Czy wierzysz w Boga?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy wierzysz w Boga?

Czas głosowania minął 23 lut 2008, 11:59

Tak
34
47%
Nie
25
34%
Nie wiem//Nie jestem pewny/pewna
14
19%
 
Liczba głosów: 73

viktor
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 19 lut 2010, 21:15
Lokalizacja: śląsk

Post autor: viktor »

Keri pisze:albo "pramateria" lub "wszechmateria"

zreszta kosmos jest rowniez dobrym okresleniem. A wschod mowi: my z kosmosu a kosmos z nas :P Czy jakos tak :mrgreen: .
no kosmos to greckie okreslenie ;) i grecy też w zalozeniach przyjmowali (czesciowo - oni krytycznie to rozwazali) ze czlowiek jest mikrokosmosem; ale to ogólniki, chce tylko wskazać że nie trzeba daleko szukać takich myśli bo w europie powstalo wiele ciekawych systemow metafizycznych godnych rozpracowywania ;) koncepcja reinkarnacji tez sie pojawila (pisze o niej bo tez jest ostatnio przedmiotem zafascynowania wielu), dlatego ja osobiscie nie rozumiem mody na wschod skoro u nas pojawilo się znacznie wiecej refleksji głeboko i krytycznie rozwazanych (co filozof to proba innej odpowiedzi na podstawowe pytania); tylko mi sie wydaje ze człowiek zachodu dzis nie zna siebie w tym aspekcie, co ma swoje przyczyny, ale mniejsza z tym. i tak napisalem za duzo i nie na temat ;]
les temps sont durs pour les reveurs
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: panna_x »

Nie wiem, to się u mnie zmienia. Kiedyś byłam ateistką, a teraz chyba agnostyczką. Zaczęłam się modlić i lepiej się czuję od tamtej pory pod względem psychicznym. Jednak nie chodzę na mszę ani też na żadne spotkania zborów itd.
Awatar użytkownika
aburleksa782
mASełko
Posty: 125
Rejestracja: 2 mar 2013, 17:03

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: aburleksa782 »

Jestem od zawsze 100% ateistką.
Odkąd pamiętam nie wierzyłam w boga. Podczas komunii dla swojego świętego spokoju ze strony rodziny próbowałam się skupić i zauważyć jakieś pozytywne skutki tego wydarzenia, próbowałam też zmusić się do wiary. Ale nic.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:17 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aburleksa782
mASełko
Posty: 125
Rejestracja: 2 mar 2013, 17:03

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: aburleksa782 »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Zaiste, nadzwyczajnie rozwinięta świadomość jak na 8 - 9-latkę. Godne podziwu.
Dziwi Cię, że ludzie w tym wieku TEŻ MYŚLĄ??
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:21 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aburleksa782
mASełko
Posty: 125
Rejestracja: 2 mar 2013, 17:03

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: aburleksa782 »

Gdzie napisałam cokolwiek o myśleniu w kontekście ateistów?
Odeszłam w ogóle w swojej wypowiedzi od kwestii wiary. Btw wszystko mi jedno czy jesteś wierząca i w co wierzysz. Denerwuje mnie tylko założenie, że "dzieciak w wieku 8-9 lat nie myśli i nie ma świadomości", a przynajmniej coś w tym guście odczytałam z Twojej wypowiedzi.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

.
Ostatnio zmieniony 1 sty 2014, 19:17 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aburleksa782
mASełko
Posty: 125
Rejestracja: 2 mar 2013, 17:03

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: aburleksa782 »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Źle odczytałaś. Nie napisałam, że dzieci nie myślą ani nie mają świadomości, wiec nie rozumiem ujmowania tych słów w cudzysłów, tak jakby były moje. Większość dzieci w takim wieku po prostu nie drąży jeszcze spraw wiary, zajmują ich inne kwestie.
Cóż, nie wzięłam pod uwagę jednak jednostek, które już zapewne we wczesnym wieku szkolnym były "bardziej ludzkie niż większość ludzi", więc i myśli bardziej wzniosłe kłębiły im się w głowie. Drobne niedopatrzenie, wybacz. ;]
I znowu ironia. Uświadomię Cię więc, że dzieci w tym wieku myślą na wiele różnych tematów, między innymi na temat boga i seksu. Od urodzenia człowiek się uczy i rozwija. Wiele osób służących potem kościołowi już w wieku 7 lat czuje powołanie i wie, co chce robić w przyszłości.
Może czujesz się w jakiś sposób dotknięta faktem, że Ty zaczęłaś rozpatrywać kwestie wiary później, ale to już nie mój biznes i mam nadzieję, że tak nie jest.
Awatar użytkownika
Dorota74
ASiołek
Posty: 71
Rejestracja: 25 lip 2013, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: Dorota74 »

Nie wierzę w Boga. Co prawda jestem ochszczona przyjełam komunie i bierzmowanie ale nie czuję sie zdeklarowaną katoliczką.
Awatar użytkownika
Patryk
bASyliszek
Posty: 1006
Rejestracja: 20 lis 2011, 00:47
Lokalizacja: Starogard Gdański, Londyn
Kontakt:

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: Patryk »

Ja wierzę choć bardziej określiłbym to że jestem przekonany o jego istnieniu aczkolwiek również nie jestem katolikiem ani też wyznawcą żadnej innej religii.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: Layla »

Dorota74 pisze:Nie wierzę w Boga. Co prawda jestem ochszczona przyjełam komunie i bierzmowanie ale nie czuję sie zdeklarowaną katoliczką.
Wydaje mi się, że w temacie chodzi bardziej o wiarę w istnienie siły wyższej niż o przynależność do konkretnej religii.

Jeśli o mnie chodzi, to nie wykluczam istnienia takowej istoty, jednak wszelkie koncepcje różnych religii i ruchów religijnych do mnie nie przemawiają.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Zdzichu
łASuch
Posty: 198
Rejestracja: 22 sie 2012, 12:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: Zdzichu »

Jestem 100% ateistą (oraz zdeklarowanym antyteista).
Idea świata "podszytego bogiem" jawi mi się jako zbyt niedorzeczna i jest dla mnie nie do przyjęcia.
@wyrwana_z_kontekstu SSie!
willow
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 11 gru 2013, 19:00
Lokalizacja: Okolice Białegostoku

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: willow »

wierzę :aniol:
chociaż z trudem mi to przychodzi
i chociaż jestem w rodzinie katolickiej to jako tako do kościoła nie należę
Libra

Re: Czy wierzysz w Boga?

Post autor: Libra »

Ja uważam, ze nasze rodzime, rodzimowierstwo jest przesympatyczne :D
ODPOWIEDZ