[Ankieta] Zwierzaki

Dodaj swój głos! (ankiety są anonimowe)

Masz jakiegoś sierściucha/węża/rybki itp?

Tak
174
80%
Nie
43
20%
 
Liczba głosów: 217

Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Animalia »

zewsząd i znikąd pisze: 6 sie 2018, 23:57 Nie mam żywych zwierząt. Po pierwsze z powodu uczulenia, ale też szczerze mówiąc - szanuję zwierzęta, nie jem ich, ale naprawdę nie chciałabym brać na siebie odpowiedzialności związanej z opieką nad zwierzęciem.
Hoduję natomiast pluszowe tygrysy i lwy. Moja tygrysomania trwa od 35 lat i zaczęła się od mojego pierwszeg pluszowego tygryska...
O, to tak jak ja :P zbieram odkąd pamiętam pluszowe kociska(Te wielkie i te małe, niekoniecznie tylko tygrysy i lwy).
Obrazek
Obrazek
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: zewsząd i znikąd »

Chciałabym znaleźć dobrego pluszowego irbisa. Niestety producenci maskotek bardzo często oszczędzają na ogonach :lol: :lol: - mnóstwo moich mniejszych lewków i tygrysków ma taki sobie ogonek, w proporcji do ciała, rysiej albo nieznacznie większej długości. A w przypadku irbisów tak nie można - toż te koty słyną z MEGAOGONÓW!!!!! Irbisi ogon jest długi (prawie połowa dlugości ciała), gruby, puchaty i służy irbisom jako wbudowana kołderka :lol: - przykrywają sobie pyszczek ogonem, żeby nie zmarznąć.

Fajne zdjęcia irbisów łapiących własne ogony (lub, okazjonalnie, maminy ogon): odnośnik. Tylko mała poprawka: na przedostatnim zdjęciu to w ogóle nie są irbisy. To zwykły lampart, dokładniej lamparcik łapiący maminy ogon.

W każdym razie chciałabym znaleźć pluszowego irbisa z uczciwym, irbisim megaogonem. W przypadku pluszaka można nawet zaszaleć i wyprodukować takiego, u którego cecha megaogoniastości byłaby jeszcze lekko podkręcona w stosunku do natury...

Obrazek
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Animalia »

zewsząd i znikąd pisze: 8 sie 2018, 22:37 Chciałabym znaleźć dobrego pluszowego irbisa. Niestety producenci maskotek bardzo często oszczędzają na ogonach :lol: :lol: - mnóstwo moich mniejszych lewków i tygrysków ma taki sobie ogonek, w proporcji do ciała, rysiej albo nieznacznie większej długości. A w przypadku irbisów tak nie można - toż te koty słyną z MEGAOGONÓW!!!!! Irbisi ogon jest długi (prawie połowa dlugości ciała), gruby, puchaty i służy irbisom jako wbudowana kołderka :lol: - przykrywają sobie pyszczek ogonem, żeby nie zmarznąć.

Fajne zdjęcia irbisów łapiących własne ogony (lub, okazjonalnie, maminy ogon): odnośnik. Tylko mała poprawka: na przedostatnim zdjęciu to w ogóle nie są irbisy. To zwykły lampart, dokładniej lamparcik łapiący maminy ogon.

W każdym razie chciałabym znaleźć pluszowego irbisa z uczciwym, irbisim megaogonem. W przypadku pluszaka można nawet zaszaleć i wyprodukować takiego, u którego cecha megaogoniastości byłaby jeszcze lekko podkręcona w stosunku do natury...

Obrazek
Wiem, znam się na kotach :P Właściwie to, żeby pluszak był realistyczny, w dodatku imitujący jakiś mniej popularny wśród maskotek gatunek-nie ma bata, trzeba zamówić u osoby, która się tym zajmuje. Sama mogę zrobić Ci takiego, ale muszę wiedzieć, czy to ma być wypełnione jak inne pluszaki, czy taka jakby "figurka" (Stelaż w środku i to pokryte futrem)
Obrazek
Obrazek
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: zewsząd i znikąd »

Przyszło mi do głowy coś jeszcze co do wielkich kotów. Znacie pewnie ten głupi, seks-istowski dowcip: "Bajka o panterze: pan tera, a pan potem". :x Otóż przyszło mi do głowy, że Pan Potem to bardzo zabawne imię dla samca pantery vel lamparta... :lol:
Awatar użytkownika
Animalia
pASibrzuch
Posty: 274
Rejestracja: 15 lip 2018, 18:01
Kontakt:

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Animalia »

zewsząd i znikąd pisze: 10 sie 2018, 18:52 Przyszło mi do głowy coś jeszcze co do wielkich kotów. Znacie pewnie ten głupi, seks-istowski dowcip: "Bajka o panterze: pan tera, a pan potem". :x Otóż przyszło mi do głowy, że Pan Potem to bardzo zabawne imię dla samca pantery vel lamparta... :lol:
Cóż, ja bym zwierzęcia, nawet tego sztucznego nie nazwała w taki sposób :p
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
AliceAce82
ASiołek
Posty: 97
Rejestracja: 17 sie 2018, 11:31
Kontakt:

