Wylosuj wróżbę z kart tarota

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
asx
ASiołek
Posty: 75
Rejestracja: 4 lis 2015, 17:02

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: asx »

XI Siła

Karta Tarota przedstawia kobietę, która w spokoju i z wielkim opanowaniem zamyka paszczę lwa. Jest pewna swojej siły, nie waha się i nie czeka, żeby działać. Zwierzę oznacza pasje, namiętności i pierwotne instynkty, które kobieta musi pokonać. Karta Siła oznacza opanowanie, zwycięstwo nad instynktem, pracę nad sobą, pewność działania, siły fizyczne.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Warszawianka40+ »

Hm... w zasadzie nie należy wróżyć z kart, ale byłam ciekawa... Miłe złego początki :oops: ...

XVII Gwiazda

Karta Tarota przedstawia piękną kobietę pochyloną nad wodą. Nad jej głową świecą gwiazdy, które symbolizują kosmiczną energię i opiekę wyższych sił. Kobieta przelewa wodę z dwóch dzbanów, czyli zasila obszar duszy i materii w życiu człowieka. Karta Gwiazda oznacza nadzieję, inspirację, zdrowie, bezinteresowne dawanie i branie miłości.
Ostatnio zmieniony 2 sty 2017, 16:55 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Heremis87 »

II Kapłanka

Karta Tarota przedstawia kobietę siedzącą u wejścia do świątyni. W dłoniach trzyma księgę, oznakę wiedzy. Za nią wisi zasłona, która oddziela świat realny od świata duchowego. Kobieta siedzi spokojna, jej twarz wyraża łagodność i pogodę ducha. Karta Kapłanka oznacza idealną kobietę, duchową mądrość, poznanie samego siebie na płaszczyźnie psychologicznej i duchowej.

O spokój to u mnie naprawdę trudno, ciągle walczę o to, ale w temacie duchowości coś jest na rzeczy.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: DZIEWICA8 »

XIX Słońce

Karta Tarota przedstawia jasny, pogodny dzień i wielkie Słońce, które świeci na tle jasnego i niebieskiego nieba. Przyroda na tej karcie rozkwita, wszędzie jest spokój i harmonia. Słońce jest symbolem dobra, radości, siły, energii i dawcy życia. Karta Słońce oznacza szczęście, zdrowie, sukces i zadowolenie.


No to super wróżba, oby się sprawdziła. :D
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Misio
ASiołek
Posty: 72
Rejestracja: 26 wrz 2016, 11:43

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Misio »

X Koło Fortuny

Karta Tarota przedstawia koło, które obraca się i zanosi ludzi tam, gdzie wcześniej sami by się nie dostali. Symbolizuje ono zmienność losu. Raz wygrywamy, raz przegrywamy i to jest właśnie Koło Fortuny, które w średniowieczu było symbolem życia człowieka. Karta Koło Fortuny oznacza możliwość odmiany losu, życiowy pech lub uśmiech szczęścia.
Awatar użytkownika
agnieszka66
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2017, 11:50

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: agnieszka66 »

Zadałam pytanie, czy poznam kogoś fajnego na tym forum.

Wylosowałam kartę Świat.

Karta Tarota przedstawia tańczącą kobietę, która jest uosobieniem harmonii i wszechświata. Oznacza ona ostateczne pogodzenie się ze światem, zrozumienie jego praw i wzniesienie się człowieka na najwyższy poziom rozwoju duchowości. Karta Świat oznacza zwycięstwo i sukces w każdej dziedzinie życia, spełnienie marzeń i wolność.

Czyli albo ostatecznie pogodzę się z tym, że jestem lekko aspołeczną singielką i będzie mi z tym wreszcie dobrze w 100%, a nie tylko w 75%, albo faktycznie kogoś poznam. Ciekawe tylko, jak długo trzeba czekać na rozwianie moich wątpliwości... :lol:
Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nim nie jestem (S. Dali. I ja.)
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: DZIEWICA8 »

Dziwnie mi wyszło, niejednoznacznie

II Kapłanka

Karta Tarota przedstawia kobietę siedzącą u wejścia do świątyni. W dłoniach trzyma księgę, oznakę wiedzy. Za nią wisi zasłona, która oddziela świat realny od świata duchowego. Kobieta siedzi spokojna, jej twarz wyraża łagodność i pogodę ducha. Karta Kapłanka oznacza idealną kobietę, duchową mądrość, poznanie samego siebie na płaszczyźnie psychologicznej i duchowej.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
agnieszka66
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2017, 11:50

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: agnieszka66 »

DZIEWICA8 pisze:Dziwnie mi wyszło, niejednoznacznie

II Kapłanka

Karta Tarota przedstawia kobietę siedzącą u wejścia do świątyni. W dłoniach trzyma księgę, oznakę wiedzy. Za nią wisi zasłona, która oddziela świat realny od świata duchowego. Kobieta siedzi spokojna, jej twarz wyraża łagodność i pogodę ducha. Karta Kapłanka oznacza idealną kobietę, duchową mądrość, poznanie samego siebie na płaszczyźnie psychologicznej i duchowej.
A zadałaś jakieś konkretne pytanie?
Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nim nie jestem (S. Dali. I ja.)
Awatar użytkownika
Jelle
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 5 cze 2020, 19:35
Lokalizacja: Poza Polską.

