Co czytacie?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Co czytacie?

1 fantastykę
49
17%
2 science fiction
23
8%
3 horrory
15
5%
4 thrillery
16
5%
5 kryminały
31
10%
6 sensacyjne
6
2%
7 obyczajowe
25
8%
8 przygodowe
17
6%
9 romans
12
4%
10 historyczne
18
6%
11 poradniki
13
4%
12 podróżnicze
16
5%
13 biografie
16
5%
14 inne
39
13%
 
Liczba głosów: 296

Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Co czytacie?

Post autor: Słomiany Zapał »

Po jakie książki sięgacie? Można wybrać do czterech opcji.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Co czytacie?

Post autor: chochol »

Z innych: filozoficzne i społecznie zaangażowane, głównie feministyczne (obecnie jestem w trakcie lektury książki wydanej przez krytykę polityczną "Kościół kobiet").

Nie wyobrażam sobie, że książki papierowe znikną. Ciężko mi czytać e-booki, czy słuchać audiobooków.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co czytacie?

Post autor: bezemnie »

KTÓRA BRATNIA DUSZA ZAGŁOSOWAŁA JESZCZE NA ROMANSE?! BRO. ;____;
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co czytacie?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Nie czuję sci-fi i fantastyki, przez co notorycznie jestem nie w temacie książek, bo obecnie jeśli ktoś już czyta, to tylko te gatunki. No jeszcze popularne są reportaże, których też nie lubię. :P

Brakuje mi tu klasyki oraz prozy psychologicznej.
bezemnie pisze:KTÓRA BRATNIA DUSZA ZAGŁOSOWAŁA JESZCZE NA ROMANSE?! BRO. ;____;
Jakie romanse czytasz?
chochol pisze:Ciężko mi czytać e-booki, czy słuchać audiobooków.
Audiobooki to inne medium i też ich nie lubię, ale ebooki są wygodne. Lepiej w codzienną trasę zabierać lekki czytnik niż opasłe tomiszcze.
Issander pisze:Z założenia nie tykam się niczego, w czym nie ma wątków fantastycznych. Moja opinia jest taka, że jeśli ktoś już zabiera się za tworzenie czegoś, co nigdy się nie wydarzyło, i może napisać absolutnie cokolwiek, a ogranicza się tylko do tego, co teoretycznie mogłoby się wydarzyć obecnie lub w przeszłości... to źle wykorzystuje swój dar wyobraźni :)
No to ja wychodzę z założenia, że wymyślanie walk smoków czy tam robotów to pójście po linii najmniejszego oporu. :P
Ostatnio zmieniony 6 gru 2015, 15:06 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Co czytacie?

Post autor: Słomiany Zapał »

Ja zagłosowałam na fantastykę, horrory, kryminały i romanse. Takich powieści ostatnio czytam najwięcej. Osobiście też wolę książki papierowe. Dla mnie są najwygodniejsze, oczy mi się tak nie męczą. Poza tym taka domowa biblioteczka ładnie się prezentuje i cieszy :)
Mój przypadek to już ciężki książkoholizm :lol:
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co czytacie?

Post autor: bezemnie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
bezemnie pisze:KTÓRA BRATNIA DUSZA ZAGŁOSOWAŁA JESZCZE NA ROMANSE?! BRO. ;____;
Jakie romanse czytasz?
Od Jane Austen do Meg Cabot. Ale to zamierzchłe czasy gimnazjum kiedy sięgałem po takie typowo-typowe romasiki. Teraz ograniczyłem się do tych bardzo (i na siłę) młodzieżowych, chociażby ostatnio się rozpływam nad twórczością Greena.
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Libra

Re: Co czytacie?

Post autor: Libra »

Kryminały :) - w tym roku pokochałam Jo Nesbo .


Oprócz tego obyczajówka i literatura naukowa (głównie psychologia).

Natomiast fantastyka jest dla mnie totalnie niestrawna. Naprawdę próbowałam! Nawet chciałam się zaznajomić z legendarnym Pratchett'tem, którego wszyscy kochają i polecają, chyba było to coś ze "Świata dysku" i okazało się drogą przez mękę :| Przeczytałam bo się uparłam, ale więcej nie tknę.
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co czytacie?

Post autor: bezemnie »

Libra pisze: Natomiast fantastyka jest dla mnie totalnie niestrawna. Naprawdę próbowałam! Nawet chciałam się zaznajomić z legendarnym Pratchett'tem, którego wszyscy kochają i polecają, chyba było to coś ze "Świata dysku" i okazało się drogą przez mękę :| Przeczytałam bo się uparłam, ale więcej nie tknę.
Miałem tak samo. Jedyne co z jego twórczości było sympatyczne to Nacja. Ale może dlatego, że kojarzyła mi się z Małą Syrenką. Plus pan Pratchett wychował całe pokolenie blogaskowych analizatorów czego mu nigdy nie wybaczę. :evil:
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Co czytacie?

