Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

TAK
42
33%
NIE
30
23%
Kiedyś tak
39
30%
Czasami jakieś zapiski o których zapominam
18
14%
 
Liczba głosów: 129

Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Czy pisaliście lub czy piszecie jakiś pamiętnik

Post autor: Parkinson »

Zadaję takie pytanie bo właśnie przeglądałem/porządkowałem szuflady w biurku i znalazłem mój pamiętnik

ja odpowiadam tak piszę ale jest to na zasadzie zajrzę i napisze coś raz na kilka miesięcy :xmrgreen: :xmrgreen:
Bardzo Dziwna Osoba
fantAStyczny
Posty: 551
Rejestracja: 21 lut 2007, 15:28
Lokalizacja: Północ

Post autor: Bardzo Dziwna Osoba »

Hej! :D
Ja pisałam pamiętnik przez ok. 8 lat. Całkiem niedawno przestałam z prostego powodu: nic emocjonującego się w moim życiu nie dzieje :(
Jedynie od czasu do czasu coś napiszę. Kiedyś pisałam dość dużo. Mam tego kilka zeszytów, pisanych drobnym maczkiem. Zazwyczaj są to opisy moich spotkań towarzyskich, każde po kilka stron; cytaty z rozmów. Ogólnie dużo śmiechu i zabawy :lol: "Przewija" się w nich ok. 100 osób.Lubię od czasu do czasu je przeglądać. Może nawet kiedyś je wydam-po wprowadzeniu drobnych zmian, aby nikt mi nie wytoczył procesu o zniesławienie :roll:
Awatar użytkownika
anonymouse
mASełko
Posty: 130
Rejestracja: 9 lut 2007, 23:48

Post autor: anonymouse »

Nie piszę bo nie czuję takiej potrzeby :P.
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

Ja piszę, ale jakoś tak średnio regularnie - tzn. tylko jeśli coś istotnego, przejmującego, ważnego się w moim życiu wydarzy - tym niemniej zaznaczyłam odpowiedź 'TAK', bo jeśli nawet nie piszę przez dwa miesiące, to nie znaczy to, że przestałam - pamiętnik jest częścią mojego życia od dobrych 15 lat. Na pewno swoje miejsce w nim mają sny, a także ważne znajomości. Czasem fajnie jest usiąść sobie z kubkiem herbaty i przypomnieć, co wstrząsało/cieszyło/smuciło mnie, kiedy miałam 15, 18 czy 21 lat. :)
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Nie, nie piszę pamiętnika. Owszem – zapisuję (na komputerze) jakieś swoje, przemyślenia, bon moty, ale nic w rodzaju pamiętnika nie prowadzę.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Kiedyś przez pewien okres spisywałem swoje sny, jednak jak dla mnie to pamiętnikiem nie jest, więc dałem na nie ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Ogrzyczka (nie-as)
pASibrzuch
Posty: 214
Rejestracja: 18 maja 2007, 20:15
Lokalizacja: Warszawa, fabryka czekolady :)

Post autor: Ogrzyczka (nie-as) »

Ja piszę bloga, prawie tylko o sobie :evil: Ale w ankietach nie głosuję, bo se myślę że chyba mają być obrazem ASów...
Awatar użytkownika
Magda
bASyliszek
Posty: 1112
Rejestracja: 1 sty 2007, 18:26
Lokalizacja: Gotei13/Seireitei/Soul Society
Kontakt:

Post autor: Magda »

Zapisuję w pamiętniku tylko jakieś ważne rzeczy. Nie potrafiłabym codziennie pisać, bo zanudziłabym się :) . Prowadzę też bloga, ale raczej umieszczam w nim swoje przemyślenia, niż wydarzenia. Taka głupotka o mitologicznych stworzeniach :)
Obrazek
Obrazek
Waheguru Ji Ka Khalsa!
Waheguru Ji Ki Fateh!
Awatar użytkownika
camellia
ciAStoholik
Posty: 355
Rejestracja: 21 maja 2007, 23:27

Post autor: camellia »

