Sen- w jakiej pozycji?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Sen- w jakiej pozycji?

w pozycji embrionalnej
23
15%
w pozycji żaby- na brzuchu
48
30%
w pozycji bocznej
69
44%
w pozycji królewskiej - na plecach
18
11%
 
Liczba głosów: 158

Awatar użytkownika
jędrek
gimnASjalista
Posty: 12
Rejestracja: 1 kwie 2009, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: jędrek »

Tylko na brzuchu i obowiązkowo musi być włączony telewizor , inaczej nie zasne , tak już mam .
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: Winkie »

Zasypiam na prawym boku, z kołdrą OBOWIĄZKOWO naciągniętą aż po czubek głowy, tak abym ucho miała przykryte. Kiedy mam odkryte ucho, to nie zasnę. Nie da rady. :lol:
Światło ma być wyłączone, radio/TV i reszta powyłączane. Ruchu ulicznego wyłączyć się już nie da, ale przy autostradzie nie mieszkam, więc powiedzmy, że w nocy mam spokój.
Gorsze jest tłuczenie kotletów schabowych w niedziele oraz co sobotnie ponawianie prób zamordowania dywanu przez sąsiadów z góry. :insane:
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: Ant »

Ja zasypiam obowiązkowo na boku, obojętnie którym :mrgreen:

PS. Winkie, gratuluję napisania posta pasującego do tematu :mrgreen:
Czczony nie tylko w Chinach
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: Winkie »

Ant pisze:PS. Winkie, gratuluję napisania posta pasującego do tematu :mrgreen:
Za to Twój w 50% jest off topem. :roll:

Na lewym boku nie potrafię zasnąć dlatego iż słyszę bicie swego serca. I lewa ręka mi drętwieje. A latarnie świecą...
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: dimgraf »

Nie można wybrać kilku opcji, a szkoda. U Mnie najczęstszą pozycją do zasypiania jest "pozycja boczna ustalona" jak ta uczona na pierwszej pomocy. Ale także zdarza się pozycja embrionalna lub po królewsku. Jeśli chodzi o nakrycie kołdrą to zależy od wielu rzeczy jak choćby czy muszę się nią z kimś dzielić np. z kotem :P Także istotna jest temperatura w pokoju i ubiór lub jego brak :P
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: Winkie »

Ja śpię "po królewsku" jedynie wtedy kiedy mam katar, a nie mam/bądź nie chce mi się wstać po krople do nosa.
Na brzuchu się jedynie budzę...
dimgraf pisze: Jeśli chodzi o nakrycie kołdrą to zależy od wielu rzeczy jak choćby czy muszę się nią z kimś dzielić np. z kotem :P Także istotna jest temperatura w pokoju i ubiór lub jego brak :P
Kiedyś było lato, a ja byłam zamotana w puchową pierzynę aż po czubek głowy. Warunki cieplarniane, niczym w piekarniku. :mrgreen:

Btw. wątek zaczyna schodzić na warunki spania - może należałoby wydzielić już nowy wątek?
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: meg »

Nie dam rady nic zaznaczyć, bo zasypiam w każdej z tych pozycji :D Zasnę nawet na siedząco, ale to najczęściej w czasie nauki nad książkami (zasypia się najlepiej :wink: )

Nie rozumiem niechęci co poniektórych do nieszczęsnych skarpetek. Jak w zimie mi zimno, to chętnie zakładam grube, bawełniane :) w sumie nikt mnie nie ogląda a co mają mi stopy marznąć... do tego termofor, jakiś kot i pod kołderkę :mrgreen:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
petite-noire
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 4 sty 2012, 11:48

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: petite-noire »

meg pisze:Nie rozumiem niechęci co poniektórych do nieszczęsnych skarpetek. Jak w zimie mi zimno, to chętnie zakładam grube, bawełniane :) w sumie nikt mnie nie ogląda a co mają mi stopy marznąć... do tego termofor, jakiś kot i pod kołderkę :mrgreen:

Podpisuję się pod tym rękami i nogami :P i od siebie dodam, że zasypiam w pozycji bocznej prawostronnej, a budzę się na żabę :D
Awatar użytkownika
Wanilia
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2012, 14:19

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: Wanilia »

Ja tez jak większość zasypiam na boku z tym, że obowiązkowo musi być włączona muzyka plus zapalona mała lampka biurkowa. A jak zdarzy się, że w nocy wyłączą prąd to w tej samej sekundzie się budzę i nie zasnę dopóki wszystko nie załączy się ponownie :D
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: meg »

Wanilia pisze:Ja tez jak większość zasypiam na boku z tym, że obowiązkowo musi być włączona muzyka plus zapalona mała lampka biurkowa. A jak zdarzy się, że w nocy wyłączą prąd to w tej samej sekundzie się budzę i nie zasnę dopóki wszystko nie załączy się ponownie :D
O Ty marnotrawczyni prądu :mrgreen:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: cube »

ja śpię na plecach z rękoma wzdłuż ciała także porównałbym to do pozycji w prosektorium. wrażliwość na wszelkie dźwięki niesamowicie wysoka - wszystko mnie budzi.
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: dimgraf »

Sen w pozycji na nieboszczyka, nietoperz w awatarze i słuch jak u nietoperza... Jesteś wampirem? :mrgreen:
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
cube
mASełko
Posty: 104
Rejestracja: 17 gru 2011, 22:26
Lokalizacja: z wielkopolski

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: cube »

o masz, rozgryzłeś mnie. :P
pewnie powinienem teraz poprosić o zmianę rangi na "wampirAS". :mrgreen:
btw, czym się różni pozycja embrionalna od bocznej?
www.pustamiska.pl
jedno kliknięcie to garść karmy dla zwierzaków ze schronisk
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: dimgraf »

W pozycji embrionalnej jesteś skulony, ręce znajdują się blisko twarzy zaś kolana są mocno ugięte. W pozycji bocznej możesz leżeć całkowicie wyprostowany a dłonie nie koniecznie znajdują się blisko twarzy. Np. W pierwszej pomocy jest coś takiego jak pozycja boczna ustalona. Jak wcześniej wspomniałem często mi się zdarza spać właśnie w takiej pozycji z kursu pierwszej pomocy.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
clouds clear
golAS
Posty: 1288
Rejestracja: 4 wrz 2006, 13:36
Lokalizacja: ZIELONA GóRA

Re: Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: clouds clear »

Zdecydowanie pozycja embrionalna. Sypiam złożona jak scyzoryk z bardzo dziwnie ułożoną głową :-D
einmal ist keinmal
ODPOWIEDZ