Sen

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jak wam sie śpi?

Śpioch to moje drugie imię
63
34%
Dobrze, nie mam co narzekać
56
30%
Średnio, coś złego co pewien czas sie dzieje
36
20%
Źle, bezsenność mi przeszkadza
29
16%
 
Liczba głosów: 184

melodia
AS gaduła
Posty: 404
Rejestracja: 10 lip 2012, 15:38

Re: Sen

Post autor: melodia »

Z trudem zasypiam, a jak już zasnę i nadchodzi czas pobudki, to przestawiam budzik ciągle na "za 5 min", aż w końcu półprzytomnym okiem widząc, która to już godzina- wyskakuję z łóżka jak poparzona. Przeważnie śpię 6-7 godzin. Niestety często czuję się senna, ale to chyba przez (chroniczne) zmęczenie.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Sen

Post autor: marisaxyz »

Uwielbiam spać, problemy ze wstawaniem mam od zawsze, przez ciągłe spóźnianie miałam obniżoną ocenę ze sprawowania :oops: grunt to się porządnie wyspać :mrgreen:
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Alice_Asembler
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 31 mar 2014, 00:09

Re: Sen

Post autor: Alice_Asembler »

Tak z 5 godzin na dobę średnio... non stop niewyspana. Chciałabym więcej.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Sen

Post autor: Layla »

marisaxyz pisze:Uwielbiam spać, problemy ze wstawaniem mam od zawsze, przez ciągłe spóźnianie miałam obniżoną ocenę ze sprawowania :oops: grunt to się porządnie wyspać :mrgreen:
To ja wolę iść na kolokwium wyspana, ale niedouczona, niż nauczona i niewyspana. Bo jak się nie wyśpię, to średnio dobrze funkcjonuję :P Spać lubię, a czasu mam zwykle tak akurat na 7-8 godzin snu :mrgreen:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Sen

Post autor: marisaxyz »

Layla pisze:
marisaxyz pisze:Uwielbiam spać, problemy ze wstawaniem mam od zawsze, przez ciągłe spóźnianie miałam obniżoną ocenę ze sprawowania :oops: grunt to się porządnie wyspać :mrgreen:
To ja wolę iść na kolokwium wyspana, ale niedouczona, niż nauczona i niewyspana. Bo jak się nie wyśpię, to średnio dobrze funkcjonuję :P Spać lubię, a czasu mam zwykle tak akurat na 7-8 godzin snu :mrgreen:
bardzo słuszne i zdrowe podejście :D
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
MVo
młodASek
Posty: 20
Rejestracja: 23 kwie 2014, 14:53
Lokalizacja: Zmienna ;)

Re: Sen

Post autor: MVo »

Hm, to ja wolę pójść niewyspana na kolokwium, już nawet niezależnie jak bardzo nauczona... Jak jestem nieprzytomna to mniej się stresuję i nie myślę za wiele o wszystkim dookoła więc łatwiej mi się skupić na konkretnym pytaniu które jest zadane. :P
Ale zgaduję, że to zależy od człowieka i zapewne jestem w mniejszości w tej kwestii. xD

A co do tematu to ja miewam spore problemy ze snem, właściwie nie zdarza się żebym się wysypiała(budziła się rano i czuła że jestem wyspana, mogę wstawać). Spanie mnie męczy i jestem raczej nocnym typem + często ciężko mi się zasypia i równie ciężko wstaje. ^^
(Ale zdarzają się też takie noce gdzie zasypiam dosyć lekko, nie wiem od czego to zależy - na pewno nie od poziomu zmęczenia.)
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sen

Post autor: zazu24 »

Cierpię na tę przykrą przypadłość, że prawdziwie wysypiam się tylko w swoim łóżku. Studiowanie i mieszkanie w innym mieście sprawia, że właściwie w kółko chodzę niewyspana.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
Awatar użytkownika
MarcinK
starszASek
Posty: 46
Rejestracja: 3 maja 2014, 17:26

Re: Sen

Post autor: MarcinK »

Przed jakimiś istotnymi wydarzeniami, śpię jak na froncie. Na urlopie, przed 11 nie dzwonić.... :D Dla osób z problemami sennymi mogę polecić melatoninę, 3 i 5, jest naturalna. Ma to swoje dobre strony, bo nie uzależnia, więc nie ma strachu, że pewnego dnia będzie się "brać kreski" tego leku.
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Sen

Post autor: zewsząd i znikąd »

Jak widać z pory tego wpisu, powinnam spać, a nie śpię... właściwie nie chce mi się kłaść, bo męczy mnie gorąco, leżąc w łóżku nie mogę puścić na siebie wiatraczka. Ale chyba jednak zaraz uderzę w kimę...
Sypiam źle, a to przede wszystkim z jednej dającej się rozpoznać przyczyny: uczulenia. Swędzi mnie cały czas, źle znoszę gorąco i spocenie... A z leków stosuję tylko maść, doraźnie wapno i zwykłą pielęgnację (nawilżanie) skóry - po prostu wszelkie leki doustne na uczulenie, których próbowałam, mają zbyt duże skutki uboczne.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Patryk »

Mój wewnętrzny budzik nastawił się na 5 rano i regułą stało się u mnie że w dni wolne o 5:30 siedzę już przed kompem z kawką gdzie kiedyś w weekendy dosypiałem do 10ej. Ah to starość już może..
incomplete
gimnASjalista
Posty: 13
Rejestracja: 4 cze 2014, 20:54

Re: Sen

Post autor: incomplete »

U mnie odwrotnie :wink: o 5 rano zaczynam się zazwyczaj dopiero zastanawiać nad pójściem spać, a potem pół dnia zmarnowane (przespane). Nie polecam takiego trybu, trudno potem wrócić do "normalnego" stanu.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: Sen

Post autor: Indiana »

Ja jak pisałam, miałam problemy z sennością, ale już wiem z czego to wynika, więc mam nadzieje, że problem zostanie rozwiązany raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Sen

Post autor: Heremis87 »

U mnie ze snem się pogorszyło, w pracy wstawałem przed 5 rano, teraz urlop a już drugi tydzień budzę się między 4 a 5 rano, zaś jak się zbudzę nad ranem nie zasnę ponownie. W efekcie trudno o wyspanie, jednak póki co jakoś funkcjonuję, tylko czasem bywam zakręcony albo odpływam w inne wymiary na jawie. Swoją drogą plus jest taki, że więcej dnia dla mnie :)
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Sen

Post autor: Słomiany Zapał »

Mam trudności z zasypianiem, ale kiedy już usnę to bez budzika ani rusz. No i to poranne ściąganie zwłok z łóżka... jak przystało na śpiocha zwlekam do ostatniej chwili, kiedy to już nie ma wyboru i trzeba unieść cztery litery spod wygodnej, cieplutkiej kołderki.
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: Sen

Post autor: Keri »

Słomiany Zapał pisze:Mam trudności z zasypianiem, ale kiedy już usnę to bez budzika ani rusz. No i to poranne ściąganie zwłok z łóżka... jak przystało na śpiocha zwlekam do ostatniej chwili, kiedy to już nie ma wyboru i trzeba unieść cztery litery spod wygodnej, cieplutkiej kołderki.

:oops: :oops: :oops: Tak tak tak.. Jeszcze jak jest duże łóżko i ciepła kołderka i duże poduchy... to już się człowiek rozkłada jak jakieś zwłoki :lol:
ODPOWIEDZ