Ekstrawertyk, ambiwertyk czy introwertyk?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Ekstrawertyk
1
4%
Ambiwertyk
8
29%
Introwertyk
19
68%

Liczba głosów: 28

Reptilius
starszASek

Post autor: Reptilius » 9 sty 2018, 01:02

Są to typy osobowości opisane przez Carla Gustava Junga.
Chyba każdy mniej więcej się orientuje, co znaczą te określenia:
Ekstrawertyk- otwarty, żywiołowy, jego energia życiowa jest skierowana na zewnątrz, lubi być w centrum uwagi, pracować w grupie
Ambiwertyk-typ pośredni
Introwertyk-skupiony na swoim wnętrzu, zamknięty w sobie, lubi pracować w samotności.
Do jakiego typu byście siebie zaliczyli?

Awatar użytkownika
Setsu
pASibrzuch

Re: Ekstrawertyk, ambiwertyk czy introwertyk?

Post autor: Setsu » 9 sty 2018, 11:14

Lubię rozwiązywać takie testy, co jakiś czas nawet lubię wracać do 16 personality types i zobaczyć czy coś się zmienia :)

Jeśli chodzi o te trzy typy osobowości to niezmiennie od lat jestem introwertykiem. Pamiętam jednak, że jako dziecko (8-12 lat) na pewno wiele przemawiało za ambiwertyzmem, bo rzutów na psychikę wtedy nie miałam :lol: Przez parę dni od rana do wieczora mogłam bawić się z innymi dzieciakami i na wzmiankę o powrocie do domu chciało mi się ryczeć, by przez kolejny tydzień praktycznie musieć wyganiać mnie na dwór, bo najchętniej bym się gdzieś schowała i non stop czytała w samotności książki, oglądała TV i wszystko inne gdzie mogłam pobyć z daleka od innych. Potem stopniowo przemieniło się to w introwertyzm (dodatkowo doszedł samotniczy tryb życia) ale akurat odpowiada mi taki sposób życia :)

Reptilius
starszASek

Post autor: Reptilius » 10 sty 2018, 07:37

Na pewno nie jestem ekstrawertykiem. Nie lubię imprez, rozmów o niczym, gadaniny bez sensu, pracy zespołowej . Bliżej mi do introwertyka, lubię pracować w samotności, chodzę własnymi drogami. Moją idealną pracą byłaby praca w muzeum. Lubię czytać książki i grać w strategiczne gry komputerowe. Jednak czasem zdobywam się na otwartość. Wzorcowy ze mnie ambiwertyk :)

Awatar użytkownika
Nightfall
pASztet

Post autor: Nightfall » 14 sty 2018, 11:01

Introwertyk ale taki, któremu blisko jest do ambiwertyka :D

Awatar użytkownika
ASperger
starszASek

Post autor: ASperger » 2 lip 2018, 13:03

Introwertyk w 100%
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.

ODPOWIEDZ