Test inteligencji wielorakiej

Gry, żarty, pogaduszki...wyluzuj się tu!
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Test inteligencji wielorakiej

Post autor: urtika »

http://brieftip.pl/test-inteligencji-wi ... eligencji/

Mój wynik:
Inteligencja muzyczna: 78%
Inteligencja intrapersonalna: 67%
Inteligencja językowa: 60%
Inteligencja przyrodnicza: 52%
Inteligencja przestrzenna: 52%
Inteligencja logiczno-matematyczna: 50%
Inteligencja interpersonalna: 44%
Inteligencja ruchowa: 37%
Quirkyalone
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: BlueStar »

Inteligencja intrapersonalna: 88%
Inteligencja przyrodnicza: 81%
Inteligencja językowa: 79%
Inteligencja przestrzenna: 73%
Inteligencja interpersonalna: 56%
Inteligencja logiczno-matematyczna: 50%
Inteligencja muzyczna: 42%
Inteligencja ruchowa: 40% (Pewnie dlatego nie mam prawa jazdy. Nawet nie podchodzę bo wiem, że byłabym zagrożeniem dla innych na drodze)
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Warszawianka40+ »

•Inteligencja przestrzenna: 85%
•Inteligencja przyrodnicza: 71%
inne rodzaje inteligencji przeciętnie, najniższa muzyczna

Inteligencja przestrzenna wysoka, gdyż ponoć dominuje u mnie typ pobudliwości nerwowej wyobrażeniowy ("myśli obrazami", przewiduje itd.). Słaba inteligencja muzyczna ma być może związek z niskim poziomem pobudliwości nerwowej sensualnej (zmysłowej). Ciekawe, bo prawdopodobnie dotyczy to pewnej określonej grupy asów.
Ten związek - słaba pobudliwość sensualna, wysoka wyobrażeniowa - może tu na tym forum występować u wielu osób. Uważa się, że wysoka pobudliwość wyobraźni często współistnieje z niską pobudliwością zmysłów (muzyka, smakoszostwo, seks, moda itp.).
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Małgorzata95 »

Warszawianka40+ pisze: 29 kwie 2018, 13:53 Słaba inteligencja muzyczna ma być może związek z niskim poziomem pobudliwości nerwowej sensualnej (zmysłowej). Ciekawe, bo prawdopodobnie dotyczy to pewnej określonej grupy asów. Ten związek - słaba pobudliwość sensualna, wysoka wyobrażeniowa - może tu na tym forum występować u wielu osób. Uważa się, że wysoka pobudliwość wyobraźni często współistnieje z niską pobudliwością zmysłów (muzyka, smakoszostwo, seks, moda itp.).
Możesz napisać coś więcej na ten temat?
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Warszawianka40+ »

Mogę odesłać do literatury - wiele tytułów podałam w moich postach.
Nie róbmy tu offtopu, temat jest na tyle interesujący, że - gdy znajdę chwilkę czasu - założę być może osobny wątek, Małgorzata95 dzięki za pomysł :ciasto:
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Małgorzata95 »

Warszawianka40+ pisze: 3 maja 2018, 09:21 Mogę odesłać do literatury - wiele tytułów podałam w moich postach.
Nie róbmy tu offtopu, temat jest na tyle interesujący, że - gdy znajdę chwilkę czasu - założę być może osobny wątek, Małgorzata95 dzięki za pomysł :ciasto:
Jak najbardziej - załóż wątek i podaj tytuły książek, którymi warto się zainteresować. Pozdrawiam! :)
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
stranger
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 27 kwie 2018, 20:58

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: stranger »

Twój wynik
Inteligencja logiczno-matematyczna: 80%
Inteligencja ruchowa: 67%
Inteligencja przyrodnicza: 67%
Inteligencja przestrzenna: 64%
Inteligencja interpersonalna: 61%
Inteligencja językowa: 57%
Inteligencja muzyczna: 56%
Inteligencja intrapersonalna: 55%
R1991
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2018, 01:25

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: R1991 »

