Autostop

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Autostop

Nie i raczej nie skorzystam. Wolę jeździć pociągami, autobusami itp.
33
55%
Tak skorzystałem/am raz i więcej nie będę łapać stopa
3
5%
Korzystam wtedy gdy inny środek komunikacji odjechał, a widmo pieszej pielgrzymki jest dla mnie straszne
15
25%
Korzystam cały czas, to moje hobby ;)
9
15%
 
Liczba głosów: 60

Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Autostop

Post autor: chochol »

Czy zdarzyło się Wam skorzystać z podwiezienia przez nieznajomego/mą, a może sami bierzecie stopowiczów?
Macie jakieś wspomnienia z takiego "rejsu"?
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Autostop

Post autor: meg »

chochol pisze:a może sami bierzecie stopowiczów?
Sama jeszcze się auta nie dorobiłam, ale jak byłam mała pamiętam jak tata zabierał... szczególnie młode autostopowiczki :D
Ostatnio zmieniony 8 paź 2013, 18:09 przez meg, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Felixis
ASysta
Posty: 251
Rejestracja: 11 sty 2012, 15:51

Re: Autostop

Post autor: Felixis »

Mój ojciec jak ma miejsce to zawsze kogoś bierze. Ja sama bym się chyba bała jechać z kimś obcym, ale nie móie że nigdy tak nie pojadę bo nigdy nie wiadomo XD
Wszyscy wiedzą lepiej...
Awatar użytkownika
Artemis
pASsiFlora
Posty: 1355
Rejestracja: 7 sie 2008, 21:41
Lokalizacja: z miasta

Re: Autostop

Post autor: Artemis »

Odpowiedź trzecia. Kiedyś częściej, teraz jak nie ma innego wyjścia.
Turysta-człowiek pętający się po szlakach w poszukiwaniu jedzeniaObrazek
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Autostop

Post autor: chochol »

Nie raz zdarzyło mi się skorzystać z tego typu przejazdu. Ogólnie wszystkie wyprawy autostopowe zaliczam do udanych. Raz tak się rozgadałam z panem kierowcą, że pojechałam za daleko, ale zawrócił i wysadził gdzie trzeba. Miałam też "szaleńca", który na zakrętach przyspieszał, zaś na prostej zwalniał i głośno słuchał muzyki.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Autostop

Post autor: Wicherek »

Nigdy nie jechałam autostopem i na 99% nie pojadę. Nie wiadomo na kogo się trafi - towarzysz podróży może okazać się jakimś zboczkiem :?
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Autostop

Post autor: chochol »

Wicherek pisze:Nigdy nie jechałam autostopem i na 99% nie pojadę. Nie wiadomo na kogo się trafi - towarzysz podróży może okazać się jakimś zboczkiem :?
Jadąc autobusem, tramwajem, pociągiem, metrem, ba nawet taksówką trafić można na takowego osobnika.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Wicherek
przytulAS
Posty: 774
Rejestracja: 1 wrz 2010, 06:56
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Autostop

Post autor: Wicherek »

chochol pisze:
Wicherek pisze:Nigdy nie jechałam autostopem i na 99% nie pojadę. Nie wiadomo na kogo się trafi - towarzysz podróży może okazać się jakimś zboczkiem :?
Jadąc autobusem, tramwajem, pociągiem, metrem, ba nawet taksówką trafić można na takowego osobnika.
Racja, ale w komunikacji miejskiej nie jestem z nim sam na sam.
<< Free hugs >> << Free hugs >> << Free hugs >>
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Autostop

Post autor: Layla »

Już wolę się skazać na publiczne środki transportu niż wsiąść do samochodu jakiegoś obcego człowieka :P
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Autostop

Post autor: Viljar »

Nie, nigdy nie korzystałem i wynika to nie z tego, że nie wiem, na kogo trafię (jakaś ładna pani kierowca, czemu nie ;) ), ale w grę wchodzi moja granicząca z fobią niechęć do samochodów. Boję się polskich kierowców, boję się siedzieć w maleńkiej puszce po konserwach, w której nawet nie mam możliwości ruchu i w której śmierdzi albo benzyną, albo, co gorsza, drzewkiem zapachowym.

A ponadto - miałbym jechać blachosmrodem zamiast pociągiem? Mowy nie ma!
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
urtika
sASanka
Posty: 2427
Rejestracja: 27 maja 2008, 21:06

Re: Autostop

Post autor: urtika »

Kiedyś jeździłam stopem częściej, obecnie rzadko. I nie sama, tylko zawsze z kimś.
Odnośnie tematu autostopowania, natknęłam się na bardzo interesujący artykuł o najstarszej autostopowiczce w Polsce, pani Teresie Olszewskiej- Bancewicz, która ma obecnie 82 lata. Podróżować stopem zaczęła w wieku 62 lat, aby wyleczyć się z depresji. I nawet w tym wieku zdarza jej się spotkać z propozycją seksu. :roll:
http://natemat.pl/101677,82-letnia-tere ... -do-90-tki
Quirkyalone
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Autostop

Post autor: Patryk »

Ja skorzystałem kilka razy w sytuacjach bez innego wyjścia. Choć w zgranym towarzystwie z chęcią zdobyłbym się na wyprawę po świecie stopem. Samemu zdaża mi się czasem zabrać stopowicza... o ile nie wygląda groźnie czyli np nie jest łysy :] Z historii miałem może jedną kiedy wziąłem na stopa pewną panią. Po opowiedzeniu historii o chorym bracie dla którego potrzebuje pieniądze na operację dostałem propozycję wsparcia finansowego ze wskazaniem że zbliżamy się do pobliskiego lasu. Nie spodziewała się jak słabo mogła trafić z tą propozycją :]
Awatar użytkownika
GradzikNL
gimnASjalista
Posty: 10
Rejestracja: 10 cze 2015, 21:09

Re: Autostop

Post autor: GradzikNL »

Rok temu, dokładnie 1 kwietnia wyjechałem z Polski w kierunku Holandii, wystawiając kciuk w górę:)
Awatar użytkownika
sosnowa ji
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2015, 12:17
Lokalizacja: lubelskie

Re: Autostop

Post autor: sosnowa ji »

Tylko i wyłącznie jeśli transport publiczny zawiedzie, a ja muszę gdzieś być na konkretną godzinę. Jak się jedzie stopem, to nie wypada słuchać muzyki/czytać książek :<

Plus, w publicznym masz pewność, że kierowca cię nie wywiezie gdzieś i sprzeda na części (czy coś podobnego).
// anthyding can hadplen.
Pytania i pytaniopodobne do Ji kierujemy tutaj.
25 faktów o mnie.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Autostop

Post autor: Heremis87 »

Tylko raz dałem się podwieźć, tak to zawsze odmawiam. Generalnie nie mam zamiaru z tego korzystać. Najwięcej zaufania mam do swoich stóp, dalekich podróży wymagających samochodu nie planuję. Jednak miałem pewną zabawną sytuację. W tamtym roku wracałem z buta jakieś 19 km, zapadł zmrok, zupełnie ciemno, a drogi między wioskami nie były oświetlone. Droga była rzadko uczęszczana, szedłem dość szybko, miałem rozpuszczone włosy. W końcu zatrzymał się jakiś samochód, a kierowca do mnie: "Nie boi się pani tak sama wracać po nocy?" Tylko się obróciłem w jego stronę bez słowa, gość zupełnie się zmieszał i nie wyrzekł ani słowa, pojechał dalej. Z jednej strony ubaw z jego miny z drugiej znów wzięli mnie za kobietę.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
ODPOWIEDZ