Czy masz słuch muzyczny? - Test

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
morowy
pASibrzuch
Posty: 256
Rejestracja: 15 paź 2014, 08:02
Lokalizacja: Laniakea

Czy masz słuch muzyczny? - Test

Post autor: morowy »

Test jest po angielsku, ale nawet ja nie miałem kłopotów z obsługą, więc każdy sobie poradzi. Klikamy na START :P , a potem odsłuchujemy 36 par króciutkich fragmentów muzycznych. Gdy utwory z danej pary się (wg nas) różnią, to klikamy na czerwony klawisz ("different"), a kiedy nie słyszymy żadnej różnicy - zielony klawisz ("same").

LINK DO TESTU:
http://jakemandell.com/tonedeaf/

Miałem znajomych kształconych muzyków i z ich opowieści wynikałoby, że podobne porównywanie dźwięków jak w tym teście, to stały i podstawowy element egzaminów do szkół muzycznych.
W takim internetowym wydaniu jednak lepiej potraktować to jako zabawę i nie uzależniać od wyników swojej ewentualnej kariery muzycznej :wink:

Kiedy robiłem ten test kiedyś u siebie w domu na słuchawkach i po uprzednim słuchaniu muzyki - wyszło mi aż 77%, czyli nieźle jak na mnie. Natomiast gdy przechodziłem go dzisiaj w pracy, to wyszło mi 63.9%, czyli "low-normal" według opisu. Warto więc zadbać o odpowiednie skupienie i słuchawki na uszy.

Jedziecie! :D
"Gdy moderator/-ka banuje użytkownika bez ostrzeżenia, a jedyny argument to argument siły - w tym samym czasie gdzieś na świecie umiera jedna tancerka brzucha albo panda w ciąży." - prawo internetu
Awatar użytkownika
ouo
ciAStoholik
Posty: 328
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy masz słuch muzyczny? - Test

Post autor: ouo »

80.6% Correct

Wow :rozowe: A myślałam że jestem głucha. ;)
(~˘▾˘)~
Awatar użytkownika
Sherly
AS gaduła
Posty: 476
Rejestracja: 17 mar 2014, 16:22
Lokalizacja: Gallifrey

Re: Czy masz słuch muzyczny? - Test

Post autor: Sherly »

75.0% Correct

Nie jest źle, ale mogło być lepiej :roll:
ODPOWIEDZ