Sen- w jakiej pozycji?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Sen- w jakiej pozycji?

w pozycji embrionalnej
23
15%
w pozycji żaby- na brzuchu
48
30%
w pozycji bocznej
69
44%
w pozycji królewskiej - na plecach
18
11%
 
Liczba głosów: 158

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Viljar »

Ano jakoś tak się układam... profilaktycznie :D

Zabezpieczony? :lol: :lol: :lol:
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że jak zaczniesz spać dodatkowo z maską gazową i butlą tlenową, to będzie to już zakrawało o nerwicę? :>
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Post autor: Artemis »

urtika pisze:Dzisiaj nocowałam w Gdansku i było mi zimno. Musiałam wstac w środku nocy i założyć gruby sweter. Skarpetek niestety nie wziełam ze soba, bo nawet nie przyszło mi to do głowy . A na południu Polski, tam gdzie mieszkam, nawet w zimie śpię przy otwartym oknie, bez żadnych skarpet ani swetrów ani niczego w tym rodzaju. :|
To prawda, zmarzłyśmy tej nocy w Gdańsku okrutnie...
A było to tak:
Schronisko młodzieżowe, warunki przyzwoite, ale raczej skromne, pościel do odbioru na recepcji. Regulamin, a w nim powrót do 23.00 i zero alkoholu.
A w Gdańsku Jarmark był, i piwko pszeniczne, i film „Mała Moskwa”, i skończył się o północy. W Gdańsku to nawet autobusy nocne są, ale o jakichś dziwnych porach. Kiedy nie przyjdziesz, półtorej godziny czekasz... Ale przecież nie my... Co to dla nas, 5 czy 10 km, jeszcze po płaskim. Zgubić się nie było jak, bo szłyśmy wzdłuż torów tramwajowych, a jakby mi kto do ręki korbkę (taką do rozruchu) dał, to czułabym się jak Łazuka w filmie „Nie lubię poniedziałku”...., kurka wodna... (pamięta ktoś?)
Efekt taki, że o koce do odebranych wcześniej powłoczek nie było jak i kiedy pytać...
Następnego dnia poprosiłam jednak o wydanie tych kocy. Mina recepcjonistki :shock: ... , bo koce grzecznie w tapczanach siedziały...

A zasypiam na boku, z wierzchnią, dolną kończyną zgiętą, z jaśkiem pod głową i najchętniej przy muzyce sączącej się z radia. Muszę być przykryta, choćby prześcieradłem, po same uszy (resztki arachno- i insekto- fobii). Stopami reguluję temperaturę, więc w zależności od subiektywnego odczucia ciepła wystają spod góry pościeli (co innych dziwi i wyzwala instynktowną chęć okrycia), lub odziewam skarpetki.
Skarpetki zabieram na każde wyjazdy (Urtiko, trzeba było powiedzieć! ) Jedną parę na stałe noszę w torebce...
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Libra

Post autor: Libra »

Dzisiaj spałam ZA łóżkiem. Ot łóżko się odsunęło od ściany tworząc szczelinę, gdzie wlazłam, na łóżku została tylko jedna noga i przytulona do poduchy głowa. Czuję się niezdrowo ponaciągana.
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Sen- w jakiej pozycji?

Post autor: DZIEWICA8 »

Ja śpię bardzo różnie, ale chyba najczęściej układam się do snu na prawym boku twarzą do ściany. Czasem śpię też na plecach, a gdy mam miesiączkę i w nocy boli mnie brzuch, to śpię na brzuchu, bo to mi pomaga. Zaznaczyłam odpowiedź w pozycji bocznej.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Artemis pisze:Zgubić się nie było jak, bo szłyśmy wzdłuż torów tramwajowych, a jakby mi kto do ręki korbkę (taką do rozruchu) dał, to czułabym się jak Łazuka w filmie „Nie lubię poniedziałku”...., kurka wodna... (pamięta ktoś?)
No pewnie, że pamiętam! To dopiero świetna polska komedia :D Teraz już takich nie robią.. :(
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Post autor: urtika »

