bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

nadawanie na tych samych falach
31
8%
podobne poczucie humoru
31
8%
podobne podejście do różnych spraw
31
8%
wspólne pasje, hobby, zainteresowania
24
6%
wspólne mieszkanie
14
3%
pocałunki
14
3%
przytulanie
29
7%
dotyk
21
5%
trzymanie się za ręce
20
5%
wierność partnera/partnerki
27
7%
zaufanie do partnera/partnerki
35
9%
odwzajemnione uczucie
32
8%
potwierdzanie uczucia słowami i czynami, dbanie o partnera/partnerkę
22
5%
romantyzm
13
3%
otwartość, mówienie sobie o wszystkim, brak kłamstw
28
7%
wsparcie psychiczne u partnera, świadomość, że można na nią/niego zawsze liczyć
32
8%
 
Liczba głosów: 404

Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: 89aneta »

witam bez czego nie wyobrażacie sobie związku? można wybrać dowolną ilość odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: JacobMcAllen »

Wybrałem następujące opcje:
przytulanie
dotyk
trzymanie się za ręce
wierność partnerki
zaufanie do partnerki
odwzajemnione uczucie :)
W związku podobają mi się również pocałunki, jednak mógłbym z nich zrezygnować, gdyby partnerka ich nie lubiła/akceptowała. Przytulanie, dotyk czy wspomniane trzymanie się za ręce to jak dla mnie podstawa i bardzo miły akcent w każdym związku ;) Wierność, odwzajemnione uczucie czy zaufanie do drugiej osoby to też są kwestie najważniejsze - trudno być z kimś, komu się nie ufa czy kogo się nie kocha - to tak jak z obcym człowiekiem.
Wspólne zainteresowania czy podobne poglądy nie są dla mnie aż tak ważne, chociaż chciałbym, żeby moja wymarzona partnerka była podobna do mnie z charakteru - nie wyobrażam sobie jakiejś wygadanej i towarzyskiej imprezowiczki :D
To nieprawda, że przeciwieństwa się przyciągają, choć może tylko ja odnoszę takie wrażenie ;)
Dieu le veut
Libra

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: Libra »

Cóż:

Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka66
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2017, 11:50

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: agnieszka66 »

Libra pisze:Cóż:

Obrazek
boskie :D relacja kumpelska!
Jedyna różnica między mną a wariatem polega na tym, że ja nim nie jestem (S. Dali. I ja.)
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: Nightmarine »

Przytulanie, dotyk, wsparcie psychiczne i zaufanie. To takie podstawy, które mi się wyklarowały do tej pory.
???
Gość

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: Gość »

Każde z w/w są bardzo ważne. Nie wyobrażam sobie jednak związku bez jakiegokolwiek uczucia i zaufania.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: króliczka »

Nie wyobrażam sobie związku bez podobnego spojrzenia na świat.

Co do wspólnego mieszkania to jest to coś czego bym raczej właśnie nie chciała.

Z takich rzeczy które zostały wymienione, a których bym zdecydowanie NIE chciała w związku to pocałunki tzn. chodzi mi o takie w usta. Nie wiem jak inni ludzie są w stanie to robić bez mocnej krępacji.

Wierność jest dla mnie nieistotna; gdybym trafiła np. na seksualnego mężczyznę który chciałby korzystać z usług prostytutek (bo ja bym z nim tego nie robiła) to nie miałabym nic przeciwko temu.

Posiadanie takich samych pasji nie jest koniecznością.
Awatar użytkownika
TinaDemi
starszASek
Posty: 39
Rejestracja: 29 maja 2017, 19:17
Lokalizacja: Szczecin

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: TinaDemi »

Wybralam praktycznie wszystko procz dotyku i wspólnych hobby. Dotyk tutaj wydaje mi sie zbyt szerokim pojęciem, bo jednak trzymanie za rece czy przytulanie to tez forma dotyku. Ale juz inne formy kontaktu są u mnie na cenzurowanym, jednakze do negocjacji.

Co do hobby, to fajnie miec wspolne zainteresowania, ale nie wydaje mi sie, by bylo to konieczne i niezbedne do szczescia. Ale moge sie mylic ;)
“Do you think I’ve gone round the bend?”
“I’m afraid so. You’re mad, bonkers, completely off your head. But I’ll tell you a secret. All the best people are.
― Lewis Carroll, Alice in Wonderland
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: Rheda »

Ja w związku nigdy nie byłam, więc może plotę głupoty, ale nie wyobrażam sobie bliskiej relacji z kimkolwiek bez jakichś wspólnych zainteresowań. Przypuszczam, że zwłaszcza osoby seksualne mogą się bez czegoś takiego obyć, bo jakaś fizyczna bliskość może im wystarczyć do szczęścia (takie mam przynajmniej wnioski po obserwacji związków moich znajomych), ale spędzić kawał(ek) życia z kimś, na kim moje pasje nie robią żadnego wrażenia? Jakieś to... Przykre mi się wydaje. O czym można z kimś takim rozmawiać? O pogodzie, pracy i co na obiad?
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: ColdChris »

Wybrałem wszystkie opcje bez trzymania się za rączki i epoki romantyzmu, która już dawno przeminęła ;). Potrafię jednak wyobrazić sobie związek w każdej postaci bez wielu ww. aspektów, nie zawsze jednak udany i satysfakcjonujący.
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: panna_x »

dla mnie ważne byłyby takie rzeczy jak wspólne poglądy i zainteresowania, ogólnie nadawanie na podobnych falach i podobne patrzenie na świat. nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy gadać tylko o pracy. oczywiście, fajnie jest 1 raz posłuchać, jak ktoś opowiada np o zdobywaniu góry, ale ja np nie chodzę po górach, więc ani bym nie towarzyszyła takiej osobie ani mnie by to nie kręciło, bo wolę widok morza.poglądy też są ważne, raczej nie chciałabym np gorliwie wierzącej osoby czy o konserwatywnym światopoglądzie ideowym, bo akurat ja w sferze ideowej mam lewicowo liberalne poglądy lubię gejów częściowo popieram feminizm itd. więc pewnie z czasem dochodziłoby do spięć, gdybym np skrytykowała kler albo druga strona parady równości. poza tym mam pewien upatrzony typ, także dla mnie ważny byłby określony rodzaj charakteru. wspólnego mieszkania też bym nie chciała. uczucie- nie jest konieczne, zależy jaki to związek, jeśli luźna relacja LAT to nie musi być, wystarczy że z drugą stroną się dogadam w miarę.
Nothingness
mASełko
Posty: 117
Rejestracja: 1 lip 2017, 19:36

Re: bez czego nie wyobrażasz sobie związku?

Post autor: Nothingness »

Z przykładów wymienionych w ankiecie wybrałam następujące (kolejność według tabeli, nie moich preferencji):

1) podobne podejście do różnych spraw
2) wspólne pasje, hobby, zainteresowania
3) wierność partnera/partnerki
4) zaufanie do partnera/partnerki
5) otwartość, mówienie sobie o wszystkim, brak kłamstw
6) wsparcie psychiczne u partnera, świadomość, że można na nią/niego zawsze liczyć

Według mnie są bardzo ważne. Nie mam nic przeciwko innym wyborom (może poza wspólnym mieszkaniem. Nie wyobrażam sobie mieszkania z partnerem, który nie jest moim mężem), ale na co przystać/z czego zrezygnować to już zależy od tego, jakie druga osoba ma do tego podejście :)
ODPOWIEDZ