Flaga asów: ankieta na forum anglojęzycznym

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Flaga asów: ankieta na forum anglojęzycznym

Post autor: Blv. »

Dzień dobry, cześć i czołem.

Na naszym forum-matce, czyli anglojęzycznym forum AVEN, odbywa się właśnie głosowanie i dyskusja na temat flagi. Zobowiązałem się do przetłumaczenia, o co konkretnie chodzi, i zamieszczenia informacji tutaj.

http://www.asexuality.org/en/index.php?showtopic=51825

W temacie chodzi o zebranie głosów na temat tego, jak powinna wyglądać flaga asów i co powinno się na niej znaleźć, zanim nastąpi drugie głosowanie (o pierwszym za chwilę). Można też podsyłać własne projekty flag.

Tematy dyskusji:
  • Jakich symboli chcemu użyć? (np. trójkąt jak w logo SEA, symbol pik)
  • Ustalenie definicji symboli.
  • Jakie konkretnie rodzaje flag preferujemy?
Wskazania dla projektów:
  • Staramy się nie tworzyć flag przypominających państwowe (czyli potrójnym pionowym paskom mówimy zdecydowane chyba nie).
  • Unikamy gradientów.
  • Sugerowana kolorystyka: biel, szarość, czerń, fiolet. (Kolor fioletowy jest swojego rodzaju symbolem anglojęzycznego forum AVEN.)
  • Staramy się, żeby flagi były stosunkowo proste, a więc nie zapełnione obrazkami czy symbolami.
Flagi niespełniające powyższych wskazań nie będą brane pod uwagę.

Temat zostanie zamknięty w sobotę 24 czerwca.

I teraz tak.

Jedno głosowanie już trwa (TUTAJ); kończy się w niedzielę jedenastego. Po zebraniu wyników nastąpi przerwa, żaby spłynęły nowe projekty — na nowych zasadach, bo wcześniej nie było konkretnych wytycznych — a 25 czerwca rozpoczną się kolejne rundy głosowania z nowymi projektami oraz tymi, które wygrały w pierwszym starciu. Każda runda będzie trwać tydzień; ich liczba zależy od tego, ile napłynie projektów.

Jeżeli ktoś popełni projekt flagi lub ma coś ważnego do powiedzenia, a nie bardzo widzi mu się rejestracja na forum anglojęzycznym, może dać mi znać, a ja zamieszczę to gdzie trzeba. (Proponuję oprócz ewentualnego zamieszczenia projektów/opinii w temacie wysłać mi je też na PW, cobym się w tym wszystkim nie pogubił.) Zaznaczam jednak, że bez rejestracji na AVEN nie można głosować w ankietach.

I żeby nie było wątpliwości: nie organizuję tego projektu, nie jestem jego pomysłodawcą i w ogóle niewiele mam z nim wspólnego. No. Żyjcie długo i pomyślnie.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Ja proponuję czarny okrąg na fioletowym tle, jako że według pewnych źródeł czarny pierścień/sygnet/obrączka noszony na środkowym palcu prawej ręki symbolizuje bycie aseksualistą.
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Jeżeli to prawda, co pisze Czarny, to jestem jak najbardziej za! A tak na marginesie, to nawet lubię czerń i fiolet :wink:

Skąd właściwie wziął się ten trójkąt jako symbol? Kojarzy mi się to z hetero, homo i bi.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Mi szczerze mówiąc kojarzy się z toaletą męską :P
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Nie wiem czy symbol "toalety męskiej" to dobry pomysł dla asów :D
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Bella Wildrose pisze:Skąd właściwie wziął się ten trójkąt jako symbol? Kojarzy mi się to z hetero, homo i bi.
Słusznie się kojarzy. Na górze skala Kinseya, na dole aseksualność. http://asexuality.org/pl/strona/pytania.htm#ff1
Czarny pisze:Ja proponuję czarny okrąg na fioletowym tle, jako że według pewnych źródeł czarny pierścień/sygnet/obrączka noszony na środkowym palcu prawej ręki symbolizuje bycie aseksualistą.
Fajnie, że jest pomysł! Tylko tak: dla każdego pomysłu proponuję najpierw sprawdzić, czy nie pojawił się już wcześniej (w temacie z głosowaniem, zalinkowanym w moim pierwszym poście), a następnie zmontować projekt w Paincie/Photoshopie/GIMP-ie/czym bądź.
Awatar użytkownika
holliza
ciAStoholik
Posty: 398
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: holliza »

Czarny pisze:Ja proponuję czarny okrąg na fioletowym tle, jako że według pewnych źródeł czarny pierścień/sygnet/obrączka noszony na środkowym palcu prawej ręki symbolizuje bycie aseksualistą.
O czarnym pierścieniu czatałam tylko na naszym forum. Jesli jednak to jest prawda, to Twój pomysł Czarny, bardzo mi sie podoba :)
"Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy."
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Zapewniam, że czarna obrączka jest jak najbardziej międzynarodowa ;)
Awatar użytkownika
Koni
bASałyk
Posty: 717
Rejestracja: 10 sie 2008, 21:42
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Koni »

Mowa o tzw. pierścieniu czystości, czy teraz mylę pojęcia?
"This is not about sex
We all know sex sells and the whole world is buying..."

Ceterum censeo Carthaginem delendam esse.
Awatar użytkownika
Blv.
ananAS
Posty: 358
Rejestracja: 2 lut 2008, 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Blv. »

Nie, o czarnej obrączce jako symbolu aseksualności: http://asexuality.org/pl/viewtopic.php?t=1164
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Próbowałem zrobić tę flagę ale tylko się wkurzyłem bo nie umiałem narysować okręgu w Gimpie.
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Bella Wildrose
łASuch
Posty: 174
Rejestracja: 6 lip 2010, 20:42
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Post autor: Bella Wildrose »

Ja obsługuję tylko Painta - mało profesjonalnie :D
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

ale wiesz, ja chciałem zrobić okrąg okrągły a nie kanciasty ;)
Czarno to widzę...
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Gimp powinien mieć automatyczne kształty, wystarczy zaznaczyć i obrysować.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

co zaznaczyć? co obrysować?
Czarno to widzę...
ODPOWIEDZ