ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Moja orientacja uczuciowa jest...

Heteroromantyczna - czuję pociąg do osób odmiennej płci.
45
27%
Homoromantyczna - czuję pociąg do osób tej samej płci.
10
6%
Bi/panromantyczna - mogę odczuwać pociąg do osób różnej płci.
22
13%
Aromantyczna - nie czuję pociągu romantycznego do nikogo.
14
8%
Ginoromantyczna - czuję pociąg do kobiet.
10
6%
Androromantyczna - czuję pociąg do mężczyzn.
14
8%
Androginoromatyczna - czuję pociąg do osób androgynicznych lub niemieszczących się w tradycyjnym podziale płciowym.
5
3%
Demiromantyczna - potrafię zakochać się tylko w osobie, którą wcześniej dobrze znam.
24
14%
Cośtamromantyczna - nie uznaję podziału na związki romantyczne i nieromantyczne, nie potrafię się umieścić w takim schemacie.
5
3%
Niezdecydowana - obecnie nie umiem określić swojej orientacji uczuciowej.
19
11%
 
Liczba głosów: 168

zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: zewsząd i znikąd »

Ojej! Coś mi się zdaje, że nie było jeszcze takiej ankiety! ;) Widzę tylko ankietę na temat orientacji romantycznej skierowaną do mężczyzn.
Ja robię ankietę dla wszystkich. Wypełniajcie; możecie także komentować.
Pierwszy raz robię tu ankietę i dziwne jest to "ile opcji można zaznaczyć"... moim zdaniem powinien być prosty podział na ankiety jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Ale jeśli wszystko dobrze zadziała, ankieta będzie wielokrotnego wyboru.
Indiana
fantAStyczny
Posty: 561
Rejestracja: 26 sty 2014, 00:50

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Indiana »

Ja nie wypełniam, bo nie chcę się szufladkować. mogę jedynie napisać, że jestem stała w sympatiach, czyli jak raz mi się ktoś spodoba, to już zawsze jakimś uczuciem /sentymentem będę darzyć daną osobę.
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: AlaZala »

Podobają mi się dwie opcje - demiromantyczna i cośtamromantyczna.

Nie wiem, czy one się wzajemnie nie wykluczają, ale dla mnie połączenie tych opcji pokazuje, że dla mnie relacja romantyczna jest tożsama z bardzo bliską przyjaźnią. Granica między przyjaźniami a relacjami romantycznymi jest dla mnie bardzo płynna, a wiele osób relacji, którą ja nazwałabym relacją romantyczną, nigdy nie zaklasyfikowałoby jako relację tego typu. Ponadto uważam, że nie ma innej drogi do zbudowania relacji romantycznej niż przejście przez luźne koleżeństwo, bliskie koleżeństwo i przyjaźń.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Warszawianka40+ »

nie pisałabym w wątku w którym ktoś używa awatarów (w mojej ocenie) NLP
Ostatnio zmieniony 16 mar 2020, 11:36 przez Warszawianka40+, łącznie zmieniany 1 raz.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Nemo »

Ginoromantyczna - czuję pociąg do dziewczyn :)
Bo to takie urocze słodziaki są :mrgreen:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Viljar »

A ja mam zaznaczyć "ginoromantyczna" czy "heteroromantyczna"? Czym się różni w ogóle w przypadku heteromężczyzny?
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: zewsząd i znikąd »

Możesz zaznaczyć jedno i drugie albo wybrać, jak wolisz.
Z kategoriami homo- i hetero- -seksualności oraz -romantyczności są pewne problemy. Na przykład: jak ma określić swoją orientację osoba, która nie utożsamia się z żadną płcią i odczuwa pociąg do kobiet? Ogólnie taki podział słabo sobie radzi ze wszystkim, co wymyka się binarnemu rozumieniu płci.
Czytałam też kiedyś wpisy geja, który również niezbyt przychylnie odnosił się do kategorii homo- i heteroseksualności, pisał, że mężczyźni pociągają go... po prostu dlatego, że są dla niego atrakcyjni, a nie dlatego ("przecież"), że sam jest mężczyzną. Wykorzystywał to też jako argument przeciw homofobom, w duchu "Brzydzi cię, że czuję pociąg do mężczyzn? Twoja żona też, jesteśmy tej samej orientacji".
Określanie orientacji w odniesieniu do samej płci obiektu uczuć, a nie tego, czy to płeć ta sama, czy odmienna, może także być wygodne dla osób transpłciowych. Niby powinno być jasne, że ich orientację należałoby określać w odniesieniu do płci psychicznej (np. transkobieta, którą pociągają mężczyźni, jest heteroseksualna), ale zwłaszcza w starszym piśmiennictwie (które oczywiście miało swoje wady, takie jak postrzeganie transpłciowości jako czegoś w rodzaju skrajnej postaci homoseksualizmu czy w rezultacie pokutujące do dziś wśród diagnostów przekonanie, że tzw. Tró Trans musi być heteroseksualny w odniesieniu do płci psychicznej) naprawdę nierzadko można było spotkać cokolwiek obraźliwe - bo implicite negujące tożsamość takiej osoby - określanie orientacji w odniesieniu do płci metrykalnej...
Awatar użytkownika
Reganon
przedszkolASek
Posty: 5
Rejestracja: 6 sty 2018, 00:50

