czarny pierścień

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy wiedział-eś/-aś, że czarny pierścień noszony na środkowym palcu prawej ręki jest nieoficjalnym znakiem aseksualizmu?:)

Tak, tak oczywiście że wiedział-em/-am
44
22%
Nie, ale już wiem:)
153
78%
 
Liczba głosów: 197

Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: czarny pierścień

Post autor: Wicherek »

Dziś doszło do mnie moje małe cudo :)

Obrazek
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: czarny pierścień

Post autor: Winkie »

Ooo, to niedługo za mąż wychodzisz? Data już ustalona?
Awatar użytkownika
tymczasowy
pASibrzuch
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2011, 02:05
Lokalizacja: Londyn

Re: czarny pierścień

Post autor: tymczasowy »

Wow, cala koncepcja wyglada bardzo fajnie. Mamy ten ogromny atut w Polsce, ze jestesmy praktycznie jedynym forum zrzeszajacym asy. Z checia zaakceptuje ten pierscionek jako symbol. Trzeba sobie bedzie kupic.. : >
again

Re: czarny pierścień

Post autor: again »

Nie miałam pojęcia.
Od kilku lat, na środkowym palcu prawej ręki, noszę srebrno-czarny pierścień. Jak znajdę coś czarnego, co mi się spodoba, to sobie sprawię. Kolor jak najbardziej mi odpowiada.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: czarny pierścień

Post autor: Layla »

Nie wiedziałam ale już wiem. W najbliższym czasie się w taki zaopatrzę. Wicherku możesz powiedzieć gdzie zakupiłaś swój?
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: czarny pierścień

Post autor: Wicherek »

Layla pisze:Nie wiedziałam ale już wiem. W najbliższym czasie się w taki zaopatrzę. Wicherku możesz powiedzieć gdzie zakupiłaś swój?
Oczywiście :) Zakupiłam na Allegro. Po prostu wpisałam w wyszukiwarce "czarna obrączka" i wyskoczyło kilkanaście pozycji, do wyboru do koloru :D
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: czarny pierścień

Post autor: Winkie »

Uważam, że pomysł z obrączką jest nietrafiony ponieważ to, że pierścień jest koloru czarnego nie oddaje jeszcze jakiego to "typu aseksualizmu" dana osoba jest, a więc postulowałabym tu łączenie kolorów - czarny z szarym ("grey"), czarny z białym ("demi"), czarny z czerwonym ("semi"). Doczepiane do obrączki - serduszko dla romantycznego ASa, kłódeczka ( :mrgreen: ) dla aromantycznego ASa. To by może mniej wprowadzało przypadkowych zainteresowanych w błąd.
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2012, 20:17 przez Winkie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: czarny pierścień

Post autor: Layla »

Winkie pisze:Uważam, że pomysł z obrączką jest nietrafiony ponieważ to, że pierścień jest koloru czarnego nie oddaje jeszcze jakiego to "typu aseksualizmu" dana osoba jest, a więc postulowałabym tu łączenie kolorów - czarny z szarym ("grey"), czarny z białym ("demi"), czarny z czerwonym ("semi"). Doczepiane do obrączki - serduszko dla romantycznego ASa, kłóteczka dla aromantycznego ASa. To by może mniej wprowadzało przypadkowych zainteresowanych w błąd.
A to ciekawe, bo podobno według Ciebie, greye, demi i semi to nie asy... :]
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: czarny pierścień

Post autor: Winkie »

Layla pisze:
Winkie pisze:Uważam, że pomysł z obrączką jest nietrafiony ponieważ to, że pierścień jest koloru czarnego nie oddaje jeszcze jakiego to "typu aseksualizmu" dana osoba jest, a więc postulowałabym tu łączenie kolorów - czarny z szarym ("grey"), czarny z białym ("demi"), czarny z czerwonym ("semi"). Doczepiane do obrączki - serduszko dla romantycznego ASa, kłódeczka dla aromantycznego ASa. To by może mniej wprowadzało przypadkowych zainteresowanych w błąd.
A to ciekawe, bo podobno według Ciebie, greye, demi i semi to nie asy... :]
Och tak, zapomniałam dodać specjalną emotkę na końcu swej wypowiedzi, abyś wychwyciła jej sens. :roll:
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: czarny pierścień

