Papierosy i stosunek do nich

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Palisz?

Tak
74
20%
Nie
304
80%
 
Liczba głosów: 378

Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: chochol »

Chaerin pisze:Ale były to Black Devile o smaku waniliowym, dym pachnie obłędnie, niczym kadzidło i to od tego zapachu na prawdę można było się uzależnić.
Czy te black devile mają różne "smaki"? Paliłam kiedyś czekoladowego, jednak nie "smakował" jak papieros, dym czułam jakby osadzał się na zębach i miał posmak właśnie czekolady.
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Chaerin
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 11 mar 2014, 19:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Chaerin »

Tak, są waniliowe i czekoladowe. Nie wiem nawet, czy później nie wprowadzili jeszcze jednego smaku. Czekolada daje smak, w dymie nie czuć nic specjalnego, natomiast wanilia na odwrót, nawet ręce potem czuć wanilią :)

Nie, nie pójdę teraz do sklepu, nie pójdę.... :D
Awatar użytkownika
EmiMaja
ASiołek
Posty: 74
Rejestracja: 15 lip 2014, 00:02
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: EmiMaja »

O mnie mówili - "nic na p", nie pali, nie pije, nie pi***rzy. Mam styczność z osobami palącymi, bo dużo moich znajomych to robi, ale jakoś mnie to nie zachęca. Ostatnio właśnie rozmawiałam z palącym kolegą na ten temat i doszłam do wniosku, że o wiele chętniej palą osoby o niższym statusie społecznym, które mają właśnie ograniczone środki finansowe. Przynajmniej z moich obserwacji tak wynika. Inny ciekawy fakt, to to, że razem z papierosem często idzie piwkowanie, jedno + drugie. Nie wiem z czego to wynika. Mogę się mylić, ale to tak dostrzegam.
Andro - Gyne
2 in 1
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: chochol »

Jutro minie tydzień odkąd nie użytkuję typowych papierosów. Przeszłam na e-fajka. Jestem zadowolona więc musiałam się pochwalić :aniol: .
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Esiako
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 3 sie 2014, 10:34
Kontakt:

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Esiako »

Ogólnie nie, nie chce się uzależnić etc, ale czasami raz na ruski rok na jakiejś imprezie się trafi :aniol:
Awatar użytkownika
Nocny Pisarz
starszASek
Posty: 40
Rejestracja: 16 sie 2014, 22:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Nocny Pisarz »

Nigdy nie wzięłam papierosa do ust.
Ba! Zdarza się, że moi znajomi doprowadzają mnie do szału z tym paleniem. Czasami zabieram im zapalniczki i nie chcę oddać ;p
Śmierdzi strasznie, głowa od tego boli niezmiernie...
"Dzieci Nocy pozbawione snu, stają się potworami, które na co dzień widujesz w swoich koszmarach."
Awatar użytkownika
89aneta
pASibrzuch
Posty: 224
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:29
Lokalizacja: Kielce

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: 89aneta »

nigdy nie paliłam i nie zamierzam palić papierosów, drażni mnie jeżeli ktoś pali w mojej obecności
Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
ASter
Posty: 621
Rejestracja: 2 lis 2015, 16:31

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Słomiany Zapał »

Nie mam takich doświadczeń, nie palę i nie mam zamiaru. Przebywam dość często w towarzystwie osób palących więc przyzwyczajenie samo przyszło, lecz nie mogę powiedzieć, że tak zupełnie mi to nie przeszkadza. Nie lubię dymu - drażni mnie - i tego charakterystycznego, drażniącego nos smrodu. Denerwuję się jednak tylko wtedy jak ktoś pali w małych pomieszczeniach i windach. Robi się przez to nieprzyjemnie. Tak poza tym to jest do zniesienia.
Awatar użytkownika
Wyzwoolona
mASełko
Posty: 137
Rejestracja: 22 kwie 2015, 17:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Wyzwoolona »

Palisz i palić będziesz 8)
"...i niech będzie przeklęta wiedźma co uszyła życie..."
Awatar użytkownika
SamotnyWilk
mASełko
Posty: 120
Rejestracja: 7 lut 2016, 20:34

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: SamotnyWilk »

Dawniej paliłem jak piłem na imprezach, ale mi przeszło i nie palę :)
Awatar użytkownika
JacobMcAllen
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 28 kwie 2017, 14:13
Lokalizacja: Zawiercie

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: JacobMcAllen »

Nigdy nie paliłem, nie palę i nie mam zamiaru. Kiedyś ten zapach mnie szczególnie drażnił, ostatnio mniej zwracam na niego uwagę.
Dieu le veut
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Małgorzata95 »

Nie palę (nie paliłam) i nie zamierzam tego zmieniać.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Warszawianka40+ »

Paliłam przez ok 10 lat, bardzo dużo (20-40 papierosów dziennie). Popsuły mi się zęby, rozchorowałam się na gardło tak, że nie mogłam mówić. I ten ból, jak przy oparzeniu - lekarz z Wawelskiej powiedział mi, że będę to odczuwać przez około 5 lat (i tak było). Potem długo nie paliłam. Ale to jest we mnie, i 3 lata temu spróbowałam e-papierosa. Podobało mi się, ale znów przesadziłam z ilością. Poza tym ktoś mnie postraszył, że e-papierowsy zawierają substancję wywołującą "chorobę fabryki popcornu", która powoduje zarastanie pęcherzyków płucnych (nie pamiętam nazwy). Więc rzuciłam również e-papierosy, ponad rok temu, i obecnie nie palę.
Jestem więc typem nałogowca i obawiam się, że znajdę sobie jakiś inny, gorszy nałóg "zastępczy". Jak z tym walczyć? Nie wiem.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: panna_x »

Nie paliłam, nie palę, nie mam zamiaru, raczej inni przy mnie nie palą, jeśli się zdarza sporadycznie, to trudno, jakoś przeżyję. Choć mnie to nie zachwyca, ale nie robię z tego problemu.
Nothingness
mASełko
Posty: 117
Rejestracja: 1 lip 2017, 19:36

Re: Papierosy i stosunek do nich

Post autor: Nothingness »

Nigdy nie paliłam, nie palę i nawet nie mam zamiaru próbować. Jak kilka osób wcześniej już wspomniało - mnie również drażni dym papierosowy. Zazwyczaj jak ktoś przy mnie pali, oddalam się, aby tego nie czuć. Lub jak idziemy większą grupą ludzi i nagle ktoś wyciąga papierosa, to przechodzę na koniec grupy. Po prostu nie potrafię znieść tego dymu i mnie odrzuca...
ODPOWIEDZ