Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: SamotnyWilk »

http://czary.pl/horoskopy/chinski/znajdz_znak.php

Mój znak w chińskim zodiaku to Smok
Smok ma silny charakter i jest wytrwały. Wierzy, że jego działania zostaną uwieńczone sukcesem. Niesprzyjające okoliczności często obracają się na jego korzyść. Smok ma talent przywódczy, ale często nie rozumie słabości innych. Potrafi wzbudzić w ludziach szacunek, a nawet respekt. Czasami bywa trochę próżny, lubi sporo wydawać na zabawę
i przyjemności.
Ma także powodzenie w miłości. Jego energia i poczucie humoru przyciągają do niego wielbicieli. Jego elementem jest ziemia, a kolorem żółty.

Czasem lubię przewodzić i nie lubię jak mi się przeszkadza :)
Kiedyś byłem bardziej radosny niż teraz :?
Kolor żółty, mam jedna taką koszulę :P Wolę niebieski :D
Może i bywam próżny, a jak się bawić to się bawić :lol:
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Słomiany Zapał »

Mój znak w chińskim zodiaku to Koń - Koń jest niezależny i pomysłowy. Lubi aktywne życie i nowe wyzwania.
Ma oryginalne poglądy i łatwo zdobywa popularność. Zawsze wie, jak ubić korzystny interes. Jego wadą bywa brak wytrwałości i problemy w zorganizowaniu czasu. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które związane są ze sztuką, podróżami, reklamą i mediami. Koń nie bywa w życiu samotny. Chce być podziwiany i adorowany. Otacza się wieloma wielbicielami lub prowadzi skomplikowane flirty. Jego elementem jest ogień, a kolorem czerwony.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: DZIEWICA8 »

Twój znak w chińskim
zodiaku to Kogut
Kogut jest wyrozumiały i pogodny. Dba o swoje wykształcenie i potrafi znaleźć wyjście z trudnych sytuacji. Zawsze szczery, nawet jeśli naraża się przez to na konflikt z otoczeniem. Ma niezależną naturę, nie lubi podstępów i intryg. Sporo wydaje aby zapewnić sobie wygodę. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które wymagają samodzielności i odwagi.

Życie uczuciowe Koguta pełne jest niespodzianek. Kogut łatwo daje się ponieść namiętnościom i ma powodzenie w miłości.
Jego elementem jest metal, a kolorem biały.


No, jak to w horoskopach, trochę się zgadza, a trochę nie.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Heremis87 »

Twój znak w chińskim
zodiaku to Królik
Królik jest spokojny i wrażliwy. Nie lubi ryzyka i niespodzianek.
Potrafi zrozumieć i uszanować uczucia innych ludzi. Jest wytrwały i można na nim polegać. Obdarzony jest wyobraźnią i intuicją, a nawet darem przewidywania przyszłości. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które związane są z medycyną, sztuką i architekturą.

W miłości szuka zaufania i czułości. Jego uczucia są szczere, ale łatwo go zranić. Bardzo dba, aby jego dom był piękny i wygodnie urządzony.
Jego elementem jest drzewo, a kolorem zielony.

Po części prawda :wink:
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: chochol »

Twój znak w chińskim
zodiaku to Szczur

Szczur jest spostrzegawczy i pomysłowy. Jego życie pełne jest przygód. Nie brakuje mu pieniędzy i wielbicieli. Szczur nie lubi zależeć od innych ludzi i zawsze stara się wymknąć spod kontroli. Szybko robi karierę, bo dobrze znosi ryzyko i łatwo przystosowuje się do nowych warunków.
W pracy ceni sobie ryzyko, a w życiu rodzinnym pragnie miłości
i bezpieczeństwa.

W miłości jest namiętny i szczery.
Dla dobra ukochanej osoby zdolny jest do wielkich wyrzeczeń.
Jego elementem jest woda, a kolorem czarny.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Keri »

Twój znak w chińskim
zodiaku to Królik

Królik jest spokojny i wrażliwy. Nie lubi ryzyka i niespodzianek.
Potrafi zrozumieć i uszanować uczucia innych ludzi. Jest wytrwały i można na nim polegać. Obdarzony jest wyobraźnią i intuicją, a nawet darem przewidywania przyszłości. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które związane są z medycyną, sztuką i architekturą.

W miłości szuka zaufania i czułości. Jego uczucia są szczere, ale łatwo go zranić. Bardzo dba, aby jego dom był piękny i wygodnie urządzony.
Jego elementem jest drzewo, a kolorem zielony

Zgadza się nawet ;)
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Nightmarine »

Twój znak w chińskim zodiaku to Tygrys

Tygrys chętnie angażuje się w ryzykowne przedsięwzięcia. Pragnie być lubiany i podziwiany. Potrafi przekonać wszystkich do swoich pomysłów. Czasami brakuje mu wytrwałości, bywa nerwowy i niecierpliwy.
Jeśli znajdzie sobie wytrwałych pomocników, to zdoła zajść w życiu wysoko.