Post autor: Viljar »

W moim przypadku świat został zdominowany przez dwóch autorów: Terry'ego Pratchetta i China Mieville'a. Pierwszy tworzy... no, w sumie to nawet ci, co go nie znają, wiedzą, co ;) Drugi natomiast też tworzy fantastykę, ale specyficzną. Czerpie całymi garściami z dokonań innych autorów, czego zresztą nie ukrywa, dodaje elementy mitów i legend z różnych stron i w ten sposób tworzy własne światy, które stają się zupełnie nowe i oryginalne. Najlepszym przykładem jest "Toromorze" - w 90% zrzynka z "Moby Dicka", ale dziejąca się... na lądzie.
Oczywiście Mieville ma także własne pomysły, a dotyczą one systemów politycznych i społecznych. Za pomysł miast przeplotowych w "Mieście i mieście" powinien dostać literackiego Nobla. Oczywiście nie mam zamiaru pisać, co to są miasta przeplotowe - sami sobie przeczytajcie. Książka nie ma żadnych elementów SF, więc może się spodobać także miłośnikom bardziej realistycznej literatury. Uprzedzam jednak, że autor jest skrajnym "lewakiem" i daje temu wyraz w swoich powieściach :)

Poza tym czytam dużo książek o historii Polski oraz starożytności, a także dotyczące mitów i legend. Lubię też powieści historyczne, ale pod warunkiem, że nie zniekształcają prawdziwego obrazu epoki. Dlatego Sienkiewicz dla mnie nie istnieje, za to uwielbiam Patricka O'Briena, Jacka Komudę i sagi Johna Jamesa, chociaż te ostatnie wymagają sporo cierpliwości z powodu rozmnożonych do granic niemożliwości powiązań, koneksji, intryg i wątków romantycznych.
No to ja wychodzę z założenia, że wymyślanie walk smoków czy tam robotów to pójście po linii najmniejszego oporu
Pomijając fakt, że zupełnie się z tym nie zgadzam, to mam ochotę cię uściskać za to, że użyłaś poprawnej wersji tego zwrotu :mrgreen: Za "najmniejszą linię oporu" mam ochotę mordować :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co czytacie?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Jane Austen wielbię! Ze współczesnych romansów czytam jednak tylko fanfiki, zwykle po angielsku, lubię i fluffy, i angsty, byle nie te erotyczne, bo mi niszczą obraz miłości. :D
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Co czytacie?

Post autor: Heremis87 »

U mnie książki historyczne, szczególnie starożytność, poza tym religioznawcze, dotyczące Biblii i popularnonaukowe. Lubię też biografie (szczególnie biografie cesarzy od Hadriana do Numeriana, wesoła lektura :) , ale też w kręgu postaci historycznych. Poza tym poradniki, przede wszystkim dotyczące rozwoju duchowego, obecnie czytam E. Tolle "Potęga teraźniejszości", czytam i wiem o co chodzi w tym wszystkim, ale w praktyce to tak trudne. Fantastykę lubię tylko w grach, do książek mnie nie ciągnie.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co czytacie?

Post autor: bezemnie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Jane Austen wielbię! Ze współczesnych romansów czytam jednak tylko fanfiki, zwykle po angielsku, lubię i fluffy, i angsty, byle nie te erotyczne, bo mi niszczą obraz miłości. :D
!!! A z jakiego fandomu?
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Co czytacie?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

bezemnie pisze:
wyrwana_z_kontekstu pisze:Jane Austen wielbię! Ze współczesnych romansów czytam jednak tylko fanfiki, zwykle po angielsku, lubię i fluffy, i angsty, byle nie te erotyczne, bo mi niszczą obraz miłości. :D
!!! A z jakiego fandomu?
Teraz to podczytuję fanfiki z różnych filmów, książek i seriali, które znam i lubię. Poza mangą i anime, bo w tym, jak w fantastyce, też nie siedzę. :P Ale w fanfikcję lata temu wciągnął mnie Potter. xD
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Co czytacie?

Post autor: bezemnie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
bezemnie pisze:
wyrwana_z_kontekstu pisze:Jane Austen wielbię! Ze współczesnych romansów czytam jednak tylko fanfiki, zwykle po angielsku, lubię i fluffy, i angsty, byle nie te erotyczne, bo mi niszczą obraz miłości. :D
!!! A z jakiego fandomu?
Teraz to podczytuję fanfiki z różnych filmów, książek i seriali, które znam i lubię. Poza mangą i anime, bo w tym, jak w fantastyce, też nie siedzę. :P Ale w fanfikcję lata temu wciągnął mnie Potter. xD
Wczor... przedwczoraj zawaliłem nockę, bo czytałem po raz setny Świtało pod Wodą. I regret nothing.
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Co czytacie?

Post autor: JacobMcAllen »

Zaznaczyłem: obyczajowe, historyczne, podróżnicze i biografie. Oprócz tego najczęściej czytam książki o tematyce społeczno-politycznej, reportaże, książki naukowe i podręczniki akademickie dotyczące nauk politycznych, społecznych, historii mediów itp. Uwielbiam czytać literaturę podróżniczą, wszelkiego rodzaju przewodniki turystyczne i tego typu rzeczy. Ostatnio lubię też czytać książki o jedzeniu (nie kucharskie, tylko takie w których opisana jest kuchnia danego kraju czy regionu, kultura z tym związana).
Dieu le veut
ODPOWIEDZ