Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: ASperger »

"Twój znak w chińskim zodiaku to Bawół

Bawół jest pogodny i wyrozumiały. Do wszystkiego podchodzi ze spokojem. Można liczyć na jego wsparcie i radę. Bawół pragnie, by efekty jego działań były trwałe. Dzięki wytrwałości zdobywa pokaźny majątek. Sprzyja mu szczęście w zawodach, które wymagają cierpliwości.
Jest słowny i honorowy, co naraża go na kłopoty. Rzadko się denerwuje, ale biada temu, kto potrafi go rozzłościć!

W miłości Bawół szuka zrozumienia, jest wierny i oddany bliskiej osobie. Jego elementem jest ziemia, a kolorem żółty."

Hmmm...
Nie przepadam za żółtym kolorem. Reszta też niekoniecznie trafiona.
No, ale ja w horoskopy nie wierzę.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Warszawianka40+ »

ASperger pisze: 12 lip 2018, 11:17 Hmmm...
Nie przepadam za żółtym kolorem. Reszta też niekoniecznie trafiona.
No, ale ja w horoskopy nie wierzę.
Uważam dokładnie tak samo - dobry przykład tzw. "gazetowego horoskopu". Astrologia jako taka jest wiedzą ściśle matematyczną (której ja nigdy nie studiowałam), wymagającą skomplikowanych obliczeń. Trudno mi się odnieść.
panna_x pisze: 1 lip 2018, 11:03 O, to ciekawe, co piszesz. Bo mnie ta koleżanka od ezoteryki powiedziała, że nie można wróżyć śmierci- w sensie, jeśli wyjdzie w kartach, nie należy mówić o tym klientowi. Więc mnie zaskoczyłaś pisząc, że jakiemuś facetowi wróż powiedział, że umrze.
Koleżanka albo jest "osobą dobrej woli" i nie chce mówić złych rzeczy żeby ich nie zasugerować oddziałując na podświadomość ("samospełniająca się przepowiednia"), albo nie chce się "obciążać karmicznie" (wg np. New Age) jakby coś się stało.
Natomiast wróżbita - postać bardziej "ciemna" - nie miał takich oporów. Albo wręcz człowieka nie lubił i chciał mu zaszkodzić, albo niska samoświadomość. Obrzydliwe, prawda? Moim zdaniem demoniczne.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Animalia »

Kogut. Opis w połowie się zgadza.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Warszawianka40+ »

panna_x pisze: 22 cze 2018, 12:49 "Czy traktujesz horoskop jako zabawę, grę z przymrużeniem oka, czy interesujesz się nim na poważnie? Chciałabym też zapytać, jak łączysz/ godzisz to z tym, że jesteś wierząca? Wydaje mi się, że kościół zabrania horoskopów i wróżenia, kart Tarota chyba też?"

Wygrzebałam z pism Ojców Kościoła:
"Nie zawsze jest niedorzecznością twierdzić, że jakieś wpływy gwiazd powodują różnice w cechach ciała. Podobnie jak stwierdzamy, że pod wpływem zbliżania się i oddalania słońca zmieniają się pory roku, zaś pod wpływem przybywania i ubywania księżyca rosną i maleją pewne rodzaje stworzeń" (św. Augustyn "Państwo Boże", V 6) - z tym, ża jak wiemy św. Augustyn głosił różne rzeczy w różnym czasie i zdarzało mu się zmieniać poglądy.
Natomiast "św. Tomasz z Akwinu, który - dopuszczając wpływ ciał niebieskich na procesy dokonujące się w ludzkim organizmie - przypominał zdanie Ptolemeusza, że "mądry człowiek panuje nad gwiazdami, tzn. nad skłonnością, jaka wynika z układu gwiazd. Natomiast głupcy dają się przez nią całkowicie prowadzić, jak gdyby nie używali rozumu. Niewiele pod tym względem różnią się od zwierząt, jak to czytamy w Psalmie (48,13); Człowiek, który przebywa w dostatku, nie używa rozumu; można go porównać do zwierząt, bo stał się do nich podobny ("O przepowiadaniu przyszłości",4)"
- cytaty na podst. książki Jacek Salij OP "Wróżby Czary opętanie" Poznań-Kraków 2000
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Lena20
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 6 sie 2018, 19:11

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Lena20 »

A ja wąż i nawet w 1/2 sie nie zgadza ze stanem faktycznym :wink:
CloudninowaSWQ
ASter
Posty: 638
Rejestracja: 25 kwie 2010, 14:06
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: CloudninowaSWQ »

Ja też nie jestem jakoś specjalnie wierząca w horoskop a jednak ten w większości się zgadza.Trafiło im się 😉 królik choć zawsze myślałam że 🐈 (w chińskim horoskopie)bo zazwyczaj tak było a to jest pierwszy chiński który pokazuje że królik ze mnie 😜a z kota faktycznie mam małe co nieco 😉
Matii90
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2020, 11:47

Re: Zodiak Chiński - sprawdź, którym znakiem jesteś

Post autor: Matii90 »

U mnie Małpa, sprawdza się idealnie wg opisu :lol:
ODPOWIEDZ