W miłości pragnie poznać kogoś, kto prowadzi aktywne życie i potrafi mu zaimponować. Tygrys chce mieć dzieci i aby zrealizować to marzenie gotowy jest się ustatkować. Jego elementem jest drzewo, a kolorem zielony.

***

Hahahah, szczególnie ten fragment o dzieciach : D

Przynajmniej zieleń lubię. I koty.
???
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: panna_x »

bawół
Awatar użytkownika
Korin
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:06

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Korin »

Twój znak w chińskim zodiaku to Wąż
Wąż odnosi w życiu sukcesy. Dzięki zdecydowaniu i sile woli potrafi uporać się z trudnościami. W każdej sytuacji potrafi zachować zimną krew i szybko podejmuje właściwą decyzję. Zna się na ludziach i trudno go oszukać. Chętnie zajmuje samodzielne, odpowiedzialne stanowiska.

Wąż jest oddany ludziom, do których ma zaufanie. Potrafi być czarujący
i uwodzicielski. Ma wielkie powodzenie w miłości. Choć sam domaga się wolności, to o ukochaną osobę jest bardzo zazdrosny.
Jego elementem jest ogień, a kolorem czerwony.
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: BlueStar »

Twój znak w chińskim zodiaku to KOŃ

Koń jest niezależny i pomysłowy. Lubi aktywne życie i nowe wyzwania.
Ma oryginalne poglądy i łatwo zdobywa popularność. Zawsze wie, jak ubić korzystny interes. Jego wadą bywa brak wytrwałości i problemy w zorganizowaniu czasu. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które związane są ze sztuką, podróżami, reklamą i mediami.

Koń nie bywa w życiu samotny. Chce być podziwiany i adorowany.
Otacza się wieloma wielbicielami lub prowadzi skomplikowane flirty.
Jego elementem jest ogień, a kolorem czerwony.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Warszawianka40+ »

Bardzo ciekawy jest tzw. podwójny horoskop - gdy bierze się pod uwagę zarówno zodiak chiński jak i zachodni. Mamy wtedy dużo więcej kombinacji. Np. Bawół Wodnik jest zupełnie inny niż Bawół Panna czy Bawół Bliźnięta (to ja!)
Czy ktoś może polecić źródła na ten temat?
Osobiście wierzę w chiński zodiak, a najbardziej lubię Tygrysy, Bawoły i niektóre Małpy.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 11:29 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: panna_x »

Warszawianko, czy mogę mieć do Ciebie pytanie? Czy traktujesz horoskop jako zabawę, grę z przymrużeniem oka, czy interesujesz się nim na poważnie? Chciałabym też zapytać, jak łączysz/ godzisz to z tym, że jesteś wierząca? Wydaje mi się, że kościół zabrania horoskopów i wróżenia, kart Tarota chyba też?
Moja przyjaciółka interesuje się ezoteryką i lubi karty. Z kolei autorzy kart często piszą, że to są przesłania anielskie, często powołują się na Boga. Może żeby zyskać większą aprobatę odbiorców? Bo nie każdy jest gorliwym katolikiem i zna wszystkie wytyczne kościelne. Ci naprawdę gorliwi nie uznają tych rzeczy zakazanych. Mam znajomą, która była przeciwna zabawie andrzejkowej w przedszkolu, bo dla niej to wstęp do okultyzmu.
Co ciekawe, mam wierzącą koleżankę, która ćwiczy jogę, a joga też jest chyba zakazana. W sumie nie wiem dlaczego jej zakazano.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Warszawianka40+ »

Dzięki - bardzo wiele ważnych pytań na raz, a na kilka z nich wyczerpująco należałoby odpowiedzieć wielostronicowym postem...
panna_x pisze: 22 cze 2018, 12:49 Mam znajomą, która była przeciwna zabawie andrzejkowej w przedszkolu, bo dla niej to wstęp do okultyzmu.
Małe dziecko często myli rzeczywistość ze światem fikcji, baśni. Dzieje się tak dlatego, że ma niewielkie doświadczenie życiowe oraz jego umysł nie jest jeszcze w pełni sił. Przykładem chłopczyk, który wyskoczył przez okno w pelerynie Batmana. To nie było dziecko "głupie", niedorozwinięte itd. - wręcz przeciwnie, dziecko z wyobraźnią prawdopodobnie o wysokim potencjale rozwojowym. Tylko, jak to u dzieci bywa, wprowadziło do swojego świata bezkrytycznie elementy fikcji; może za dużo tv a za mało rozmów z rodzicami. Ale dziecko ma taki właśnie wewnętrzny świat, i ma do tego prawo.
tak samo, dzieci często bezkrytycznie wierzą w Mikołaja. Że istnieje, przyjeżdża i daje prezenty. Nie kłóci się to z ich odbiorem świata.
Kazanie dzieciom uprawiania wróżb - np. lanie roztopionej świeczki na wodę spowoduje, że niektóre dzieci uwierzą. Jak w Mikołaja. Co będzie, jak takie dziecko "zobaczy" np. wilka? Będzie przekonane, że wilk zdarzy się w życiu realnym, że je napadnie, że coś się stanie. Może zacząć o tym myśleć, nie spać w nocy, mieć stany lękowe. Dotyczy to zwłaszcza dzieci wrażliwych emocjonalnie i z wyobraźnią. Także z problemami w domu.
Nie chciałabym, żeby moje dziecko ogłupiano w ten sposób i wmawiano mu bzdury.
panna_x pisze: 22 cze 2018, 12:49 Moja przyjaciółka interesuje się ezoteryką i lubi karty. Z kolei autorzy kart często piszą, że to są przesłania anielskie, często powołują się na Boga. Może żeby zyskać większą aprobatę odbiorców?
Manipulacje różnych macherów i geszefciarzy to rzecz oczywista. Dla mnie osobiście te różne "karty anielskie" czy nawet tapety z "aniołami" (często są to "dark angel") są odrażające. Z aniołami raczej nie ma to nic wspólnego. To znaczy, jeśli ktoś chce ładna tapetę z prawdziwym aniołem, na pewno znajdzie jakiś tradycyjny wizerunek.

