Enneagram - osobowość

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jakim jesteś typem osobowości wg enneagramu?

1 - prefekcjonista
22
7%
2 - dawca
9
3%
3 - zdobywca
6
2%
4 - indywidualista
127
43%
5 - obserwator
83
28%
6 - lojalista
5
2%
7 - entuzjasta
15
5%
8 - szef
11
4%
9 - rozjemca
20
7%
 
Liczba głosów: 298

Awatar użytkownika
Nocny Pisarz
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 16 sie 2014, 22:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Nocny Pisarz »

4w5

Idealnie do mnie pasuje. Jestem jak Włóczykij z Muminków.
Uwielbiam całymi dniami szlajać się tu i tam, wiedząc, że nikt mnie nie szuka ;)
Wykapany indywidualista i samotnik w jednym.
"Dzieci Nocy pozbawione snu, stają się potworami, które na co dzień widujesz w swoich koszmarach."
qwerty_456
mASełko
Posty: 148
Rejestracja: 24 lis 2014, 21:52

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: qwerty_456 »

Za każdym razem wychodziło mi coś innego, mam zbyt skomplikowaną osobowość, by mnie test sklasyfikował do jakiegoś typu.
Nadmierny dobrobyt szkodzi równie mocno co złe doświadczenia.
Awatar użytkownika
ouo
ciAStoholik
Posty: 328
Rejestracja: 25 lut 2015, 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: ouo »

Stary dobry enneagram. :) Kiedyś dużo się nim interesowałam. Jestem jakąś dwójką prawdopodobnie, według tego testu 2w1. ;)
(~˘▾˘)~
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Viljar »

Enneagram ulega zmianom, w miarę jak zmienia się nasz charakter. Kiedyś miałem chyba 5w4, a teraz...
O, nadal 5w4 :)

Popatrzmy, w jakim znalazłem się towarzystwie: Agatha Christie (nieźle), Albert Einstein (no ba 8) ), George Lucas (hurra!!!), David Lynch (może być), Samuel Beckett (noż kuźwa), Stanley Kubrick (to po nim mam ten perfekcjonizm), Stephen King (też dobrze), Freidrich Nietzsche (Boże, uchowaj).
"Posiadam głęboką wiedzę o tym zawodzie"
"Nie lubię spotkań i zebrań w firmie, bo są generalnie stratą czasu"
"Mam sprawny umysł i dobrze rozwiniętą zdolność postrzegania rzeczy."
"Byłam samotna w dzieciństwie. Dużo czytałam"
Idealnie, zwłaszcza to drugie :D
Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych.
Niestety :(
Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach.
Tylko to jedno zupełnie się nie zgadza. Bywa, że parę godzin po traumatycznym przejściu ludzie nie widzą, że coś złego mi się przydarzyło, co sprawia mylne wrażenie, że nic mnie nie wzrusza albo że jestem pozbawionym emocji socjopatą.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

Mnie wychodzi na przemian 4w5 i 5w4, tym razem 4w5.

Czytam opis 4 i też w sumie dość dobrze pasuje, choć jest nieco zbyt patetyczny.

Choć oczywiście nie wszystko, z tych zdań typowych dla 4 tylko to o dzieciństwie, reszta zbyt pompatyczna.

No i to o związku: "zawsze jest dobra pora na pokazanie się. Odpowiedni nastrój, maniery, luksus i dobry smak to są podstawy udanego związku". Owszem, nastrój i dobry smak to są miłe komponenty, ale na pewno nie podstawa.
Zdanie o tym, że jestem świetnym przyjacielem też niezbyt pasuje. Jestem lojalna, wierna, ale zbyt egocentryczna i nie umiem pocieszać, więc średni ze mnie materiał. Ale mam tego świadomość i się staram przynajmniej. xD
alf86
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 31 sie 2014, 01:55

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: alf86 »

7w8, dwa razy taki sam wynik mi wyszedł.
Libra

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Libra »

Niegdyś byłam 9ką, teraz 4w5.
Awatar użytkownika
Shiro
ASiołek
Posty: 82
Rejestracja: 5 sty 2013, 02:39
Lokalizacja: Poznań

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Shiro »

Viljar pisze:Enneagram ulega zmianom, w miarę jak zmienia się nasz charakter. Kiedyś miałem chyba 5w4, a teraz...O, nadal 5w4 :)
Też to samo, piona :D Opis bardzo mi się podoba, nie jestem narcystyczna, ale często czuje niezadowolenie czy rozczarowanie sobą, to sobie czytam i jakoś czuje się lepiej. Czasem powiedzmy ludzie tą skrytość źle odczytują, a tutaj idealnie opisali z czego ona tak naprawdę wynika.

