małomówny/gaduła?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

małomówny czy gaduła?

jestem gaduła i lubię ludzi, którzy też są gadułami, nie znoszę milczków
1
2%
jestem gaduła, obojętne to dla mnie czy ktoś jest gadułą czy milczkiem
3
5%
jestem gaduła, wole milczków, wtedy się mogę wygadać
1
2%
jestem milczkiem i lubię milczków, a po co tyle gadać..., nie znoszę gadatliwych ludzi ble ble ble
5
8%
jestem milczkiem i obojętne mi to czy ktoś milczek czy gaduła
5
8%
jestem milczkiem i wolę jak osoby gadatliwe, bo sama/sam mam problemy z tematami do rozmów
9
14%
jestem osobą która przy jednych jest milczkiem a przy drugich gaduła, zależy od poznanych osób
39
62%
 
Liczba głosów: 63

Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

małomówny/gaduła?

Post autor: 89aneta »

małomówny czy gaduła?
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Ostatnia opcja. :P
Awatar użytkownika
MarMar
młodASek
Posty: 27
Rejestracja: 12 lis 2015, 20:08

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: MarMar »

Mało mówię dlatego wolę osoby gadatliwe. Dzięki temu nie ma niezręcznej ciszy. Poza tym lubię słuchać innych oraz ich historii :)
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: Wyzwoolona »

Jestem spokojna i małomówna (w zasadzie zależy to od towarzystwa) i lubię towarzystwo osób gadatliwych :)
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
Awatar użytkownika
Keri
łASkawca
Posty: 1656
Rejestracja: 16 cze 2009, 11:13
Lokalizacja: ze źródła światła :D (okolice Łodzi :P )

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: Keri »

Jeszcze się okaże, że asy to są małomówne xD
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: Heremis87 »

Zaznaczyłem: jestem osobą która przy jednych jest milczkiem a przy drugich gaduła, zależy od poznanych osób
Jak jest o czym gadać to gadam ile się da :wink: A wynika to z reguły z jak ja to określam "bliskości duchowej"
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: panna_x »

ostatnia opcja- zależy od ludzi- przy tych co dobrze znam i dobrze się czuję mówię więcej. przy obcych lub słabo znanych osobach mało mówię. zalezy też od ilości osób, im więcej osób tym mniej mówię. ważny jest też temat. wolę towarzystwo ludzi gadatliwych i wesołych. wyjątek mój tata- jest gadatliwy, ale nie lubię go słuchać, dużo mówi, ale niefajnie np gdera, wymądrza się, robi jakieś złośliwe komentarze.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: Słomiany Zapał »

Jak tak patrzę to ciągle jestem jedynym milczkiem na pełen etat :(
"jestem milczkiem i obojętne mi to czy ktoś milczek czy gaduła"
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 15:02 przez Słomiany Zapał, łącznie zmieniany 1 raz.
satyamevajayate
łASuch
Posty: 155
Rejestracja: 12 lip 2013, 19:28

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: satyamevajayate »

Nie lubię określeń "milczek" i "gaduła". Obydwa wydają mi się pogardliwe, pejoratywne.

Uważam, że mówię umiarkowanie - nie za dużo i nie za mało. Mowa jest srebrem. :)

Denerwują mnie ludzie mówiący ciągle i codziennie zbyt wiele, bez sensu, bez ładu i składu, nudno, nie na temat, głupio... - słowem: nie szanujący mojego czasu. Nie jestem koszem na cudze strumienie świadomości, więc lubię, gdy ludzie zastanawiają się i filtrują choć troszkę to, co do mnie mówią. Dotyczy to także zmechanizowanego gderania, czyli nawykowego gderania dla zasady.

Lubię równowagę w rozmowie i relacji. Jeśli ktoś nie chwyci mojego tonu, lecz będzie mi przerywał i obciążał swoimi niechcianymi opowieściami oraz pomijał moje sygnały niezadowolenia, to najpewniej znajomość nam się urwie. Skrajna małomówność też mi nie odpowiada, bo. *

Nie istnieje w mojej percepcji niezręczna cisza.


* miałam poprawić nieopacznie niedokończone zdanie ale w sumie śmiesznie wyszło, podoba mi się tak. :)
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: SamotnyWilk »

Należę do najliczniejszej grupy osób, które głosowały :lol: "jestem osobą która przy jednych jest milczkiem a przy drugich gaduła, zależy od poznanych osób"
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: JacobMcAllen »

Ja jestem raczej małomówny, ale jest mi obojętne czy druga osoba też mówi mało czy jest gadułą :)
Sam od siebie mówię niewiele, ale gdyby ktoś wciągnął mnie do rozmowy, to myślę, że mógłbym się rozkręcić, choć to też zależy :P
Dieu le veut
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: Małgorzata95 »

Zdecydowanie małomówna, w dodatku introwertyk...
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: qwerty_456 »

Jestem skrajnym milczkiem i zależy od osób, czy wolę milczków, czy jest mi to obojętne, zależy o czym lubi gadać dany gaduła.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
Sightless Serpent
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 14 maja 2017, 22:47

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: Sightless Serpent »

Z reguły jestem milczkiem, ale przy niektórych osobach potrafię się rozgadać (czasami sama się sobie dziwię). Zależy od tego, jak dobrze znam rozmówcę/rozmówców i jak się czuję w ich towarzystwie. Przy nieznajomych rzadko zabieram głos.
Awatar użytkownika
mari121
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 21 maja 2017, 14:04

Re: małomówny/gaduła?

Post autor: mari121 »

To zależy w jakim towarzystwie jestem. Jeżeli są to osoby które dobrze znam - przyjaciele, rodzina, czy inna grupa ludzi przy których czuje się swobodnie to potrafię gadać bez przerwy. Z kolei gdy trafiam w nowe miejsce gdzie nikogo nie znam lub nie czuje się dobrze w towarzystwie to potrafię milczeć i raczej obserwować innych.
ODPOWIEDZ