Enneagram - osobowość

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Jakim jesteś typem osobowości wg enneagramu?

1 - prefekcjonista
22
7%
2 - dawca
9
3%
3 - zdobywca
6
2%
4 - indywidualista
127
43%
5 - obserwator
83
28%
6 - lojalista
5
2%
7 - entuzjasta
15
5%
8 - szef
11
4%
9 - rozjemca
20
7%
 
Liczba głosów: 298

Awatar użytkownika
Tuatha
ciAStoholik
Posty: 350
Rejestracja: 18 kwie 2011, 15:19
Lokalizacja: Toruń przez większość czasu
Kontakt:

Post autor: Tuatha »

5w4. Duża nas tu takich, prawda? Poczytałam opis i rzeczywiście pasuje bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
...
mASełko
Posty: 147
Rejestracja: 11 maja 2011, 10:43

Post autor: ... »

8w7. Szczerze mówiąc, sporo z opisu się zgadza.
'- faceci to kontenery na hormony.
- a kobiety na emocje, tak?'
hrabinka
pASibrzuch
Posty: 207
Rejestracja: 4 wrz 2010, 19:31

Post autor: hrabinka »

5w4
Awatar użytkownika
adenozyna
pASibrzuch
Posty: 213
Rejestracja: 3 maja 2010, 23:56
Lokalizacja: Śląsk (Górny i Dolny)

Post autor: adenozyna »

4w5 z przerażeniem stwierdzam że się zgadza ... :lol:
Awatar użytkownika
Joan
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 14 maja 2008, 11:32

Post autor: Joan »

1w9. No może i się trochę zgadza :P
AVEN cake isn't a lie :ciasto:
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Co to ma oznaczać? Wyszło mi: "Twój typ to : 4w5"
4w5
Chodzi o typ nr 4 i 5?

Czekajcie... Znalazłam...

Czwórka ze skrzydłem pięć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posępne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.

O MÓJ BOŻE... :shock:
Czy muszę dodawać, że jako pulpit na komputerze mam ustawiony jeden z obrazów Vincenta van Gogha?
Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Post autor: Agata89 »

Ja mam typ 5w4 i silne połączenie z 7, które włącza mi tryb głupawki w najmniej odpowiednim momencie.

Większość ludzi na forum będzie miała typ 4 lub 5, bo reszta ma lepsze rzeczy do roboty niż rozwiązywanie psychotestów w internecie :)
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

coś w tym musi być 8 w 7. Wojownik i epikurejczyk :)
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Silence
bobASek
Posty: 4
Rejestracja: 1 paź 2011, 14:13
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: Silence »

Wyszło mi 5w4 :P
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Wyszły Ci dwa posty.
No i co - zgadza się definicja osobowości?
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Gorzej gdyby napisali, że odznaczasz się intelektem poniżej przeciętnej - zaraz by odklikano, że ten test to autor strony może sobie do d...y wsadzić. :typing: Bo kłamie, poniża i ogólnie jest substytutem papieru toaletowego.
Aisza

Post autor: Aisza »

5w4

Ciekawe, bo bardzo trafne :xmrgreen:
Awatar użytkownika
Enn
młodASek
Posty: 22
Rejestracja: 9 gru 2011, 00:02

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Enn »

4w5 98% prawdy :)


Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman.
..umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej...
Awatar użytkownika
Justys245
kASkada
Posty: 521
Rejestracja: 25 lip 2010, 08:16
Lokalizacja: Kraków

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Justys245 »

Siódemka ze skrzydłem osiem: 7w8 - "Realista" :)

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często chojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy. Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczegoś. Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm. Gdy chce coś, to chce tego natychmiast. Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska.

Hmmm ok.80 % się zgadza :P Kiedyś już robiłam ten test ale wtedy wyszło mi 7w6, więc pozostaję 7 :D
Bardzo też spodobały mi się opisy : Jak postępować ze mną, Co lubię w byciu siódemką i Co jest trudne w byciu siódemką.
Awatar użytkownika
Wanilia
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 11 sty 2012, 14:19

Re: Enneagram - osobowość

Post autor: Wanilia »

Ja jestem włóczęgą 4w5 i myślę, że pasuje do mnie opis w 99%.
ODPOWIEDZ