Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: zewsząd i znikąd »

A ja wolę stare gry - tak mniej więcej głównie lata 1985-1995. Nawet graficznie mi się bardziej podobają: naprawdę nie lubię grafiki trójwymiarowej, ona może dobrze wyglądać, jeżeli jest hipermegadopracowana, a bez tego wygląda jak świat po zagładzie atomowej... Za to baśniowa grafika VGA czy nawet EGA (16 kolorów) - urocze. Tak, to całe zadanie (dla twórców gier): jak namalować piękną scenerię albo pomieszczenie, mając do dyspozycji tylko 16 kolorów...
Niektóre ulubione gry: przygodówki Sierry (przede wszystkim serie "King's Quest" i "Ecoquest"), różne inne klasyczne przygodówki ("Legend of Kyrandia" 1 i 2, "Lost Files of Sherlock Holmes", "Inherit the Earth", "Loom"...), cykl przygodowo-zręcznościowy o Dizzym (jajko z rękoma i nogami, ktoś go pamięta? Niedługo kończy 30 lat...), przygodówki i logiczne dla dzieci firmy Humongous Entertainment (owszem, dziecinne, a jakie ładne), różne stare zręcznościówki ("Hocus Pocus", "Fury of the Furries") i logiczne (Lemingi)...
Z nowszych: amatorskie kontynuacje cyklu o Dizzym (Dizzy to naprawdę fenomen: 8 oficjalnych gier przygodowych + jakieś 6 czysto zręcznościowych, a potem cały cykl przejęli fani... i fanowskch gier o Dizzym jest już chyba nieźle ponad 100), a także m.in. dużo bardziej znany i mocno niesamowity cykl przygodowy "Submachine".

Zawsze miałam tylko pecety (DOS, potem Windows), ale współcześnie można nietrudno zagrać w gry na inne komputery - znam gości, którzy dzięki zmodyfikowanemu emulatorowi przerabiają stare gry na Amigę tak, by można było dziecinnie prosto je odpalić.
Nightfall

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Nightfall »

Obecnie gram sobie w The Darkest Dungeon, dość trudna turówka. Mam nadzieję, że kiedyś ją przejdę :D
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 16:37 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Liriel
mASełko
Posty: 136
Rejestracja: 17 maja 2014, 20:23
Lokalizacja: Kraków

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Liriel »

Tak jak wyżej wspomniane - najważniejsza jest fabuła. Bardziej lub mniej składna, ale fabuła, nie rozumiem fenomenu multiplayerów. Bardzo sobie cenię dobrą grafikę, ale do starych gier też mam dziecięcy sentyment. No i nie da się ukryć, że o wiele płynniej chodzą one na kompie.

Dlatego teraz w wolnych chwilach odświeżam sobie Heroes. Niestety, Wiedzmina nie skończyłam, zastrajkował, a mi się nie chciało z nim walczyć. Szkoda w sumie, bo gra niczego sobie.
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: SamotnyWilk »

Moje ulubione:
Devil May Cry 4, Onimusha 2 i 3, Dark Messiah of Might and Magic i całkiem fajnie się grało w God of War III.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Heremis87 »

Obecnie zagrywam się w Far Cry Primal i Shadow of Mordor :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Keri »

Moje gry ulubione to czasy PSX ;)
Awatar użytkownika
Cicha
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 8 kwie 2016, 14:39
Lokalizacja: Anywhere chwilowo Śląsk

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Cicha »

Keri pisze:Moje gry ulubione to czasy PSX ;)

Popieram! Do dzisiaj mam swojego PSX'a i kilka gier. A jeżeli chodzi o gry z obecnych czasów, to bardzo mi się podoba Wiedźmin Dziki Gon albo Ucharted 4
Masomka
ASiołek
Posty: 61
Rejestracja: 8 kwie 2016, 16:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Masomka »