Inteligencja muzyczna: 83%
Inteligencja przestrzenna: 79%
Inteligencja językowa: 79%
Inteligencja przyrodnicza: 67%
Inteligencja intrapersonalna: 64%
Inteligencja interpersonalna: 61%
Inteligencja ruchowa: 57%
Inteligencja logiczno-matematyczna: 53%
Awatar użytkownika
Scadrial
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 9 lut 2018, 06:25

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Scadrial »

Nie żebym chciał psuć zabawę, ale to nie jest test inteligencji jakiejkolwiek. To mniej niż wskaźnik jakie rodzaje inteligencji lubimy stosować, bo dotyczy preferencji rzeczy mniej lub bardziej związanych z tymi inteligencjami. Odpowiedź na pytanie "czy lubisz matmę?" nie daje informacji o uzdolnieniu w inteligencji logiczno-matematycznej, co najwyżej cień korelacji. Kolejna rzecz, każdy posiada subiektywną skalę oceny swoich uzdolnień, subiektywny punkt odniesienia. Niczego się tu nie testuje wedle jakichś z góry ustalonych kryteriów, żeby można porównywać wyniki. Indywidualny stopień ekspresji: oszczędne wyrażanie uczuć i opinii poskutkuje bardziej umiarkowanymi ocenami. Im bardziej analityczne i zdystansowane podejście, tym mniejsza skłonność do "zdecydowanych" ocen. Miałbym też zastrzeżenia, co do inteligencji przyrodniczej, którą ciężko mi sklasyfikować jako osobny rodzaj. Połączenie cech kilku innych typów oraz zamiłowania do przyrody. Dlaczego miłośnicy metropolii nie dostali "inteligencji miejskiej"? :mrgreen:
Obrazek
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Warszawianka40+ »

Scadrial pisze: 23 maja 2018, 17:55 Dlaczego miłośnicy metropolii nie dostali "inteligencji miejskiej"? :mrgreen:
Przecież sam możesz stworzyć taki "test inteligencji miejskiej".
Różne podręczniki proponują różne systemy. I różne koncepcje, jeśli chodzi o "rodzaje inteligencji". Jedna nie wyklucza drugiej - po prostu ją uzupełnia.
Inteligencja oznacza w sumie przystosowanie.
A może ktoś z osób zainteresowanych profesjonalnie psychologią stworzy nam tu na nasz użytek jakiś "test inteligencji humorystycznej"? Poczucie humoru też jest przystosowaniem. Im wyższe, tym lepiej jesteśmy przystosowani - lepiej radzimy sobie z życiem :D

Ponieważ jest to dział "Dla rozrywki", a Scadrial pragnie podyskutować o rodzajach inteligencji itp. itd. co zainteresuje wiele osób, proponuję przenieść ten ciekawy offtop to jakiegoś działu dyskusyjnego.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Scadrial
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 9 lut 2018, 06:25

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Scadrial »

