Znajomi z kręgów LGBTQ

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy znasz bliżej osobę lub osoby należące do LGBTQ?

Tak, znam w realu
16
32%
Tak, w realu i w internecie
20
40%
Tak, znam w internecie
5
10%
Nie znam nikogo dość blisko
9
18%
 
Liczba głosów: 50

panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: panna_x »

Mam, aktualnie obracam się w tym kręgu.
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Viljar »

Obecnie znam dwie panie, które są parą, jedna z nich to moja najlepsza przyjaciółka. Poza tym zupełnie przypadkiem odkryłem, że w jednym z moich dawnych miejsc pracy chyba z 1/5 ludzi, z którymi pracowałem to lesbijki i geje.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
takasobie

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: takasobie »

Obecnie już nie utrzymuję kontaktów z 3 znajomymi z liceum, którzy byli gejami. Jeden z nich od skonczenia liceum jeździ z partnerem na parady równości i chyba też manifestuje swoje poglądy na woodstocku. Pozostali dwaj nie są tak aktywni.
Nightfall

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Nightfall »

Całe gimnazjum przyjaźniłam się z kolegą, który jak się później dowiedziałam (on chyba też dość późno się określił), jest gejem. Na studiach też zaprzyjaźniłam się z gejem, przy czym większość osób wokół potrafiła rozpoznać jego orientację, a ja jakoś nie bardzo. Ogarnęłam dopiero jak zrobił mi coming out. Zresztą to jedna z nielicznych osób, której powiedziałam o tym, że jestem asem. Zareagował pozytywnie - chociaż ze względu na zawód on jest przyzwyczajony odnosić się neutralnie do przekonań innych.

Niemiłe doświadczenia mam z lesbijkami. W liceum jedna mnie zaczepiała. Na studiach jedna mnie podrywała i nie chciała mi odpuścić. Przypuszczam, że uznały, że skoro nie zwracam uwagi na podryw ze strony mężczyzn, to jestem taka jak one.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: AlaZala »

Ja znam kilku gejów i kilka lesbijek, ale wszyscy oni są dalszymi znajomymi, a nie przyjaciółmi. Moje rozmowy z nimi ograniczają się zatem do przywitania, pożegnania, kilku kurtuazyjnych zdań lub luźnej rozmowy w dużej grupie, w której nie ma miejsca na zbyt osobiste tematy, a dominują żarty. Dwóch ze znanych mi gejów dość swobodnie opowiada o swoim życiu seksualnym, będąc właśnie w dużej grupie znajomych o luźnym charakterze znajomości, w której inne osoby nie poruszają tematów o podobnej randze intymności, co mnie trochę dziwi.

Nie znam żadnej osoby transpłciowej, nawet z widzenia lub nie wiem o tym.
Rheda
pASibrzuch
Posty: 259
Rejestracja: 18 kwie 2015, 23:32

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Rheda »

Nightfall pisze: 3 lis 2017, 17:42 Niemiłe doświadczenia mam z lesbijkami. W liceum jedna mnie zaczepiała. Na studiach jedna mnie podrywała i nie chciała mi odpuścić. Przypuszczam, że uznały, że skoro nie zwracam uwagi na podryw ze strony mężczyzn, to jestem taka jak one.
Obrazek
;)

Ja znam parę gejów, ale dopóki nie weszłam do ich mieszkania i nie zlokalizowałam małżeńskiego łóżka, miałam wątpliwości. Słowem - nie obnoszą się w ogóle.
Nightfall

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Nightfall »

Rheda obrazek trafia w sedno :D
Nie znam żadnej osoby transpłciowej, nawet z widzenia lub nie wiem o tym.
Taka osoba chodziła ze mną na studia, ale kontakt był tylko na "cześć".
Awatar użytkownika
Nuśka
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 8 sty 2018, 18:09

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Nuśka »

W liceum miałam 2 pary biseksualne wśród kobiet. Dużo dziewczyn się przyznawało do "homoincydentów". Dla mnie to było naturalne, gdyż w tamtym środowisku był znaczny niedostatek mężczyzn, a co drugi nie miał więcej niż metr sześćdziesiąt, urodą nikt nie grzeszył, a i tak wszyscy zajęci. Gdyby było więcej wolnych chłopców, nie sądzę aby te dziewczyny decydowały się na takie związki. Mam koleżanki które tworzą parę, ale nie określają się one jako osoby, które od początku wolały kobiety tylko, że się w sobie zakochały i zdecydowały na taki związek. Na studiach mam też parę gejów i miałam dziewczynę która chciała być facetem(przedstawiała się męskim imieniem, chodziła do męskiego wc, ubierała jak mężczyzna), ale ich nie znam, tylko z widzenia.
Często się mówi o homofobi, ale ja się z czymś takim nie spotkałam(większość uważa, że dopóki nie musi tego oglądać lub nie jest obiektem zainteresowania takiej osoby jest ok), za to w stosunku do tej transseksualnej dziewczyny, każdy jawnie hejtował jej zachowanie. Dla mnie również transseksualizm jest niepojęty.
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: BlueStar »

Moja koleżanka z gimnazjum jest lesbijką i wstawia na fejsa zdjęcia jak ze swoją partnerką razem urządzają sobie gniazdko. W gimnazjum była typem chłopaczary. Co prawda trzymała z dziewczynami , ale strój i zachowanie było chłopięce. Ciekawe czy już wtedy wiedziała? Ja się nawet nie domyślałam, a nawet byłam pewna, że za jakiś czas jej się styl zmieni, nabierze krągłości i każdy facet będzie jej :)
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Viljar »

Bycie chłopczycą nie jest w żaden sposób związane z orientacją. To zjawisko, z tego, co wiem, bardzo intryguje psychologów :)
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: BlueStar »

Viljar pisze: 18 sty 2018, 08:38 Bycie chłopczycą nie jest w żaden sposób związane z orientacją.
Ale często wśród par lesbijek jedna jest bardzo delikatna, kobieca, a druga bardziej męska. A może ze względu na tą samą płeć różnica w wyglądzie i stylu bardziej rzuca się w oczy?
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Znajomi z kręgów LGBTQ

Post autor: Mikenoge »

Znam ludzi tg i ts w realu i internecie.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
ODPOWIEDZ