Czy jesteś feministką/feministą?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jesteś feministką/feministą

Tak
64
50%
Nie
46
36%
Wstrzymuję się od głosu (:P)
17
13%
 
Liczba głosów: 127

Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy jesteś feministką/feministą?

Post autor: Azshara »

Pierwsze słyszę, aby feminizm zakładał pałanie nienawiścią do mężczyzn i tłamszenie ich ze względu na płeć.
Osobiście zdecydowanie bliżej mi do feministki, jednak wstrzymałam się od głosu, ponieważ nie czuję się w żaden sposób dyskryminowana, pomijając pewne kwestie, głównie polityczno-religijne. Przynajmniej miałam na tyle szczęścia, że nigdy nie doświadczyłam tego na własnej skórze. Tym samym nigdy nie powiedziałabym, że przez to nie lubię mężczyzn, to tak nie działa.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy jesteś feministką/feministą?

Post autor: panna_x »

Myślę, że to zależy, jak kto go rozumie. W teorii zakłada zrównanie praw kobiet i mężczyzn, w praktyce i ogólnym potocznym odbiorze kojarzy się z pewną walką płci, kobiet z facetami. I z niechęcią kobiet do facetów, choćby dlatego, że potocznie mówiąc, i tak mają za dobrze, lepiej zarabiają, na więcej sobie mogą pozwolić zawodowo i kulturowo. Feminizm porusza też niewygodne tematy, jak seksualność, molestowanie, które w niekorzystnym świetle pokazują facetów ( za dużo im wolno). Więc zgadzam się, że jednak jakoś zakłada bycie w opozycji do mężczyzn, w końcu uderza w patriarchat, czyli w ich świat.
Krzysiu36l.
ASiołek
Posty: 55
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:02

Re: Czy jesteś feministką/feministą?

Post autor: Krzysiu36l. »

Nie dlatego, że uważam, że ta ideologia tworzy sztuczny podział. Zresztą obecnie mamy czasy gdzie 3/4 samobójców, bezdomnych, ludzi chorych i wykluczonych to mężczyźni. Prace, które wykonują mężczyźni częściej są w szkodliwych warunkach, zagrażają zdrowiu. Także warto by było zamiast aktywistów poczytać proste dane GUSU.
Mam problemy z nadużywaniem alkoholu. Nie łączy się to z agresją w żaden sposób. Mimo to jest to dla mnie problem.
Libra

Re: Czy jesteś feministką/feministą?

Post autor: Libra »

Krzysiu36l. pisze: 7 lis 2021, 13:50 Zresztą obecnie mamy czasy gdzie 3/4 samobójców(...) to mężczyźni.
warto też zinterpretować dane i dotrzeć do info, co stoi u podstaw.

Owszem, wśród samobójców większy odsetek stanowią mężczyźni, przyczyn można upatrywać w rolach społecznych. Panuje przekonanie, że "facet ma być facetem", ma być twardy i się nie mazgaić, nie być ciotą — więc jak coś niedobrego dzieje się z psychiką, to po pomoc idzie późno, albo WCALE.

Feminizm nie jest tylko dla kobiet.
ODPOWIEDZ