Warszawianka40+ pisze: 27 maja 2018, 08:54 Przecież sam możesz stworzyć taki "test inteligencji miejskiej".
Ano mógłbym, i może dlatego nie byłby to test mierzący inteligencję :lol: Bardziej jajcarsko niż poważnie.
Warszawianka40+ pisze: 27 maja 2018, 08:54 Inteligencja oznacza w sumie przystosowanie.
Przystosowanie określiłbym jako funkcję inteligencji. Przystosowanie może być też dzieckiem odpowiedniego przeszkolenia wraz ze zdobyciem pewnej wiedzy. Sformalizowanie dość skutecznych reakcji na nowe warunki, choć brzmi paradoksalnie, będąc efektem pobierania nauki od osób mądrzejszych, nie wskaże inteligencji. W każdym razie nie płynnej.
Warszawianka40+ pisze: 27 maja 2018, 08:54 Jedna nie wyklucza drugiej - po prostu ją uzupełnia.
Pytanie, czy uzupełnia o coś, co nie zostało już wcześniej zawarte w jakiejkolwiek innej kategorii. Nie chodzi tyle o wykluczanie, co o częściową tożsamość, pokrywanie się. Albo mylenie kategorii, gdyż ciekawość świata nie jest inteligencją.
Warszawianka40+ pisze: 27 maja 2018, 08:54 A może ktoś z osób zainteresowanych profesjonalnie psychologią stworzy nam tu na nasz użytek jakiś "test inteligencji humorystycznej"? Poczucie humoru też jest przystosowaniem. Im wyższe, tym lepiej jesteśmy przystosowani - lepiej radzimy sobie z życiem
Poczucie humoru jest sprawą dość subiektywną i łączy się z posiadanym chwilowo samopoczuciem, czyli czymś dużo bardziej zmiennym niż ogólne zdolności kognitywne, w tym pozostałe rodzaje inteligencji. Poza tym taka inteligencja zawiera w sobie to, co, upraszczając, jest kwintesencją inteligencji niezależnie od rodzaju, czyli umiejętność trafnych skojarzeń. Humor zwykle opiera się na zaskakujących, nietypowych skojarzeniach. Jest zjawiskiem psychologicznym, spełnia określone funkcje w psychice i relacjach społecznych. Mógłbym powiedzieć, że łączy inteligencję językową, logiczną, a także interpersonalną, czasem też intrapersonalną. Nie chciałbym jednak rozbijać inteligencji na coraz więcej kategorii, ponieważ nie ma to sensu w przypadku gdy granice zachodzą na siebie, są płynne, niejasne, niesformalizowane. Rzecz w tym, że inteligencja może mieć swoje przejawy w dowolnej dziedzinie aktywności ludzkiej, ponieważ stale uczestniczy w myśleniu, dokonywaniu wyborów. Stąd przyznanie inteligencji miejskiej czy humorystycznej pociągałoby za sobą inteligencję kucharską, wiejską i cokolwiek sobie człowiek wykoncypuje na zasadzie ustalenia precedensu.
Warszawianka40+ pisze: 27 maja 2018, 08:54 Ponieważ jest to dział "Dla rozrywki", a Scadrial pragnie podyskutować o rodzajach inteligencji itp. itd. co zainteresuje wiele osób, proponuję przenieść ten ciekawy offtop to jakiegoś działu dyskusyjnego.
Nie wypowiadaj się za mnie, sama chciałaś zakładać osobny wątek:
Warszawianka40+ pisze: 3 maja 2018, 09:21 Nie róbmy tu offtopu, temat jest na tyle interesujący, że - gdy znajdę chwilkę czasu - założę być może osobny wątek
(w którym pewnie chętnie się wypowiem) :mrgreen:
Obrazek
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Warszawianka40+ »

Scadrial pisze: 29 maja 2018, 23:02
Warszawianka40+ pisze: 27 maja 2018, 08:54 Ponieważ jest to dział "Dla rozrywki", a Scadrial pragnie podyskutować o rodzajach inteligencji itp. itd. co zainteresuje wiele osób, proponuję przenieść ten ciekawy offtop to jakiegoś działu dyskusyjnego.
Nie wypowiadaj się za mnie, sama chciałaś zakładać osobny wątek:
Warszawianka40+ pisze: 3 maja 2018, 09:21 Nie róbmy tu offtopu, temat jest na tyle interesujący, że - gdy znajdę chwilkę czasu - założę być może osobny wątek
(w którym pewnie chętnie się wypowiem) :mrgreen:
Ble-ble-ble-ble...

Jest dla mnie oczywiste, że po prostu wykonałeś "test inteligencji wielorakiej" i wynik nie był po twojej myśli - dlatego ten test tu krytykujesz.

Nie wypowiadam się "za ciebie" tylko proszę p.t. Moderatorów o uporządkowanie bałaganu który tu zrobiłeś. To jest wątek do zabawy, dla osób z poczuciem humoru.

Osobny wątek mam zamiar założyć na inny temat wspomniany przez Małgorzatę95 - ciebie nie zapraszam bo wszędzie tylko marudzisz nie wnosząc niczego nowego, a twoje długie posty odstraszać będą od każdego wątku; brak dystansu do siebie i poczucia humoru. Żegnam.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
Scadrial
mASełko
Posty: 107
Rejestracja: 9 lut 2018, 06:25

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Scadrial »