Post autor: dimgraf »

Widać Tobie emotka u Layli nie wystarczyła :mrgreen:

A ja osobiście rozważam zakup znalazłem kilka które mnie się podobają ale chce jeszcze rozejrzeć się po mieście nim zamówię na allegro, bo szkoda mi kasy na koszty przesyłki.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: czarny pierścień

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze:Widać Tobie emotka u Layli nie wystarczyła :mrgreen:
Raczej emotka "od" Layli, nie "u" Layli. :]
dimgraf pisze:A ja osobiście rozważam zakup znalazłem kilka które mnie się podobają ale chce jeszcze rozejrzeć się po mieście nim zamówię na allegro, bo szkoda mi kasy na koszty przesyłki.
Et, trochę inwencji - z modeliny sobie zrób. Tudzież weź uszczelkę koloru czarnego, tyle że tu problem byłby tu z dopasowaniem ponieważ w grę wchodziłaby ta szersza.
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: czarny pierścień

Post autor: urtika »

Oprócz wspomnianego już wcześniej czarnego pierścionka ze stali nierdzewnej, posiadam jeszcze dwa inne czarne: hematyt i noc Kairu (to odmiana onyksu).Wyglądają tak:KLIK Obydwa złowiłam na targach minerałów. Uważam, ze takie targi to najlepsze miejsce na wybór i zakup biżuterii, gdyż wszystko można z bliska zobaczyć, dotknąć, przymierzyć i nawet porozmawiać o minerałach ze znawcami. No i oczywiście duży wybór.
Hematyt to właściwie kamień czarno szary, więc w sam raz dla greyów. :mrgreen: Choć może jeszcze lepszym byłby obsydian śnieżny. Może sobie kupię jeśli go zobaczę, będę miała komplet do wisiorka który już posiadam.
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: czarny pierścień

Post autor: Wicherek »

dimgraf pisze:A ja osobiście rozważam zakup znalazłem kilka które mnie się podobają ale chce jeszcze rozejrzeć się po mieście nim zamówię na allegro, bo szkoda mi kasy na koszty przesyłki.
Chyba ciężko będzie znaleźć coś na mieście. Szukałam jakiś czas temu w wielu sklepach i na straganach i nic takiego nie mieli. Nie licząc czarnych kiczowatych pierścionków z plastiku.
urtika pisze:Oprócz wspomnianego już wcześniej czarnego pierścionka ze stali nierdzewnej, posiadam jeszcze dwa inne czarne: hematyt i noc Kairu (to odmiana onyksu).Wyglądają tak:KLIK
Noc Kairu jest śliczna - ma takie złote drobinki, które wyglądają jak gwiazdki :rozowe:
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Larwa
starszASek
Posty: 34
Rejestracja: 25 maja 2012, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: czarny pierścień

Post autor: Larwa »

Nie wiedziałam, że istnieje taki symbol. Myślę, że to fajny pomysł. Chyba sama sobie taki sprawię.
kot_kot
ASiołek
Posty: 85
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
Lokalizacja: Germany

Re: czarny pierścień

Post autor: kot_kot »

a ja nosze pierscien u lewej dloni na srodkowym palcu juz od dobrych 4 lat. I to nie "czarny" a wolframowy. kolor najbardziej mi przypomina lustro. Nie wiem jak to tam jest z tymi znakami ale ja zakladajac go na lewa reka kierowalem sie tym ze u prawej przeszkadzal mi w trzymaniu myszki komputerowej i pewnie dlugo bym sie musial do niego tam przyzwyczaic. a srodkowy palec idealnie wpasowal sie w rozmiar no i nie przeszkadza w codziennosci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 23:28 przez kot_kot, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