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Jelle »

VIII Sprawiedliwość

Dobra wróżba jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Sheila
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 2 cze 2020, 15:05

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Sheila »

XVII Gwiazda

Karta Tarota przedstawia piękną kobietę pochyloną nad wodą. Nad jej głową świecą gwiazdy, które symbolizują kosmiczną energię i opiekę wyższych sił. Kobieta przelewa wodę z dwóch dzbanów, czyli zasila obszar duszy i materii w życiu człowieka. Karta Gwiazda oznacza nadzieję, inspirację, zdrowie, bezinteresowne dawanie i branie miłości.
redamancy

(n.) the act of loving the one who loves you; a love returned in full


Obrazek
stendai

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: stendai »

Sheila pisze: 20 cze 2020, 12:59 XVII Gwiazda

Karta Tarota przedstawia piękną kobietę pochyloną nad wodą. Nad jej głową świecą gwiazdy, które symbolizują kosmiczną energię i opiekę wyższych sił. Kobieta przelewa wodę z dwóch dzbanów, czyli zasila obszar duszy i materii w życiu człowieka. Karta Gwiazda oznacza nadzieję, inspirację, zdrowie, bezinteresowne dawanie i branie miłości.
Patrz, a mnie wyszło coś z zupełnie innej strony.

XV Diabeł

Karta Tarota przedstawia diabła z rogami i widłami, który w naszej kulturze uosabia złe moce, pokusy i złe intencje. Diabeł jest nagi, siedzi wyżej niż ludzie, którzy czołgają się u jego stóp. Jest władcą ludzkich namiętności, który czyha na nasze błędy i słabości. Karta Diabeł oznacza przywiązanie i uzależnienie od spraw materialnych, uciechy życia, pokusy i oszustwa.
paletafioletu
młodASek
Posty: 25
Rejestracja: 13 paź 2019, 12:28

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: paletafioletu »

XIII Śmierć

Karta Tarota przedstawia kościotrupa, który trzyma w ręku kosę. Jest to symboliczne przedstawienie śmierci jako wielkiej zmiany życiowej, przed którą nie można uciec. Karta nie oznacza fizycznej śmierci, ale stan przemiany ducha, przemiany życiowej, która jest nieuchronna i przez którą trzeba przejść. Karta Śmierć oznacza zmianę, odnowienie, ponowne narodziny poprzedzone zniszczeniem starych struktur.
Chyba pora na zmiany :)
Awatar użytkownika
Sheila
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 2 cze 2020, 15:05

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Sheila »

stendai pisze: 24 cze 2020, 11:49
Sheila pisze: 20 cze 2020, 12:59 XVII Gwiazda

Karta Tarota przedstawia piękną kobietę pochyloną nad wodą. Nad jej głową świecą gwiazdy, które symbolizują kosmiczną energię i opiekę wyższych sił. Kobieta przelewa wodę z dwóch dzbanów, czyli zasila obszar duszy i materii w życiu człowieka. Karta Gwiazda oznacza nadzieję, inspirację, zdrowie, bezinteresowne dawanie i branie miłości.
Patrz, a mnie wyszło coś z zupełnie innej strony.

XV Diabeł

Karta Tarota przedstawia diabła z rogami i widłami, który w naszej kulturze uosabia złe moce, pokusy i złe intencje. Diabeł jest nagi, siedzi wyżej niż ludzie, którzy czołgają się u jego stóp. Jest władcą ludzkich namiętności, który czyha na nasze błędy i słabości. Karta Diabeł oznacza przywiązanie i uzależnienie od spraw materialnych, uciechy życia, pokusy i oszustwa.
Jak to się mówi, przeciwieństwa się przyciągają.
redamancy

(n.) the act of loving the one who loves you; a love returned in full


Obrazek
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: Słomiany Zapał »

II Kapłanka

Karta Tarota przedstawia kobietę siedzącą u wejścia do świątyni. W dłoniach trzyma księgę, oznakę wiedzy. Za nią wisi zasłona, która oddziela świat realny od świata duchowego. Kobieta siedzi spokojna, jej twarz wyraża łagodność i pogodę ducha. Karta Kapłanka oznacza idealną kobietę, duchową mądrość, poznanie samego siebie na płaszczyźnie psychologicznej i duchowej.
msv

Re: Wylosuj wróżbę z kart tarota

Post autor: msv »

XII Wisielec

Karta Tarota przedstawia mężczyznę wiszącego na gałęzi głową w dół. Jest nieruchomy, zrezygnowany, nie podejmuje żadnych działań, kontempluje otaczającą go rzeczywistość. Mężczyzna jest skoncentrowany na sobie i swoim świecie wewnętrznym. Czeka na coś, co musi przyjść. Karta Wisielec oznacza niezdecydowanie, czekanie na zmianę, duchowe i psychiczne dojrzewanie.
ODPOWIEDZ