Test Rorschacha

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
Aisling
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 14 sty 2016, 15:41

Re: Test Rorschacha

Post autor: Aisling »

Twoje odpowiedzi mówią mi, że nigdy nie zostaniesz zostawiony sam na sam z moją córką. A ona ma 37 lat. Właściwie to mój syn też nie jest przy tobie całkiem bezpieczny. A teraz znikaj, mam broń i nie będę się wahał jej użyć.
Ludzie, którzy odpowiadali tak jak Ty zwykle mają wyraziste, perwersyjne fantazje seksualne, tak nietypowe, że przeraziłyby ich znajomych z pracy. Pomimo twojego stanu i związanych z nim ograniczeń, pamiętaj, że zawsze możesz znaleźć pracę jako diler narkotyków lub prostytutka, jeżeli naprawdę się postarasz.
Najprawdopodobniej jesteś spod znaku wagi(zgadza sie) jak większość beznadziejnych ludzi. Co zaskakujące nie nienawidzisz swoich rodziców, ale zdecydowanie nienawidzisz swoich dziadków - kto wie co to może oznaczać.
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: Test Rorschacha

Post autor: SamotnyWilk »

Twoje odpowiedzi sugerują, że lubisz przejawiać działania niezdarnie imitujące inteligencję i samokontrolę. To prawdopodobnie skończy się, kiedy tylko znów zaczniesz pić (lada dzień), co będzie dla wszystkich dużą ulgą, bo teraz jesteś nie do zniesienia.
Weź sobie do serca, to co mówiła twoja matka: "daj sobie spokój, nie bądź takim sztywniakiem".
Ludzie, którzy udzielali odpowiedzi podobnych do twoich zwykle są złodziejami, kłamcami lub donosicielami.
Z powodu wyżej opisanych zaburzeń zawsze będziesz potrzebował stałej opieki psychologicznej. Staraj się unikać interakcji z ludźmi, jeżeli to możliwe ogranicz swoje kontakty ze światem do internetu. Nie opuszczaj swojego pokoju, jeżeli nie chcesz wpaść w kłopoty.
Jeżeli wziąć pod uwagę twoje wyniki, to twój paniczny strach przed wszystkim co znajduje się poza twoim domem jest całkowicie uzasadniony.

To ja może jutro nie pójdę do pracy :D :lol:
Awatar użytkownika
Emka_:)
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 25 paź 2015, 13:44

Re: Test Rorschacha

Post autor: Emka_:) »

Twoje odpowiedzi każą przypuszczać, że w sekrecie oczekujesz końca świata. Powyższy objaw wymaga leczenia (na przykład zaprzestania oglądania takiej ilości serwisów informacyjnych).
Wygląda również na to, że darzysz skrajną nieufnością czerwone samochody, papier toaletowy i niebo. Jeżeli nie zdecydujesz się na leczenie, prawdopodobnie skończysz posiadając w domu sto kotów.
Ludzie, którzy odpowiadali podobnie jak Ty, zwykle kradną w sklepach i w sposób niepohamowany oddają się hazardowi. Przy odrobinie szczęścia możesz funkcjonować na poziomie rośliny, dokonując sprzedaży telefonicznych lub oferując polisy ubezpieczeniowe. Pod warunkiem, że nie będziesz starać się za bardzo - za dużo wysiłku umysłowego może Cię doprowadzić do bólu okrężnicy.
Co prawda nie nienawidzisz rodziców, ale nienawidzisz obcych ludzi oraz wszystkich noszących coś niebieskiego. W twoim przypadku zalecane jest zażywanie litu, ogromnych ilości litu.