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Reganon »

zewsząd i znikąd pisze: 23 sty 2018, 21:22 Z kategoriami homo- i hetero- -seksualności oraz -romantyczności są pewne problemy. Na przykład: jak ma określić swoją orientację osoba, która nie utożsamia się z żadną płcią i odczuwa pociąg do kobiet? Ogólnie taki podział słabo sobie radzi ze wszystkim, co wymyka się binarnemu rozumieniu płci.
Wydaje mi się, że takie osoby powinny w takim przypadku używać bardziej terminów typu andro czy geno romantyczność/seksualność, tylko to z kolei rodzi następny problem, bo przecież nie każdy "szary" człowiek w ogóle kojarzy o co danej osobie może chodzić :/ Podobny dylemat rodzi się w kwestii określania swojej płci (lub jej braku), z jednej strony rozumiem chęć i dążenie do dokładnego określenia swojego ja przez jasny termin, niestety staje się to dość problematyczne gdy takich płci nagle zaczyna się robić 26 (jak na anglojęzycznej grupie asów) czy o laboga, 76 xd

Temat jak dla mnie otwarty do dyskusji, być może nawet zasługiwałby na osobny temat.
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Nemo »

zewsząd i znikąd pisze: 23 sty 2018, 21:22 pisał, że mężczyźni pociągają go... po prostu dlatego, że są dla niego atrakcyjni, a nie dlatego ("przecież"), że sam jest mężczyzną.
Podoba mi się ten sposób myślenia. Dla mnie po prostu dziewczyny są atrakcyjne, a moja płeć nie ma tu nic do rzeczy :mrgreen:

Kiedyś nawet powiedziałem pewnej dziewczynie, o której myślałem, że jest lesbijką, iż łączy nas to, że oboje lubimy dziewczyny :mrgreen:

Generalnie brzydzi mnie orientacja andro-. Fuj! Jak można czuć pociąg do mężczyzn, przecież to obrzydliwe! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Posty: 2580
Rejestracja: 16 cze 2009, 21:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Viljar »

Też tego nie rozumiem. Jak może podobać się coś, to ma kanciasty tyłek, zarost na twarzy, ciągle chce rywalizować i śmierdzi? :mrgreen:
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Animalia »

Aromantyczna
Obrazek
Obrazek
Sigrid
gimnASjalista
Posty: 16
Rejestracja: 12 paź 2020, 23:08

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Sigrid »

AlaZala pisze: 27 gru 2017, 20:09 Podobają mi się dwie opcje - demiromantyczna i cośtamromantyczna.

Nie wiem, czy one się wzajemnie nie wykluczają, ale dla mnie połączenie tych opcji pokazuje, że dla mnie relacja romantyczna jest tożsama z bardzo bliską przyjaźnią. Granica między przyjaźniami a relacjami romantycznymi jest dla mnie bardzo płynna, a wiele osób relacji, którą ja nazwałabym relacją romantyczną, nigdy nie zaklasyfikowałoby jako relację tego typu. Ponadto uważam, że nie ma innej drogi do zbudowania relacji romantycznej niż przejście przez luźne koleżeństwo, bliskie koleżeństwo i przyjaźń.
Mam dokładnie tak samo. Słowo w słowo. Lepiej bym tego nie ujęła.
~Sigrid :3
Awatar użytkownika
Makoto
łASuch
Posty: 153
Rejestracja: 27 sty 2021, 19:26
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: Makoto »

Bi/panromantyczna.
Dobrze, że nie ma ich rozdzielonych, bo nie wiedziałabym, na co się zdecydować xD Nie zakochuję się w płci, a w człowieku, ale nie wiem, jakby to było z osobą trans lub niebinarną (jak ja). Choć im dłużej się nad tym zastanawiam, tym bardziej myślę, że jednak pan, a nie bi :)
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.

Ursula Kroeber Le Guin Pieśń o stworzeniu Éa (Czarnoksiężnik z Archipelagu)
Awatar użytkownika
loony26
starszASek
Posty: 43
Rejestracja: 22 lis 2020, 22:03
Lokalizacja: T-ń
Kontakt:

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: loony26 »

Viljar pisze: 24 sty 2018, 09:17 Też tego nie rozumiem. Jak może podobać się coś, to ma kanciasty tyłek, zarost na twarzy, ciągle chce rywalizować i śmierdzi? :mrgreen:
Hahahahaha jakie złote słowa można znaleźć na tym forum :mrgreen:

Ja mam na koncie wiele zauroczeń chłopakami, którzy nie śmierdzieli i nie mieli zarostu, na tyłki z oczywistego powodu nie patrzyłam, ale większość z nich okazała się być gejami... taka moja przypadłość już :lol:
Nie wiem jak działają awatary więc jak coś ukradłam to przepraszam
“Science is similarly interpreted, as a new language through which man has tried to explore himself and nature; and a similar conclusion is reached, that once again man attributed to abstractions an independent existence."
msv

Re: ORIENTACJA UCZUCIOWA! - duża ankieta wielokrotnego wyboru

Post autor: msv »

Nie wiem, chyba cośtamromantyczna, może demi, wydaje mi się, że naturalnym jest przejście do relacji miłosnej z przyjaźni, innej drogi nie widzę. Zdarzyło mi się kilka razy lekko zauroczyć, nawet raz w kobiecie, tylko nie od razu, a właśnie po jakimś czasie znajomości.
ODPOWIEDZ