Czy jesteś wegetarianinem?

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy jestes weregarianką/wegetarianinem?

tak
123
38%
nie
201
62%
 
Liczba głosów: 324

Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nightmarine »

panna_x pisze: 14 gru 2017, 09:16 Kiedyś pytałam dietetyczki, o co chodzi z tym, że teraz modne jest bezglutenowe, czy to faktycznie zdrowsze, a ona mi powiedziała, że to tylko moda marketingowa. Bezglutenowe jest potrzebne alergikom, osobom chorym na celiakię, a wszyscy inni mogą go jeść.
Niekoniecznie trzeba od razu mieć celiakię, można być zwyczajnie nadwrażliwym i w takich przypadkach też pozbycie się z diety glutenu będzie miało pozytwny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
???
takasobie

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: takasobie »

Czy ktoś z was robił sobie kiedyś testy nietolerancji pokarmowych?
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Viljar »

Owszem, robiłem. Mam bardzo silną nietolerancję na mleko i przetwory mleczne (z wyjątkiem sera); poza tym źle działają na mnie truskawki i groch.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Nightmarine
pASibrzuch
Posty: 290
Rejestracja: 22 maja 2010, 01:39

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nightmarine »

Też robiłam, pod kątem celiakii. Wyszło mi, że mam podrażnioną śluzówkę jelit, ale nie wiadomo dlaczego. Lekarz zaproponował wyłączanie różnych grup pokarmów i obserwację.
???
Libra

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Libra »

SELER!

Całe życie walki z mamą, ze seler taki zdrowy, a mnie zawsze od niego odrzucało, a jak mi przemyciła to były cyrki z bólem brzucha i biegunką - dopiero jak już miałam na to papier, to dała mi spokój ;)

Po produktach mlecznych jestem przykra dla otoczenia, ale testów medycznych nie robiłam :oops:
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Biała »

Jak odrzuca od czegoś, zwłaszcza czegoś, co wydawałoby się w smaku i zapachu całkiem neutralne i nie czuje się za bardzo powodu, żeby tego nie lubić, to prawie na pewno ciało samo podpowiada, że lepiej nie tykać. Tak podobno przodkowie mojego znajomego jakoś przeżyli nietolerancję laktozy, dziedziczną w ich rodzinie, w czasach, kiedy nie badano dzieci pod tym kątem. Dopiero pod koniec życia ktoś ich zbadał i stało się jasne, że mają nietolerancję. W sumie dobrze mieli, że był w rodzinie lekarz, który stwierdził, że niemowlęta nieskażone złymi nawykami żywieniowymi mają instynkt i wiedzą, czego potrzebują, tak więc nikt mleka nie wmuszał.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: panna_x »

Nightmarine pisze: 14 gru 2017, 18:51
panna_x pisze: 14 gru 2017, 09:16 Kiedyś pytałam dietetyczki, o co chodzi z tym, że teraz modne jest bezglutenowe, czy to faktycznie zdrowsze, a ona mi powiedziała, że to tylko moda marketingowa. Bezglutenowe jest potrzebne alergikom, osobom chorym na celiakię, a wszyscy inni mogą go jeść.
Niekoniecznie trzeba od razu mieć celiakię, można być zwyczajnie nadwrażliwym i w takich przypadkach też pozbycie się z diety glutenu będzie miało pozytwny wpływ na zdrowie i samopoczucie.
Tak, zgadza się, ona mówiła nie tylko o celiakii, ale też o alergii na gluten, że to są przeciwwskazania dla niego. Ta nadwrażliwość to może jakaś lekka alergia. A tak to mnie przekonała, jest dietetyczką kliniczną, to zaufam jej wiedzy :)
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Heremis87 »

U mnie zmiana, porzuciłem wegetarianizm, mięso jem rzadko, a warzywa i zboża to nadal u mnie podstawa.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
Awatar użytkownika
Bonnemort
mASełko
Posty: 109
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Bonnemort »

Nie jadam mięsa od dziecka, rodzina ciężko to zniosla, gdyż nie mogli mnie zmusić ani siła ani szantażem. Do teraz nie zaakceptowali takiego drobiazgu co by było gdyby się dowiedzieli czegoś więcej o mnie.
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Jonathan Carroll
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: BlueStar »

Ja tam bardzo lubię jeść mięso, ale jakbym chciała to wytrzymałabym i bez tego.
Awatar użytkownika
Korin
starszASek
Posty: 33
Rejestracja: 16 kwie 2015, 16:06

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Korin »

Jak byłam mała to uwielbiałam jeść mięso ale w gimnazjum zaczęłam być bardziej świadoma tego co jem (kogo jem) i zaczęłam patrzeć na różne rzeczy oczami innych istot. Sama bym nie chciała żeby ktoś mnie zakatował z zimną krwią, obrał ze skóry i zżarł bo mu się tak podoba mimo, że może bez tego żyć. Od 12 lat nie jem mięsa i nie jestem na nic chora.
Awatar użytkownika
ASperger
łASuch
Posty: 165
Rejestracja: 2 lip 2018, 09:13

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: ASperger »

Jem mięso, ale niezbyt często.
Wady i zalety - to często jedno i to samo. Tylko z różnych punktów widzenia.
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Animalia »

Co!? Nigdy nie zrezygnuję z mięsa.
Obrazek
Obrazek
stranger
ASiołek
Posty: 53
Rejestracja: 27 kwie 2018, 20:58

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: stranger »

takasobie pisze: 15 gru 2017, 10:56 Czy ktoś z was robił sobie kiedyś testy nietolerancji pokarmowych?
Dzien po grubszej imprezie ja sobie robie testy pokarmowe ale wtedy mój organizm nic nie toleruje a to jest dziwne bo w trakcie imprezy lub zaraz po to bym zjadł wszystko. :)
Awatar użytkownika
Nero
gimnASjalista
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2018, 17:30

Re: Czy jesteś wegetarianinem?

Post autor: Nero »

Zaznaczone "tak", ale tak naprawdę nie, bo jestem weganinem. :)
ODPOWIEDZ