Z tym końcem świata nawet bym się zgodziła :P
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Test Rorschacha

Post autor: Słomiany Zapał »

Mój wynik: Twoje odpowiedzi sugerują, że jesteś całkowicie normalny. Czy zdajesz sobie sprawę, jak rzadkie to jest? Może powinieneś obniżyć standardy i znaleźć sobie jakieś złe zwyczaje, ponieważ ludzie podobni do Ciebie są zwykle skrajnie irytujący dla otoczenia.Osoby, które udzielały odpowiedzi podobnych do twoich zawsze są zdradzani lub porzucani przez partnerów.Na dłuższą metę nie ma dla Ciebie żadnej nadziei. Twoje życie nie stanie się nawet odrobinę lepsze, ani w najbliższym czasie, ani w bardziej odległej przyszłości. Twój smutek nie będzie miał żadnego ograniczenia. Depresja i cierpienia psychiczne będą twoimi stałymi towarzyszami.
Hmm... ktoś ma na zbyciu kilka złych nawyków? Chętnie przygarnę :lol:
Aisza

Re: Test Rorschacha

Post autor: Aisza »

Interpretacja
Jesteś w zasadzie normalny, nie licząc twojego upodobania do odkurzaczów i biegania nago w świetle księżyca. Terapia wstrząsami elektrycznymi może Ci pomóc, ale z pewnością nie pomoże Ci robienie głupich testów z plamami atramentu. Znajdź sobie jakieś hobby (nie związane z odkurzaczami) i staraj się trzymać swoje pokręcone żądze pod kontrolą.
Ludzie którzy udzielali odpowiedzi podobnych do twoich sądzą, że lądowanie na księżycu było sfingowane.
Ponieważ nie masz żadnego szacunku do życia, uczciwości i moralności, jedyna dostępna dla Ciebie ścieżka kariery to stanowisko kierownicze w korporacji.
Chociaż jest możliwe korygowanie twojej osobowości za pomocą kombinacji praktyk umartwiania się i silnych dawek leków psychotropowych, możesz nigdy nie zacząć funkcjonować całkowicie normalnie.


Powyższa interpretacja twoich odpowiedzi ma charakter zabawy psychologicznej i nie może być traktowana jako diagnoza psychologiczna. Nie może też, w razie ewentualnej potrzeby, zastąpić fachowej pomocy psychologa. Jeżeli pomimo powyższego uznajesz, że jakaś część "diagnozy" jest trafnym opisem twojej sytuacji, być może zechcesz zapoznać się z efektem Barnuma.

Bum skarbie! Choć w wielu przypadkach nie było żadnej odpowiedzi, która choćbym widziała na planszach.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Test Rorschacha

Post autor: Warszawianka40+ »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
Twoje odpowiedzi sugerują, że lubisz przejawiać działania niezdarnie imitujące inteligencję i samokontrolę. To prawdopodobnie skończy się, kiedy tylko znów zaczniesz pić (lada dzień), co będzie dla wszystkich dużą ulgą, bo teraz jesteś nie do zniesienia.
Weź sobie do serca, to co mówiła twoja matka: "daj sobie spokój, nie bądź takim sztywniakiem".
Ludzie, którzy udzielali odpowiedzi podobnych do twoich zwykle są złodziejami, kłamcami lub donosicielami.
Z powodu wyżej opisanych zaburzeń zawsze będziesz potrzebował stałej opieki psychologicznej. Staraj się unikać interakcji z ludźmi, jeżeli to możliwe ogranicz swoje kontakty ze światem do internetu. Nie opuszczaj swojego pokoju, jeżeli nie chcesz wpaść w kłopoty.
Jeżeli wziąć pod uwagę twoje wyniki, to twój paniczny strach przed wszystkim co znajduje się poza twoim domem jest całkowicie uzasadniony.
No ja nie wiem, czy rzeczywiście ten test jest taki do niczego, zaskakująco dużo rzeczy z tej interpretacji się zgadza. :shock: ;)
Mi wyszło to samo co Kotce w Peruce - która czuje się Wyrwana z Kontekstu (domniemywam, że w sensie pozytywnym) :) , oraz Samotnemu Wilkowi. Poczułam się jak znienawidzona przez cały świat okrutna wadera, która śmiga gdzieś pod kołem podbiegunowym i zaraz zrobi wszystkim coś bardzo, bardzo złego...
Tak, to prawda! A więc test jest jednak miarodajny!

