Czy jesteście osobami wierzącymi?

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
arras
ASiołek

Re: Czy jesteście osobami wierzącymi?

Post autor: arras » 18 maja 2017, 10:17

Nightfall pisze:Trochę w innym temacie, natknęłam się ostatnio na taki ciekawy film o osobach, które zrezygnowały z bycia Świadkami Jehowy. Wklejam go poniżej, ponieważ temat świadków był kiedyś poruszany.

https://www.youtube.com/watch?v=RBn-ZDlL2qg

Można się trochę dowiedzieć o zasadach, które tam panują, traktowaniu ludzi itd. Dowiedziałam się z filmiku więcej, niż od koleżanki, która do nich należy. Mam wrażenie, że jest tu trochę ludzi, którzy są nietolerancyjni wobec osób wierzących/należących do wspólnot religijnych, więc uprzedzam, że te osoby pozostały mocno wierzące i przyłączyli się do któregoś z kościołów, ale nie byłam w stanie wywnioskować do którego :)
Wyglądają na miłych i uczciwych ludzi . Fajnie , że poznali Prawdę i nie są już niewolnikami organizacji religijnej do której należeli . Ze swojej strony mogę polecić jeszcze jeden krótki film na ten temat :

https://www.youtube.com/watch?v=jkbo6-bErQE

Niestety niektórzy ludzie należą do organizacji , gdzie zabronione jest samodzielne myślenie . Wszystkim kieruje centrala lub przywódca narzucający innym swoją wolę . Lepiej wystrzegać się takich grup religijnych .

Awatar użytkownika
Viljar
Wielki AS Jedi
Kontakt:

Post autor: Viljar » 18 maja 2017, 11:12

Ze ŚJ miałem do czynienia przez około półtora roku, jak mieszkałem w Ciechanowie i miałem za sąsiadki dwie misjonarki (czy, jak to oni mówią, pionierki pełnoczasowe). Dużo rozmawialiśmy, a że Ciechanów nie był zbyt ciekawym miastem, to parę razy z ciekawości (i żeby zabić nudę) na zebrania paręnaście razy poszedłem. Dałem się nawet namówić na takie duże zgromadzenie, tzw. kongres.
Doświadczenia były... oryginalne. Dzisiaj ŚJ oceniam jako ludzi sympatycznych, choć ogromnie naiwnych. Są też uczciwi - robili mi okna i karnisze, to mogłem wyjść z domu i wiedziałem, że nic nie zginie. I robią porządnie, nie na "odwal się". Mam wrażenie, że oni tam wszyscy byli jakimiś budowlańcami albo monterami. Takie prace pozwalają im znaleźć czas na głoszenie po domach - no i sama praca staje się pretekstem do głoszenia zleceniodawcy :)

Co do doktryny - no cóż, w samej książce "Jak powstało życie - przez ewolucję czy przez stwarzanie?" znalazłem około 200 błędów merytorycznych. Co do reszty zasad to zadziwił mnie ich upór w kontekście rzeczy będących w istocie drobiazgami, jak np. "czy Jezus zginął na krzyżu czy na palu". Paru rzeczy, mimo najszczerszych chęci, nie pojąłem, np. jakim cudem doszli do wniosku, że Biblia zakazuje transfuzji.

A co do zakazu kontaktowania się z osobami "wykluczonymi" to powiem tak: Tego samego mogą doznać osoby będąca w grupach takich, jak Odnowa w Duchu Świętym albo jakimkolwiek Kościele, w którym wierni nie są anonimowymi jednostkami, jak w KRK, ale tworzą bardziej zgraną społeczność.

Co ich wyróżnia na minus, to absolutny zakaz samodzielnego myślenia, który objawia się np. przez zachętę do unikania "światowej" literatury czy kina. W innych wspólnotach religijnych, z jakimi miałem do czynienia, też były pewne zalecenia, ale za ich złamanie (o ile nie były jawnym złamaniem zasad panujących w danej wspólnocie) nikt nigdy nikogo nie wykluczył ze społeczności.
Człowiek-Redaktor czyli mój fanpage

Awatar użytkownika
urtika
sASanka

Post autor: urtika » 18 maja 2017, 13:02

Nightfall pisze:Trochę w innym temacie, natknęłam się ostatnio na taki ciekawy film o osobach, które zrezygnowały z bycia Świadkami Jehowy. Wklejam go poniżej, ponieważ temat świadków był kiedyś poruszany.

https://www.youtube.com/watch?v=RBn-ZDlL2qg

Można się trochę dowiedzieć o zasadach, które tam panują, traktowaniu ludzi itd. Dowiedziałam się z filmiku więcej, niż od koleżanki, która do nich należy. Mam wrażenie, że jest tu trochę ludzi, którzy są nietolerancyjni wobec osób wierzących/należących do wspólnot religijnych, więc uprzedzam, że te osoby pozostały mocno wierzące i przyłączyli się do któregoś z kościołów, ale nie byłam w stanie wywnioskować do którego :)
Na swojej stronie http://www.powyjsciu.pl/ napisali, że chodzą teraz do baptystów.

Awatar użytkownika
Małgorzata95
mASełko
Kontakt:

Re: Wiara

Post autor: Małgorzata95 » 13 cze 2017, 06:32

dea pisze:
karioka40 pisze:
DZIEWICA8 pisze:Ja uważam się za osobę wierzącą: chodzę do kościoła, wierzę w Boga, mam świadomość swoich grzechów i słabości. Nie mam nic przeciwko księżom i Kościołowi.
DZIEWICA8

ja podobnie :)
I ja się podpisuję.
Ja też. :)
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.

takasobie
ASiołek

Post autor: takasobie » 13 cze 2017, 08:24

Określam się jako osobę niewierzącą praktykującą. Do kościoła chodzę w dni nakazane, korzystam z sakramentów. Jednak nie wierzę w Boga. Jestem raczej ateistką, ale ponieważ nie dokonałam apostazji, wypełniam przykazania, gdyż jestem "praworządna". Ogólnie uważam, że Bóg nie istnieje, nie wierzę w fatum ani inne takie rzeczy. W sumie nie potrzebuję nawet znać odpowiedzi jak powstał świat.

Awatar użytkownika
Nightmarine
łASuch

Post autor: Nightmarine » 20 cze 2017, 22:17

Nie jestem, za to bardzo lubię okres świąt Bożego Narodzenia. Smaki, zapachy, muzyka, światełka, dekoracje :) Ten sezon w roku śmiało może w moim rankingu konkurować z jesienią.
???

ODPOWIEDZ