Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

TAK
41
32%
NIE
30
24%
Kiedyś tak
38
30%
Czasami jakieś zapiski o których zapominam
18
14%

Liczba głosów: 127

Krzysztof85
młodASek

Re: Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Post autor: Krzysztof85 » 10 mar 2018, 20:41

Dawno temu próbowałem pisać dziennik, ale przyznam, że nigdy nie starczyło mi zapału i po kilku dniach przerywałem :? Faktycznie jednak forum i podobne aplikacje mogą pełnić rolę współczesnego pamiętnika (przynajmniej w pewnym stopniu).

Awatar użytkownika
Azshara
ciAStoholik

Post autor: Azshara » 12 mar 2018, 13:09

Pewnie dla niektórych to nic nowego ani zaskakującego, ale czasami mój zapłon bywa zabójczy :)
Ostatnio uświadomiłam sobie, że skoro pamiętniki wzbudzają we mnie wstyd, ale jednocześnie przelewanie emocji przez pisanie pomaga mi się z nimi uporać, to mogę tworzyć bardzo osobiste opowiadanie. Nawet nie opowiadanie, a jedynie fragmenty z monologami głównej bohaterki. Ważne jest tylko to, aby sens wypowiedzi i przelewanych uczuć się zgadzał. I to kurcze naprawdę pomaga. Banalna czynność, ale znajduje ujście dla emocji jak nic innego.

Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko

Post autor: BlueStar » 14 mar 2018, 09:27

Kiedyś pisałam sporo. Nigdy żadnego w całości nie zapisałam. Przeważnie pisałam gdy byłam bardzo szczęśliwa i chciałam zapisać ile to udało mi się osiągnąć w krótkim czasie lub gdy byłam smutna i chciałam się wyżalić ile to mnie złego spotkało.

ODPOWIEDZ