Warszawianka40+ pisze: 1 cze 2018, 11:42 Jest dla mnie oczywiste, że po prostu wykonałeś "test inteligencji wielorakiej" i wynik nie był po twojej myśli - dlatego ten test tu krytykujesz.
Albo napisałem co napisałem, żeby osoby, które otrzymały gorsze wyniki od zaprezentowanych, nie miały przeświadczenia, że jakkolwiek ich inteligencja jest niższa.
Jak bardzo chcesz, mogę go wykonać. Powiedziałem już jednak, co w nim jest nie tak i niezależnie od osobistych wyników zdanie podtrzymuję.
Warszawianka40+ pisze: 1 cze 2018, 11:42 Nie wypowiadam się "za ciebie" tylko proszę p.t. Moderatorów o uporządkowanie bałaganu który tu zrobiłeś. To jest wątek do zabawy, dla osób z poczuciem humoru.
Tak straszliwie napaskudziłem, przepraszam. Już nie wiadomo o co chodzi w temacie, a na forum jest taki ruch, że wartościowe wątki giną w odmętach offtopu.
Więc tamta wstawka z inteligencja humorystyczną była złośliwą aluzją... na czym polega rzekomy humor wklejania wyników procentowych?
Warszawianka40+ pisze: 1 cze 2018, 11:42 Osobny wątek mam zamiar założyć na inny temat wspomniany przez Małgorzatę95 - ciebie nie zapraszam bo wszędzie tylko marudzisz nie wnosząc niczego nowego
"Wszędzie" - w żadnym z tych miejsc nie zauważyłem Twojej krytyki moich postów, jak dotąd merytoryczny i wiele wnoszący komentarz krytyczny brzmiał, cytując:
Warszawianka40+ pisze: 1 cze 2018, 11:42 Ble-ble-ble-ble...
Także zarzut mogę uznać za bezzasadny atak i generalizację.
A co do wyproszenia - nie mogę obiecać, że się zastosuję z uwagi na zamiłowanie do konfliktowych sytuacji.
Warszawianka40+ pisze: 1 cze 2018, 11:42 a twoje długie posty odstraszać będą od każdego wątku; brak dystansu do siebie i poczucia humoru.
Zapytałbym na jakiej podstawie wnioskujesz. Np. w temacie powitalnym moje długie posty przyciągnęły uwagę, co obala Twoją tezę o "każdym wątku". O humor już pytałem, a dystans? Nie wiem, czy jesteś odpowiednią osobą do wytykania dystansu ze swoją urażoną z nie wiadomo jakiego powodu reakcją purystki antyofftopowej. Jak by się zastanowić, nie uważam by moje rozważania były nie na temat (poza tym postem, który jest odpowiedzią na Twój offtop). W końcu mówiłem na temat inteligencyj wielorakich i ich testu. Nie było wskazane "tutaj macie wstawiać swoje wyniki i proszę nie rozwijać tematu, bo wywalę". Twoje podejście nie sprzyja ciekawym dyskusjom, bo jakiekolwiek odejście od głównej linii chcesz przenosić do osobnych tematów, i to na forum, gdzie ciężko o jeden ożywiony temat.
Obrazek
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Viljar »

Inteligencja przyrodnicza: 86%
Inteligencja muzyczna: 81%
Inteligencja przestrzenna: 70%
Inteligencja językowa: 69%
Inteligencja intrapersonalna: 57%
Inteligencja interpersonalna: 56%
Inteligencja logiczno-matematyczna: 50%
Inteligencja ruchowa: 47%
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Blackmooon
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 17 lip 2018, 18:01

Re: Test inteligencji wielorakiej

Post autor: Blackmooon »

Twój wynik
Inteligencja przestrzenna: 67% (no ale z nudów zdążyło mi się narysować pięciowymiarowy sześcian :roll: )
Inteligencja przyrodnicza: 67%
Inteligencja logiczno-matematyczna: 63% (śmiesznie, że z IQ na poziomie 135 ten rodzaj inteligencji wypad mi na 3 miejscu :lol: )
Inteligencja ruchowa: 57%
Inteligencja intrapersonalna: 55%
Inteligencja interpersonalna: 47%
Inteligencja językowa: 45%
Inteligencja muzyczna: 31%

Ostatnie trzy miejsca nawet mnie nie zaskoczyły, muzyki, ludzi i języków obcych nie ogarniam :D
ODPOWIEDZ