Presja odnośnie posiadania dziecka

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
panna_x
mASkotka

Re: Presja odnośnie posiadania dziecka

Post autor: panna_x » 22 paź 2018, 12:50

https://www.wprost.pl/42876/Kult-bezdzietnosci

znów gadka o złej bezdzietności

Awatar użytkownika
Słomiany Zapał
fantAStyczny

Post autor: Słomiany Zapał » 16 lis 2018, 16:28

Tak z obserwacji to dla mnie presja to nic innego jak zazdrość. W sumie to nigdy nie spotkałem się z tym, aby osoba, która chciała mieć dzieci truła bezdzietnym, że ci też muszą je mieć. Zazwyczaj (bo może są jakieś wyjątki, nie wiem, nie widziałem) są to osoby, które same w przeszłości doświadczyły takiej presji lub wpadły nie zdając sobie sprawy z tego ile kosztuje (nie tylko finansowo ale i sił, czasu) wychowywanie dziecka i plują sobie teraz w brodę i nie mogą ścierpieć tego, że gdzieś tam po świecie beztrosko hasa sobie bezdzietny ktoś.
W sumie to zmuszanie kogoś do posiadania potomstwa to tak naprawdę działanie na szkodę dziecku. Nie wiem, czy ci ludzie się w ogóle zastanawiają nad tym co mówią, ale chyba nie. Ktoś będzie odczuwał presję, że musi i zrobi tego dzieciaka, ale to będzie z poczucia jakiegoś wyimaginowanego obowiązku względem osób trzecich, a nie z własnej potrzeby posiadania rodziny i obdarzenia miłością tego dzieciaka.
To takie trochę jakby molestowanie. W końcu taka osoba, wywołująca presję, wtrąca się w sprawy intymne i chce decydować o tym, co ktoś zrobi ze swoim ciałem, a następnie i życiem.
Czasami mi się wydaje, że część tego świata jest mentalnie w zupełnie innej epoce.
Żeby nie było tak grobowo w tym wątku :wink: :
Katarzyna Piasecka - Szklanka wody
https://www.youtube.com/watch?v=ipoWUE09ORA

panna_x
mASkotka

Post autor: panna_x » 19 lis 2018, 08:53

Jasne, że ludziom to przeszkadza.Słyszałam, jak ktoś opowiadał, że raz jakaś baba wydarła się na całe pomieszczenie na inną, że idzie ta egoistka, która nie chce dzieci.

Awatar użytkownika
takasobie
bASałyk

Post autor: takasobie » 5 gru 2018, 20:10

Obserwuję kilka profili lekarzy w mediach społecznościowych. Wiele z nich ma nazwy "mama"+specjalizacja (coś jak mamaginekolog). Wiele profili ginekologów wrzuca posty dotyczące ciąży. Zupełnie jakby ginekologia = prowadzenie ciąży. Lekarze specjaliści radiologii wrzucają usg płodów, zupełnie jakby w kobiecej macicy nie było bardziej interesujących rzeczy albo robią tylko usg ciąży. Nie wiem, czy świadomie w stanie stabilnym poszłabym do lekarza, który na znanymlekarzu ma taką kolejność w bio: "mama, żona, lekarz".

Awatar użytkownika
Nightfall
bASyliszek

Post autor: Nightfall » 11 gru 2018, 10:37

Widziałam jak jedna z tego typu lekarek wrzuca swoje zdjęcia jak karmi piersią w mokrej bluzce itd. Ja nie chciałabym iść do lekarza, który tak odsłania swoje życie prywatne, ale myślę, że są to zabiegi marketingowe, dla ogromu kobiet dzieci są najważniejsze i chętnie pójdą i zapłacą pani, która tak bardzo "kocha swoje dzieci" i pokazuje co się dzieje u niej w domu. Dla mnie nie jest to profesjonalne.

ODPOWIEDZ