Piszę pamiętnik od 10 lat (właśnie to policzyłam i jestem w szoku :shock: ). Warto podkreślić, że nie jest to dziennik, tylko typowy pamiętnik. Zapisuję w nim ważne wydarzenia z mojego życia, żeby nigdy o nich nie zapomnieć. Zaczęłam go pisać, ponieważ zdarzało się, że znajomi przypominali w czasie spotkania jakieś tam wydarzenie, a ja nic nie pamiętałam. Stwierdziłam, że tak ważne sprawy trzeba dokumentować, żeby móc zawsze do nich wrócić :) Poza tym moja dobra koleżanka pisała pamiętnik i mnie tym pisaniem pozytywnie zaraziła.
Teraz mam coraz mniej czasu na bazgranie w nim, ale od czasu do czasu coś tam wpiszę. Najczęściej są to jakieś opisy zdołowania psychicznego, ale co tam, przynajmniej mam się gdzie wygadać :mrgreen:
Nie wyobrażam sobie jednak, żeby ktokolwiek przeczytał moje tajne zapiski - aż strach się bać, co by to było...
Panie, co oznacza to, czym mnie doświadczasz...
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Ogrzyczka (nie-as) pisze:Ja piszę bloga, prawie tylko o sobie :evil: Ale w ankietach nie głosuję, bo se myślę że chyba mają być obrazem ASów...
Bardzo często zastanawiam się nad założeniem bloga/strony www, by móc dzielić się swoimi zainteresowaniami, przemyśleniami, ale jakoś zawsze brakuje mi zapału, by ten pomysł wcielić w życie. Może w te wakacje wreszcie je zrealizuję... albo w następne. :lol:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Salomea

Post autor: Salomea »

Pamiętnik pisałam w podstawówce i na początku szkoły średniej, moja mama go znalazła i przeczytała, więc spaliłam go, od tamtej pory mam wstręt do pamiętników. Potem była fascynacja blogami, ale już minęła, teraz w ogóle nie chce mi się pisać. :P
ewutek
kontrabAS
Posty: 600
Rejestracja: 5 wrz 2006, 12:19

Post autor: ewutek »

Pisałam bloga (chyba w 2003 r.), który na szczęście przestał istnieć. :mrgreen:
magorek
mASełko
Posty: 123
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:39
Lokalizacja: śląsk

Post autor: magorek »

wiele razy pisałam pamietniki, ale nigdy nie chciało mi sie wracać do tego co napisałam, bo były to z reguły jakieś smutne myśli. pamiętniki pełniły u mnie zawsze funkcję a la katharsis, teraz nie piszę
a blogi- cóż mam mieszane uczucia: jak piszę pamietnik- piszę dla siebie, jak się pisze bloga to to takie troche dla mnie narcystyczne jest, bo nawet jeśli sie pisze dla siebie to przecież po to by czytali mnie inni... choć to pewnie jeszcze zależy co się tam pisze :roll:
All men dream: but not equally. Those who dream by night in the dusty recesses of their minds wake in the day to find that it was vanity: but the dreamers of the day are dangerous men, for they may act their dreams with open eyes, to make it possible
Agnieszka
ninjAS
Posty: 2626
Rejestracja: 10 sie 2005, 16:38

Post autor: Agnieszka »

No ja mam taką teorię, że pamiętniki i blogi pełnią podobną funkcję - i jedne, i drugie pomagają się uporać z emocjami. Różnica polega na tym, że pamiętnik to forma intymna, a blog - ekshibicjonistyczna. Ekshibicjonizm emocjonalny niekoniecznie musi mieć coś wspólnego z narcyzmem. Z mojego doświadczenia wynika też, że blogi chętnie prowadzą osoby mające w sobie coś z artystów, lubiące tworzyć, chociaż jak zwykle od tej reguły są też wyjątki. ;)
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Nie pisałam pamiętnika. Pamiętam wszystkie ważne wydarzenia z mojego życia, więc moja głowa to najlepszy pamiętnik - szczególnie, że nikt nie ma do niej wstępu :lol:
ODPOWIEDZ