O ile mi wiadomo - bo nie jestem osoba uprawniona do pouczania w sprawach dogmatów ani wiary - katolicyzm, chrześcijaństwo w ogóle, ale także inne religie (judaizm, islam, hinduizm, konfucjanizm) kategorycznie zabraniają zadawania się z demonami. Jesteś jak twierdzisz agnostyczką więc nie wiem, czy dopuszczasz istnienie świata duchowego. Ludzie wierzący - stanowią na świecie większość - jednak tak. Jak to się mówi, diabeł nie wejdzie, jak go nie zaprosisz. Katolicy są ostrożni. Uważam to za rozsądne.
panna_x pisze: 22 cze 2018, 12:49 Warszawianko, czy mogę mieć do Ciebie pytanie? Czy traktujesz horoskop jako zabawę, grę z przymrużeniem oka, czy interesujesz się nim na poważnie? Chciałabym też zapytać, jak łączysz/ godzisz to z tym, że jesteś wierząca? Wydaje mi się, że kościół zabrania horoskopów i wróżenia, kart Tarota chyba też?
Tak, zabrania - dlaczego, wyjaśniłam wyżej. Niestety nie mam pod ręką odpowiedniej literatury, może uzupełnię to w przyszłości.

Horoskopy? Są niebezpieczne z tego samego powodu, co wróżby andrzejkowe dla przedszkolaków. W gazetowych horoskopie przeczytałam raz " nie podejmuj podróży prawdopodobny wypadek"; co za bzdura. To działa na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Znałam osobiście wróżbitę, który przepowiedział znajomemu, że umrze w przeciągu trzech miesięcy - facet wpadł pod tramwaj.
Kiedyś pewna grupa religijna sporządziła mój horoskop - takie kółko, niby na całe moje życie. Moje dane udostępniła im pozostająca w tej grupie moja koleżanka. Jej tez zrobiono horoskop, i ona zaczęła bać się strasznie, że oni coś "robią" z tym horoskopem, żeby jej zaszkodzić - jak to w takich grupach... Poszłam więc z nią do tego horoskopiarza, podpuściłam go udając niby że niby się zgadza - a potem podałam fakty udowadniając, że ten jego horoskop to stek kłamstw (facet zaraz się wycofał mówiąc, że pomylona godzina urodzin)... Koleżankę udało się potem wyciagnąć z tej grupy.

Ciekawi mnie jednak pewien fakt. O ile dawniej w ogóle w astrologie nie wierzyłam, to obecnie mając doświadczenia z kilku dziesiątków lat stwierdzam, że... na znajomych i przyjaciół wybierałam zawsze osoby z kilku określonych znaków zodiaku! I naszego europejskiego, i chińskiego! podobnie, z niektórymi znakami zawsze popadam w konflikty! Oczywiście, nie pytam od razu ludzi spod jakiego są znaku, nigdy tego nie robiłam bo uważałam że astrologia to coś śmiesznego.
Czyli, rzecz jest do zbadania: czy astrologia - ta poważna, która w średniowieczu podobno nawet studiowano na uniwersytetach(?) coś jednak znaczy? Dla mnie liczą się tylko fakty. Nauka ludzka jest obecnie w stadium raczkowania, więc może zostanie to kiedyś wyjaśnione.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: panna_x »

O, to ciekawe, co piszesz. Bo mnie ta koleżanka od ezoteryki powiedziała, że nie można wróżyć śmierci- w sensie, jeśli wyjdzie w kartach, nie należy mówić o tym klientowi. Więc mnie zaskoczyłaś pisząc, że jakiemuś facetowi wróż powiedział, że umrze.
Krzysztof85
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:55
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Krzysztof85 »

Mój znak to bawół ;-)
ODPOWIEDZ