Artemis pisze:Skarpetki zabieram na każde wyjazdy (Urtiko, trzeba było powiedzieć! ) Jedną parę na stałe noszę w torebce...
Ależ nie było wtedy tak źle. :wink: Spałam już w trudniejszych warunkach. W nogi nie zmarzłam, gdyż położyłam sobie jedną poduszkę pod stopy, a drugą na. W domu śpię na takiej bardzo płaskiej poduszce; wysokich i dużych poduszek nie cierpię i gdy jestem gdzieś na wyjeździe a dostanę taką, to zawsze kładę ją sobie pod nogi a pod głowę nie daję nic. :P Bardziej chyba wtedy zmarzłam w plecy. Głównym problemem zaś było to, że nienajlepiej mi się spało z powodu kawy, którą wypiłam dosyć późno, żeby nie zasnąć na filmie, który miał zacząć się przed 22.00 ( w domu o tej porze to już mi się oczy kleją i szykuję się do spania). No, ale ponieważ film mi się podobał, to nie żałuję. 8)
W stopy mi raczej nigdy nie jest zimno. Jakiś czas temu w chłodny dzień założyłam spodnie, gruby sweter, do tego na bose nogi sandały i wybrałam się na targ. Spotkałam tam koleżankę z podstawówki z dwójką dzieci, która widząc moje gołe stopy wygłosiła mi kazanie pt. " Przeziębisz się" :roll: ( chyba wszystkie dzieciate kobiety maja takie tendencje :diabel: ).
A śpię zazwyczaj na lewym boku, czasami i w pozycji embrionalnej; na brzuchu lub plecach mi się nie zdarza.
Quirkyalone
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

A ja śpię różnie - byle by nie na plecach - wówczas nie mogę naciągnąć kołdry na głowę bo nie mogę oddychać :D - nienawidzę siedzieć sama w ciemnym pokoju (wcale nie boję się ciemności w moim wieku :roll:...) jak jest mi gorąco to śpię cała odkryta z kołdrą na głowie... Generalnie leżę w pozycji boczno brzusznej z ręką pod jaśkiem którego mam pod głową :wink: w ciężkie dni na brzuchu, a embrionalnie jak jest mi naprawdę zimno - zawiązuję się wtedy prawie w supeł :wink:
Obrazek
Kacha
łASuch
Posty: 194
Rejestracja: 13 lip 2009, 08:48
Lokalizacja: Gdzieś z ciemności otoczającej Twój umysł

Post autor: Kacha »

W pozycji na brzuchu.
"Oto moja ostatnia wola (...) Chcę,aby pochowano mnie żywą"
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

w bocznej :p

Embrionalna? :shock: :lol2:
beebep
ASter
Posty: 634
Rejestracja: 13 wrz 2009, 17:37
Lokalizacja: z kapusty:)

Post autor: beebep »

Keri pisze: Embrionalna? :shock: :lol2:
Tak jak u mamy w brzuchu xD - uwielbiam tą nazwę

http://www.fit.pl/zdrowie/senne_pozycje ... 0,0,0.html

pozycje snu niby coś znaczą - link powyżej... - i mają jeszcze dziwniejsze nazwy :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Post autor: Keri »

jak sie tak zastanawiam to lubie koldre brac miedzy nogi :mrgreen: Co bardziej do tej embrionalnej pasuje :P
Choc moja jest polaczeniem bocznej i embrionalnej :P
Awatar użytkownika
szarysmok
smokASek
Posty: 898
Rejestracja: 27 sie 2009, 21:29

Post autor: szarysmok »

W jakiej spię, to nie wiem. Budzę się zazwyczaj szczelnie owinięty kołdrą, leżąc na boku lub na plecach- przypuszczam, że wygladam jak naleśnik. Przed snem to różnie się układam - raz na boku, raz na plecach.
Awatar użytkownika
opuncja
nASturcja
Posty: 282
Rejestracja: 22 sty 2008, 20:07
Lokalizacja: Dolina Kaktusów

Post autor: opuncja »

szarysmok pisze:W jakiej spię, to nie wiem. Budzę się zazwyczaj szczelnie owinięty kołdrą, leżąc na boku lub na plecach- przypuszczam, że wygladam jak naleśnik. Przed snem to różnie się układam - raz na boku, raz na plecach.
A ja sądziłam, że smoki spać nie muszą :roll: :wink:
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Po obfitym obiedzie z dzielnych rycerzy - muszą. :diabel:
Ostatnio zmieniony 10 lis 2009, 12:00 przez Philosoph, łącznie zmieniany 1 raz.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
ODPOWIEDZ