnie osądzać relacje obydwu stron.

Osoby reprezentujące tę osobowość są najlepsze: w roli mediatora i przywracającego zgodę, w burzliwych sytuacjach, kiedy potrzebny jest uspokajający uścisk dłoni, w rutynowych zajęciach, które innym mogą wydawać się nudne.
Osobowości mieszane

Człowiek wielokrotnie tworzy kombinację więcej niż jednej osobowości. Połączenie dwóch typów osobowości może być następujące:

- w proporcji pół na pół,

- dominujący główny typ osobowości z małą domieszką drugiego.

Istnieją połączenia naturalne oraz połączenia uzupełniające. Są one następujące:

a) połączenia naturalne

- sangwinik/choleryk,

- melancholik/flegmatyk.

b) połączenia uzupełniające

- flegmatyk/sangwinik,

- choleryk/melancholik.

Zdarzają się również połączenia przeciwstawne:

- sangwinik/melancholik,

- choleryk/flegmatyk.

W przypadku osobowości mieszanych występują kombinacje cech z różnych temperamentów. Osobowości mieszane istnieją wtedy, gdy człowiek posiada w podobnej ilości cechy charakterystyczne dla poszczególnych typów. Osobowości te zazwyczaj wykazują się większą elastycznością i przystosowaniem do otaczającej rzeczywistości.
chochol pisze:Ja - energiczny choleryk z domieszką towarzyskiego sangwinika.
Cóż, a zatem zgadza się? :wink:
again pisze:Perfekcyjny melancholik. U mnie słabe i mocne strony mają po tyle samo.
Coś widzę, że osiągamy podobne wyniki z testów na osobowość, again. :wink:
again pisze:Towarzyskiego sangwinika mam tylko 2 pkt, zaś energicznego choleryka i spokojnego flegmatyka po 9 :roll:
a co byś zatem wolała? Więcej flegmatyka czy choleryka? :wink:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 22:34 przez Winkie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: The test, teścik, testunio

Post autor: dimgraf »

Wychodzi, że mam bardzo pomieszaną osobowość. Najmniej bo tylko 7 we mnie towarzyskiego sangwinika, zaś najwięcej 13 spokojnego flegmatyka. Zaś po równo po 10 mam energicznego choleryka i perfekcyjnego melancholika. Najwięcej słabych stron mam po stronie towarzyskiego sangwinika zaś mocnych jako po stronie choleryka choć proporcja znacznie mniejsza. Melancholik i flegmatyk ma właściwie po równo mocnych i słabych cech.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
again

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: again »

O kurcze! Nie zauważyłam takich ładnych opisów? Późna godzina mi szkodzi, zdecydowanie :D
Winkie pisze: a co byś zatem wolała? Więcej flegmatyka czy choleryka?
Wolałabym więcej flegmatyka. Z opisów zdecydowanie bardziej pasuje do mnie flegmatyk. Chociaż myślałam, że będzie na odwrót.

Perfekcyjny melancholik (20 pkt) pasuje do mnie idealnie. Mogę się zgodzić w 99% z tym co napisano. Nie pasowały mi jakieś drobnostki, które mogę ująć w 1% (np. jestem muzykalna).

Lubię takie testy :)


Zauważyłam już jakiś czas temu, że myślimy podobnie. Zatem, podobne wyniki mnie nie zaskakują :)
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: chochol »

U mnie się wszystko zgadza. Choleryk 20 punktów, zaś sangwinik - 19. Typowa ze mnie EKSTRA!wertyczka. Chaotyczność, roztrzepanie to mój chleb powszedni :lol: .
again pisze:Lubię takie testy :)
Ja też.
again pisze:Zauważyłam już jakiś czas temu, że myślimy podobnie. Zatem, podobne wyniki mnie nie zaskakują :)
Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na ... :mrgreen: . W sumie fajnie jest być podobnym do Kogoś, ale i tak każdy z Nas jest niepowtarzalny i unikalny.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2012, 10:03 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Layla »

Zrobiłam test i okazało się, że nic nowego się o sobie nie dowiedziałam :D
Energiczny choleryk - 10 pkt i perfekcyjny melancholik - 8 pkt
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Winkie »

again pisze:Perfekcyjny melancholik (20 pkt) pasuje do mnie idealnie. Mogę się zgodzić w 99% z tym co napisano. Nie pasowały mi jakieś drobnostki, które mogę ująć w 1% (np. jestem muzykalna).
U mnie pasuje w sumie wszystko prócz tego:
Współczujący aż do łez.
No bez przesady. :roll:
Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 22:35 przez Winkie, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

typy

Post autor: Winkie »