Jak rozumiem ten program to żarty z - dość użytecznego, lecz jednak tylko pomocniczego - narzędzia badań psychologicznych. Jednak osoba wyalienowana lub w depresji, albo po prostu chora może wziąć go na poważnie. Inteligentnie podana negatywna informacja - pozytywnych komunikatów wbrew pozorom tu nie ma - podziała na podświadomość zwłaszcza u osoby młodej lub nadmiernie wobec siebie krytycznej. Co będzie, jak przeczyta to ktoś przymulony lekami, uzależniony, załamany, kto już kiedyś usłyszał o sobie podobne rzeczy? Tu na tym forum zdarzają się osoby o znacznie obniżonym nastroju. Z IQ też różnie bywa.

Test Rorschacha nie jest chyba badaniem decydującym. Po pierwsze badanie neurologiczne (czy jest uszkodzenie OUN), potem wywiad (jakie były choroby itd.), inne testy których jest masa. Test Rorschacha jest tylko jednym z nich, wcale nie najważniejszym. A jeśli nawet facetowi oddano dziecko dlatego bo zobaczył słonia, to chyba dobrze - bo jakby zobaczył wisielca czy zakrwawione flaki wiadomo, że nie nadaje się na ojca...
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Nightfall

Re: Test Rorschacha

Post autor: Nightfall »

Jak rozumiem ten program to żarty z - dość użytecznego, lecz jednak tylko pomocniczego - narzędzia badań psychologicznych. Jednak osoba wyalienowana lub w depresji, albo po prostu chora może wziąć go na poważnie.
Jest grupa osób, które dążą do zdyskredytowania tego narzędzia, moim zdaniem słusznie. W diagnozie nie powinno być stosowane narzędzie, którego wszystkie elementy (tablice z plamami) wraz z opisem tego jak odpowiadać, żeby uzyskać określony rezultat, znalazło się w internecie, w dodatku na powszechnie dostępnej Wikipedii. Niestety w tej chwili ten test stanowi jedynie ciekawostkę, a przeprowadzone tą metodą diagnozy do kosza :( Zgadzam się jednak, że ta akcja została słabo opisana i faktycznie, ktoś może nie zrozumieć, o co tak właściwie autorom chodzi.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Test Rorschacha

Post autor: Viljar »

Na moje oko największą wadą tego testu jest fakt braku dowolności interpretacji. W kilku obrazkach zobaczyłem coś zupełnie innego niż przewidywały warianty odpowiedzi.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Test Rorschacha

Post autor: Warszawianka40+ »

Viljar pisze:Na moje oko największą wadą tego testu jest fakt braku dowolności interpretacji. W kilku obrazkach zobaczyłem coś zupełnie innego niż przewidywały warianty odpowiedzi.
No i masz - człowiek tak się zbulwersował, że nawet nie upublicznił swojego "wyniku"... Bo nadal wierzy w test Rorschacha - nawet w tej formie - że jednak coś jest na rzeczy.
Manipulacja zakładała, że ludzie test zanegują bo przeczytają negatywną opinię o sobie? Naiwne. Do niektórych nawet nie dotarło, że to bzdurki z palca wyssane. Zresztą mamy tu wyniki - Użytkownicy reagują moim zdaniem raczej bez dystansu. Jeden i drugi się przejął, dlatego zabrałam głos. Nie w sprawie testu jako takiego, lecz - wybacz Nightfall - załatwiania sprawy zdyskredytowania testu podanego w internecie w chybiony sposób.
Problemem nie jest test Rorschacha - który jest użyteczny, a to tutaj to nie jest test Rorschacha - lecz nieodpowiedzialni ludzie. Zastanawiam się, czy testu Rorschacha w internecie nie upublicznił przypadkiem ktoś, kto miał nieciekawe wyniki... Akurat test Rorschacha był elementem ważnych systemów diagnostycznych, więc wielka szkoda.
Testy psychologiczne przy pewnej wiedzy można modyfikować, mam więc nadzieję, że to się kiedyś da naprawić.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
ODPOWIEDZ