Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

TAK
42
33%
NIE
30
23%
Kiedyś tak
39
30%
Czasami jakieś zapiski o których zapominam
18
14%
 
Liczba głosów: 129

Krzysztof85
młodASek
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2018, 21:55
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Post autor: Krzysztof85 »

Dawno temu próbowałem pisać dziennik, ale przyznam, że nigdy nie starczyło mi zapału i po kilku dniach przerywałem :? Faktycznie jednak forum i podobne aplikacje mogą pełnić rolę współczesnego pamiętnika (przynajmniej w pewnym stopniu).
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Post autor: Azshara »

Pewnie dla niektórych to nic nowego ani zaskakującego, ale czasami mój zapłon bywa zabójczy :)
Ostatnio uświadomiłam sobie, że skoro pamiętniki wzbudzają we mnie wstyd, ale jednocześnie przelewanie emocji przez pisanie pomaga mi się z nimi uporać, to mogę tworzyć bardzo osobiste opowiadanie. Nawet nie opowiadanie, a jedynie fragmenty z monologami głównej bohaterki. Ważne jest tylko to, aby sens wypowiedzi i przelewanych uczuć się zgadzał. I to kurcze naprawdę pomaga. Banalna czynność, ale znajduje ujście dla emocji jak nic innego.
Awatar użytkownika
BlueStar
mASełko
Posty: 140
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Post autor: BlueStar »

Kiedyś pisałam sporo. Nigdy żadnego w całości nie zapisałam. Przeważnie pisałam gdy byłam bardzo szczęśliwa i chciałam zapisać ile to udało mi się osiągnąć w krótkim czasie lub gdy byłam smutna i chciałam się wyżalić ile to mnie złego spotkało.
ODPOWIEDZ