Traumatyczne przeżycia

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Czy kiedykolwiek miałeś/aś traumatyczne przeżycie?

Tak
41
43%
NIE
35
36%
Nie mam pewności
20
21%
 
Liczba głosów: 96

Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Traumatyczne przeżycia

Post autor: Czarny »

Jak w temacie... Może lepiej niech to będzie sama anonimowa ankieta, żeby nikt się nie krępował... Ale jak ktoś chce komentować, to niezabronione
Salomea

Post autor: Salomea »

Kiedyś zabrakło prądu, czerń spowiła mieszkanie, było mhrrrocznie, mucha bzyczała, coś trzeszczało, pies mruczał. Wpadłam na krzesło, niewiele brakowało bym się przewróciła. To było straszne, traumatyczne przeżycie, do tej pory się leczę. Codziennie też biorę różowe pigułki, ale podobno nic mi już nie pomoże. Taka trauma zostaje na całe życie. Podobno wiele osób przez to oszalało, a pani Zygmunta z Szydełkowa powiesiła się na sznurówce. :diabel: :wampir:
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Salomea, pozwałaś za to elektrownię? :-o

Wracając do ankiety - mam za sobą parę całkiem mocnych przeżyć, ale na szczęście nic traumatycznego.
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Traumatyczne przeżycie? Hmm, nie – nigdy... No, dobra przyznaję... Było kilka traum a jedną z nich było pójście do pierwszej klasy podstawówki i świadomość, że już zawsze będę musieć wstawać o siódmej w nocy, by dotrzeć do tego Alcatraz. :diabel: :mrgreen:

Drugą traumą było... Odebranie dowodu osobistego i myśl: to ja mam się teraz zachowywać, jak ktoś dorosły? :lol:

Z dorośnięcia nic nie wyszło a dowód się czasem przydaje, jak trzeba piwo kupić. :mrgreen:

Pozdrawiam pomysłodawcę tematu (nie precyzującego, o jaką traumę chodzi :P :wink: ).
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

ta ankieta powstała, bo wiele osób uważa, że AS to ludzie po traumatycznych przeżyciach...
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Traumatyczne przeżycia

Post autor: DZIEWICA8 »

Czarny pisze:ta ankieta powstała, bo wiele osób uważa, że AS to ludzie po traumatycznych przeżyciach...
Mi się wydaje, że czarny pyta się na poważnie, a chodzi mu o traumatyczne przeżycia związane z seksualnością człowieka, które są uznawane za przestępstwo czyli na przykład gwałt, molestowanie seksualne w dzieciństwie, zmuszanie do prostytucji itd. Ludzie zapewne myślą, że osoba aseksualna to taka, która czuje wstręt do seksu, bo miała w życiu jakieś traumatyczne przeżycie związane ze swoją seksualnością.
A jeśli chodzi o mnie to nie miałam w życiu żadnego traumatycznego przeżycia związanego z moją seksualnością, więc zaznaczyłam odpowiedź "nie".
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Re: Traumatyczne przeżycia

Post autor: dorosłe dziecko »

DZIEWICA8 pisze:Mi się wydaje, że czarny pyta się na poważnie, a chodzi mu o traumatyczne przeżycia związane z seksualnością człowieka, które są uznawane za przestępstwo czyli na przykład gwałt, molestowanie seksualne w dzieciństwie, zmuszanie do prostytucji itd. Ludzie zapewne myślą, że osoba aseksualna to taka, która czuje wstręt do seksu, bo miała w życiu jakieś traumatyczne przeżycie związane ze swoją seksualnością.
Nie spotkało mnie nigdy żadne traumatyczne przeżycie związane z seksualnością.
Jeśli faktycznie o to chodzi, to w pytaniu trzeba by doprecyzować, o jakiego rodzaju traumę chodzi. Tak dla pewności. :wink:
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

da się to jakoś edytować?
dorosłe dziecko
alabAStrowy bożek
Posty: 1333
Rejestracja: 25 maja 2007, 13:44

Post autor: dorosłe dziecko »

Chyba nie, ale to nieważne, skoro już wiemy, o co chodzi.
„Dorosłe dzieci mają żal
Za kiepski przepis na ten świat!
Dorosłe dzieci mają żal
Że ktoś im tyle życia skradł...”
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

Czarny pisze:ta ankieta powstała, bo wiele osób uważa, że AS to ludzie po traumatycznych przeżyciach...
kur...a każdy miał traumatyczne przeżycia a seksualność nie jest warunkiem bycia seksualnym czy aseksualnym.

moje rodzeństwo też miało traumatyczne przeżycia i jakoś nie są asexualni
Salomea

Post autor: Salomea »

Skąd pomysł, że każdy miał traumatyczne przeżycia? :roll: To jakiś obowiązek ogólnoludzki, trzeba mieć traumę? :P :lol: W ankiecie jak już ktoś wcześniej wspomniał chodziło o traumatyczne przeżycia związane z seksualnością, czyli o molestowanie itd.
Awatar użytkownika
Gizmo
Strażnik TeksASu
Posty: 1064
Rejestracja: 13 cze 2006, 11:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Gizmo »

Zapewne wielu z nas zdarzył się upadek z roweru czy bójka na boisku, ale to z reguły nie kończy się traumą :P
Parkinson pisze:seksualność nie jest warunkiem bycia seksualnym czy aseksualnym.
Ehmm... ? :wink:
Awatar użytkownika
Czarny
bASyliszek
Posty: 1015
Rejestracja: 13 paź 2007, 13:36
Lokalizacja: Otwock koło stolicy

Post autor: Czarny »

Gizmo pisze:
Parkinson pisze:seksualność nie jest warunkiem bycia seksualnym czy aseksualnym.
Ehmm... ? :wink:
Chyba miał na myśli traumatyczne przeżycia.
Ale też jestem pewien w 100% że to nie ma żadnego powiązania ze sobą... Orientacja seksualna nie jest zależna od traumy...
Ant
BażANT
Posty: 6068
Rejestracja: 1 paź 2006, 14:26

Post autor: Ant »

Zaraz po moim porodzie dostałem tak po d*pie, że do dziś dyszę :P

A tak serio, to nie odnotowałem żadnych traum w życiu swem ;)
Czczony nie tylko w Chinach
Awatar użytkownika
Parkinson
fantAStyczny
Posty: 545
Rejestracja: 4 lut 2007, 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Parkinson »

no dobra poniosło mnie troszkę

przeżyć traumatycznych związanych z sex`em nie miałem



odnośnie przeżyć traumatycznych jako takich każdy kiedyś przeszedł jakąś traumę większą czy mniejsza i nie musiała być traumą na tle seksualnym a np. śmierć chomika, ugotowanie się rybek w akwarium, odkrycie prawdy o Św.Mikołaju itp itd
ODPOWIEDZ