Test rozszerzający nieco odpowiedzi jakie można uzyskać wykonując test "Typy temperamentu według Hipokratesa" o wyrażony w % poziom ekstrawersji, neurotyczności oraz psychotyczności w osobowości rozwiązującego, "mapkę" z czterema typami i swoim na niej położeniu.
Link do testu: http://similarminds.com/eysenck.html
Ostatnio zmieniony 15 sie 2013, 22:37 przez Winkie, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Melancholik, podtyp "sober" (skąd wiedzieli, że się nie upijam? O_o).
Pewnie wywnioskowali to z tych 60% psychotyczności. :> W ich opinii mając taki wynik nie masz z kim się upijać, a mając dodatkowo 78% neurotyczności czujesz lęk przed popadnięciem w alkoholizm. :wodka:
:wink: Jest to test w oparciu o Teorię temperamentu PEN Hansa Eysencka o której to na Wikipedii poczytać sobie można http://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_temperamentu_PEN

"sober" to również zrównoważony, rzeczowy, refleksyjny.
"rigid" z kolei to surowy, nieugięty - zatem które z nich jest lepsze? Moim zdaniem powinny być dodatkowe definicje do każdego z podtypu.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Philosoph »

Ja jestem wszystko w jednym. Towarzyski sangwinik i energiczny choleryk po 5 pkt. Perfekcyjny melancholik i spokojny flegmatyk po 10. Może to dlatego, że pomijałem dużo w słabościach, bo były kiepsko opisane. Np. w bałaganiarz o ile mogę się zgodzić, że żyję w ciągłym nieładzie to już całkowitą nieprawdą jest, że nie mogę niczego znaleźć. :wink:

W tym drugim teście też - wszystko w jednym.

Extroversion (sociability) |||||||||| 38%
Neuroticism (emotionality) |||||||||| 39%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||| 45%

:diabel:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Winkie »

Philosoph pisze:Może to dlatego, że pomijałem dużo w słabościach, bo były kiepsko opisane. Np. w bałaganiarz o ile mogę się zgodzić, że żyję w ciągłym nieładzie to już całkowitą nieprawdą jest, że nie mogę niczego znaleźć. :wink:
A gdybyś spróbował w tych wypadkach podawać odpowiedzi takie, które Twoim zdaniem najbliższe są prawdy, pomimo iż nie opisują dokładnie danej cechy? Jeżeli chodzi o pytanie dajmy na to odnośnie wspomnianego przez Ciebie bałaganiarstwa, to chyba jest to pytanie wprost - czy utrzymujesz porządek, czy wszystko jest poukładane u Ciebie i stale na przypisanym sobie miejscu, niż o to jak w tym bałaganie się poruszasz. Czyli bez rozważań "filozoficznych".
Philosoph pisze:W tym drugim teście też - wszystko w jednym.

Extroversion (sociability) |||||||||| 38%
Neuroticism (emotionality) |||||||||| 39%
Psychoticism (rebelliousness) |||||||||||| 45%
Uhm, zatem raczej wszystko na niskim poziomie (jeżeli za wartość graniczną brać 50%). No, a typ temperamentu (i podtyp) w tym drugim teście? Coś Tobie wyszło, czy też może znajdujesz się na środku?
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Typy temperamentów według Hipokratesa

Post autor: Philosoph »

Winkie pisze:
Philosoph pisze:Może to dlatego, że pomijałem dużo w słabościach, bo były kiepsko opisane. Np. w bałaganiarz o ile mogę się zgodzić, że żyję w ciągłym nieładzie to już całkowitą nieprawdą jest, że nie mogę niczego znaleźć. :wink:
A gdybyś spróbował w tych wypadkach podawać odpowiedzi takie, które Twoim zdaniem najbliższe są prawdy, pomimo iż nie opisują dokładnie danej cechy? Jeżeli chodzi o pytanie dajmy na to odnośnie wspomnianego przez Ciebie bałaganiarstwa, to chyba jest to pytanie wprost - czy utrzymujesz porządek, czy wszystko jest poukładane u Ciebie i stale na przypisanym sobie miejscu, niż o to jak w tym bałaganie się poruszasz. Czyli bez rozważań "filozoficznych".
Nie spróbowałbym, bo nie mogę zgodzić się z odpowiedzią tylko w połowie poprawną. Nie wiem, gdzie tam widziałaś filozoficzne rozważania, ale ok.
Winkie pisze: No, a typ temperamentu (i podtyp) w tym drugim teście? Coś Tobie wyszło, czy też może znajdujesz się na środku?
Podałem przecież wyżej wyniki.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
ODPOWIEDZ