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: AliceAce82 »

...
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 00:20 przez AliceAce82, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
alice.ace82 at gmail.com
Awatar użytkownika
Dziwaczek94
młodASek
Posty: 26
Rejestracja: 21 wrz 2018, 19:18

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Dziwaczek94 »

Od zawsze bardzo lubię zwierzęta. Chętnie się nimi zajmuję, na przykład gdy właściciel chwilowo nie może, ale ze względu na brak warunków i czasu żadnego nie mam.
Libra

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Libra »

W tym roku pożegnałam psa :(

Nie odważę się wziąć kolejnego, kiedy średnio 10 h nie ma mnie w domu więc... wypożyczam na spacery brytana sąsiadki (44 kilo misia).
Jedyny problem, że odwykłam od uczenia psa czegokolwiek - a on się ekscytuje na widok innych psów i poniewiera mną wtedy. I co ja mam z nim wtedy robić, jak się muszę zaprzeć żeby nie pojechać na butach?

(pies ma problemy z przełykiem, więc chodzi w szelkach nie w obroży - ciągnie więc jak parowóz)
Awatar użytkownika
A-Star
mASełko
Posty: 118
Rejestracja: 19 lip 2018, 20:24

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: A-Star »

Ja mam przygarniętą kotkę, uwielbiam ją, jest taka dobra i kochana, no i dla mnie najpiękniejsza na świecie :rozowe:
Obrazek
Awatar użytkownika
Raszi
starszASek
Posty: 49
Rejestracja: 2 gru 2017, 22:52

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Raszi »

Zawsze chciałem miec kota ale w moim życiu się potoczyło że miałem tylko psy :D
No i aktualnie mam "przyszywanego" psiaka - mieszka u mojej rodziny :P
Chcę robic z Tobą dorosłe rzeczy :]

*Szepce* płacmy rachunki
*Wzdycha* spacic kredyt hipoteczny
*Ciężko oddycha* sprawdźmy czy wyłączyliśmy wszystkie światła bo ostatni rachunek wyniósł ponad 300 zł.
*dreszcze na ciele* czy zapłaciłeś ratę za telewizor
*dochodzi* do stabilności finansowej :lol:
Awatar użytkownika
Jelle
ASiołek
Posty: 52
Rejestracja: 5 cze 2020, 19:35
Lokalizacja: Poza Polską.

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Jelle »

Mam dwa koty. Obie to dziewczyny, a różnica wieku między nimi jest duża, bo aż osiem lat.
Kiedyś starsza miała towarzyszkę w wieku zbliżonym, bo ledwie rok młodszą. Jednak pewnego dnia młodsza zawinęła się i odeszła za tęczowy most. Żeby starszej nie przykrzyło się za bardzo samej, po jakimś czasie dokoptowaliśmy jej kilkumiesięcznego kociaka. Starsza zajmuje się teraz młodszą jak rodzona babcia. :mrgreen:
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: Mikenoge »

Lubię koty. Uwielbiam. Wpuszczam obce do domu i tak ukradkiem próbuję je zwabiać, czasami jedzeniem. Kręcę filmy.
Mógłbym dać mu dom. Są warunki. Nie uważam jednak, że jestem w stanie ogarnąć na stałe zwierzaka w domu. Kot wszędzie wchodzi a ja nie czułbym się z tym komfortowo, że by mi chodził po stole, mógł zrzucić cenne dla mnie przedmioty itd. Mam w domu dużo elektroniki. Dlatego mimo że tyle razy już o tym myślałem, żeby przygarnąć futerko to nigdy tego finalnie nie zrobiłem... Ktoś ma takie wątpliwości?
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: AlterEcho »

Kocham koty, choć w tej chwili żadnego nie mam. Teraz od jakiegoś czasu chodzi za mną przygarnięcie psa, po części z powodów praktycznych - z psem łatwiej się przemieszczać. Jednak z drugiej strony jest świadomość, jak duży jest to obowiązek, bo kiedyś miałam psy. Zobaczymy, co wygra.
Poza tym fascynuje mnie podwodny świat. Mogę godzinami obserwować ryby i choć własne akwaria miałam we wczesnej młodości, wiem, że ten temat też jeszcze wróci :)
msv

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: msv »

Mam psa, trzy węże, myszy (dla węży), wypchanego jelenia i wirtualną pandę wielką.
cansat
ASiołek
Posty: 51
Rejestracja: 19 mar 2021, 14:02

Re: [Ankieta] Zwierzaki

Post autor: cansat »

Mam dwóch braci i dwie siostry.
ODPOWIEDZ