Generalnie w gry nie grywam, ale mam kilka takich, do których z sentymentu serducho pieje. Po pierwsze przygodówki wymagające dużo myślenia, nad którymi niejednokrotnie ślęczałam z tatą całymi dniami albo i nocami, mało nam oczy z orbit nie powychodziły. Były to jeszcze czasy, kiedy Internet nie był jeszcze zjawiskiem powszechnym, a więc wydrukowane przez bardziej skomputeryzowanego wujka podpowiedzi były na wagę złota. Pewnego razu tata wrzucił je za lodówkę, coby nas nie kusiło i coby użyć ich w naprawdę kryzysowej sytuacji. Efekt był taki, że w środku nocy odsuwaliśmy lodówkę... :lol: Ale do rzeczy: Syberia, Syberia II, Jack Orlando, Tajne akta: Tunguska, Najdłuższa podróż, o czymś pewnie jeszcze zapomniałam. Kolejna gra to strategia: Heroes III. Kiedy byłam jeszcze dzieckiem, nienawidziłam tego łażącego po planszy konika, ale z czasem stałam się bardziej rozumną istotą i wciągnęłam się niesamowicie. Do dzisiaj czasem sobie popykamy z ojczulkiem, jak zjawię się w rodzinnych stronach. Kolejne gry już zdecydowanie mniej ambitne: Pocket Tanks Deluxe z prymitywną grafiką i stare, dobre Mario na kartridżu wepchniętym do trzeszczącej i ledwie zipiącej gry telewizyjnej. Ach... :)
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Keri »

Cicha pisze:
Keri pisze:Moje gry ulubione to czasy PSX ;)

Popieram! Do dzisiaj mam swojego PSX'a i kilka gier. A jeżeli chodzi o gry z obecnych czasów, to bardzo mi się podoba Wiedźmin Dziki Gon albo Ucharted 4
Psx to sprzedałem ale parę pirackich pozycji jeszcze mam. Do dziś musi być rok żeby uruchomić FF7 albo FF8 czy Chrono Chross albo Parasite Eve. Gdyby jeszcze pad miał playstation na kompa to i Syphon Filter lub inne pozycje zaczął grać.

Wiedźmina to mam wszystkie części. Teraz mnie gry nudzą i te najnowsze. Jeszcze Metro ujdzie czy Stalker.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Viljar »

Mój numer 1 to Diablo 2 - dostałem tę "retro" już w sumie grę dwa lata temu na Gwiazdkę i do tej pory każdego wieczora rozwalam zastępy potworów z piekła rodem. Muszę przy okazji pogratulować inwencji twórczej tłumaczom - nie wpadłbym na to, żeby potwora na wysokim levelu nazwać "Pełzająca Część Twarzy". I te wszystkie cudne nazwy broni: "Lodowy topó szaleństwa", "Okrutny katar mordu" :D
Poza tym Assassin's Creed ("trylogia Ezio"); mam też sentyment do też już dość wiekowej gierki ekonomicznej "Cezar 3", o budowie miast w Cesarstwie Rzymskim.

Czasami też online sobie pogram w League of Legends, chociaż trochę odstręcza mnie fakt, jak ta gra jest niewiarygodnie krwawa - każdy, najdrobniejszy cios skutkuje fontanną krwi trafionego przeciwnika. Poza tym wadą tej gry jest to, że czasami walczy się przeciw postaciom, które się lubi.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Ulubione gry (PC, PS3, Xbox)

Post autor: Nightmarine »

U mnie przede wszystkim na tapecie przygodówki:
Syberia I i II (w tym roku III)
Still Life
Seria Black Mirror
Gray Matter
Seria Secret Files
The cat lady
Shadow of Memories
Seria Cognition
Life is strange
i wiele innych, o których już pozapominałam.

MMO
Runes of Magic
Lord of the Rings online

RPG
Wiedźminy
Lionheart
Divine Divinity
Diablo I

Dodatkowo wiele godzin spędziłam nad simsami I i II.

Mam na GOGu jeszcze długą listę oczekujących, ale niestety po śmierci laptopa nie mam na czym grać. Jak finanse się poprawią to niezwłocznie się zaopatrzę w nowego.
???
ODPOWIEDZ