Viljar pisze:'Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach.'Tylko to jedno zupełnie się nie zgadza. Bywa, że parę godzin po traumatycznym przejściu ludzie nie widzą, że coś złego mi się przydarzyło, co sprawia mylne wrażenie, że nic mnie nie wzrusza albo że jestem pozbawionym emocji socjopatą.
Ja tak mam, ale według mnie to wynika z tego, że trzymamy to w sobie i że ludzie tego nie widzą to potem wychodzi, że nic nas nie rusza. Tymczasem w środku burza emocji lub też walka ze sobą, aby o tym nie myśleć :P

Najbardziej podobają mi się fragmenty:
"pomagaj mi unikać powodów do przykrości: wielkich przyjęć, czyjejś głośnej muzyki, przesadnych emocji i ataków na moją prywatność" -> szkoda, że niektórych nie rusza to czy czuje się komfortowo
źle się czuję gdy zachowuję się defensywnie lub jakbym wszystko wiedziała a potem unikam kłótni, aby przypadkiem nikomu 'nie pocisnąć' ;/
postawę charakteryzującą się mieszanką bezstronności jak i współczucia. chociaż czasem z tym przesadzam, bo wydaje mi się, że wiem lepiej od innych, bo zachowuje bezstronność. Mimo tego i tak lubię, że cokolwiek by nie było staram się zachować bezstronność, nawet jeśli wina miałaby być po mojej stronie czy tam bliskiej osoby. Szkoda, że nie zawsze jestem w stanie im to powiedzieć...
Odcinanie się od innych staje się nawykiem obronnym. Zasada jest: Jeśli nauczę się żyć z mniejszymi wymaganiami, bardziej we własnym świecie, to uniknę złego wpływu innych. wcześniej tym tłumaczyłam sobie mój brak chęci do związków
To prowadzi do skłonności oszczędzania tych małych rzeczy które mają, aby mniej wymagać od innych. czasem dobrze na tym wychodzę, bo zawsze jestem przy kasie i chomikuje jedzenie :P
Niezdrowe piątki czczą boga przyczyny i starają się spoglądać z dystansu na swoje własne emocje. szczerze mówiąc nie widzę w tym nic złego.

Generalnie źle dogaduje się z ósemkami, bo nie mają na mnie cierpliwości ( a ja na ich temperament ).
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Wyzwoolona »

4w5. Hmm 99% racja..
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
Awatar użytkownika
Dytka
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 8 cze 2015, 19:53
Lokalizacja: Poznań

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Dytka »

4w5 - zaskakująco prawdziwe
"Nie sądzę by ktokolwiek był na tyle mądry, aby ocenić, co jest możliwe, a co nie"
Henry Ford
Awatar użytkownika
HAL
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2015, 14:07
Lokalizacja: Q Continuum

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: HAL »

Robiłam ten test masę razy na przestrzeni wielu miesięcy i zawsze to samo - 8, czasem ze skrzydłem w 7 czasem w 9, ale zawsze 8. I przyznam, że chociaż nie byłam przekonana do tego testu to idealnie opisuje mój charakter i zachowania. :diabel:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości. (A. Einstein)
zimno
przedszkolASek
Posty: 6
Rejestracja: 6 cze 2015, 11:32

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: zimno »

5w4 i praktycznie wszystko się zgadza, szczególnie adnotacje o emocjach.
Awatar użytkownika
Eriathwen
starszASek
Posty: 45
Rejestracja: 14 sie 2015, 16:44

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Eriathwen »

5w4, niezmiennie od lat.
Bardzo lubię Enneagram, bo dzięki niemu nie czuję się jak kosmitka. :D Jak po raz pierwszy trafiłam na ten test i później czytałam opis swojego typu, byłam szczęśliwa i jednocześnie zszokowana, bo czytałam o sobie. Dziwiłam się, że coś może mnie tak dobrze opisać. Co więcej- nie jestem sama na świecie, jest więcej ludzi jak ja. W sumie czułam się podobnie jak trafiłam na to forum- również zdziwienie i niedowierzanie, a jednocześnie wielkie szczęście. :D
Człowiek szczęśliwy jest zbyt zadowolony z teraźniejszości, by oddawać się zanadto rozmyślaniom o przyszłości. ~Albert Einstein
Awatar użytkownika
ColdChris
pASibrzuch
Posty: 232
Rejestracja: 20 sie 2015, 12:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: ColdChris »

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"
heh no w sumie to się zgadza, chociaż nie byłbym aż tak skrajny w tych stwierdzeniach ;)
Seek not the paths of the ancients; Seek that which the ancients sought
strangelove34
gimnASjalista
Posty: 18
Rejestracja: 18 kwie 2014, 11:23

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: strangelove34 »

4w5 za każdym razem
ODPOWIEDZ