Mam problem z moim kotem!

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

dimgraf pisze:kotka to przybłęda przygarnięta z ulicy.
chwała i cześć Ci za to :D
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Nie mogłem zostawić biednego chorego zwierzątka na ulicy zwłaszcza że tak przypominała moją zaginioną kotkę.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
bodolsog
Wyrób chłopakopodobny
Posty: 361
Rejestracja: 26 gru 2010, 00:45

Post autor: bodolsog »

Zabierasz mu coś? Zabraniasz? Bijesz? Głodzisz?

Spotkałem się z przypadkiem, gdy kocur robił to złośliwie, właśnie za zabranianie mu czegoś. Dość, że widzi, że tam śpisz. Jak skojarzy, że często przy klawiaturze siedzisz to... lepiej, żeby to nie był laptop.
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

dimgraf pisze:
Przy okazji poświęcaj mu czas na zabawę.

Tylko jego zabawy szybko zmieniają się w agresję i gryzie, drapie i atakuje.
Przyjmij jego zasady. Mój kot idzie się walnąć spać jak tak robię. :lol:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Kot musi mieć oddzielne terytorium, dlatego trzymanie w domu (szczególnie) kocura jest nie najlepszym pomysłem. Pomijając już przykry zapach i sierść na dywanie. Kot musi mieć gdzie się wyszaleć, musi chodzić własnymi ścieżkami bo kot. Dlatego koty wiejskie mają najlepiej - nie ze względu na jedzenie, bo te same muszą zdobywać, ale ze względu na brak ograniczeń ze strony człowieka, który nie potrafi zrozumieć, że kot to nie pies i nie będzie wierny. Nie będzie przynosił kapci, nie będzie aportował. U nas kot musi przede wszystkim umieć polować - a jak próbuje wymuszać to dostatnie krótkie polecenie "spadaj" i już go nie ma.
Ostatnio kotka chcąc się dostać na piętro zabudowań gospodarskich olała to, że nie było drabiny i wspięła się po ścianie. To się nazywa "herod - baba". 8)
Awatar użytkownika
Agata89
pASożyt
Posty: 81
Rejestracja: 5 sie 2011, 19:05
Lokalizacja: Warmia, polska Syberia

Post autor: Agata89 »

Dimgraf, a próbowałeś wymyć wszystko sodą i potem skropić sokiem z cytryny? Tylko najpierw sprawdź, czy się meble nie będą odbarwiać.
Możesz też postawić tam miskę z jedzeniem (wtedy bez cytryny), myślę, że nie będzie aż tak uparty, żeby do niej sikać.
Winkie pisze:[...] ze strony człowieka, który nie potrafi zrozumieć, że kot to nie pies i nie będzie wierny. Nie będzie przynosił kapci, nie będzie aportował.[...]
Devon rex?
Betoniarka
Awatar użytkownika
Philosoph
fantAStyczny
Posty: 575
Rejestracja: 22 wrz 2009, 00:21
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: Philosoph »

Winkie pisze:(...) że kot (...) nie będzie wierny. (...)
Chyba umówię Cię na spotkanie z moimi kotami i im to wytłumaczysz. :wink:
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait. * * * * Resurrection failed, please try again later.
If you have more troubles with resurrection, please contact with software developer (GodCorp®) in order to solve the problem.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Devon rex jest kotem rasowym. Ja miałam na myśli dachowce, które trudno jest poddać tresurze, bo to nie ich styl. Koty niezależne, których nie trzeba szczotkować, pielęgnować mają trudny, chimeryczny charakter. Tak jak i niektórzy ludzie.
Winkie napisał:
(...) że kot (...) nie będzie wierny. (...)

Chyba umówię Cię na spotkanie z moimi kotami i im to wytłumaczysz. Wink
Nie opanowałam języka kociego i, jako stworzenia o podobnym charakterze nie rozumiemy się.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: dimgraf »

Zdaje sobie sprawę, że koty mają różne charaktery aczkolwiek nie zgodzę się, że się nie uczą i nie można ich czegoś nauczyć lub oduczyć.

Bodi nie znęcam się nad kotem, wręcz przeciwnie ma aż za dużo swobody.
Dość, że widzi, że tam śpisz
On też tam śpi. Jak się położy koło mnie (w nogach najczęściej) to śpi w łóżku.

Kot to nie pies:P Dziwne bo ta kotka przybłęda zachowuje się jak pies - gdy chce iść na dwór to zwali i przyniesie smycz, a na dworze chodzi jak pies przy nodze. Ostatnio z kolei zaczyna jeść nie jak kot a raczej jak człowiek podając sobie kąski łapkami do pyszczka.

Za tamte rady dzięki wypróbuję jak poskutkują to odpisze. Weterynarz kazał mi go zganiać gazetą ale to nie poskutkowało.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Post autor: chochol »

On też tam śpi. Jak się położy koło mnie (w nogach najczęściej) to śpi w łóżku.
i wydaje wspaniałe, relaksujące dźwięki


Weterynarz kazał mi go zganiać gazetą ale to nie poskutkowało.
poskutkuje zgonienie gazeta weterynarza ;p
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Post autor: meg »

[quote="Winkie"] Ja miałam na myśli dachowce, które trudno jest poddać tresurze, bo to nie ich styl. Koty niezależne, których nie trzeba szczotkować, pielęgnować mają trudny, chimeryczny charakter.
[quote]

U nas jest dokładnie na odwrót. Trzy dachowce, grzeczne, ułożone.... potrzeby załatwiają tam gdzie trzeba.
Rok temu przygrzeliśmy przybłędę- persa. Teraz już wiem czemu ktoś persa wyrzucił :mrgreen: Ona nie rozumie istoty istnienia kuwety.
Łączę się z Tobą w bólu dimgrafie :wink:
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Post autor: Winkie »

Widocznie wszystkie koty jakie spotykam na swojej drodze, to uparte indywidualności. :lol: Stąd i może osąd mój, że z każdym kotem przyjdzie mi się zmierzyć o przestrzeń życiową. :wink:
Zawsze kotom pozwalało się na więcej niż psom - stąd też były mniej głaskane i uczone. Wiejskie koty nie używają kuwety (do tego wystarcza im pryzma piasku usypanego do przysypania dołów na drodze :diabel: ), a za drapaki służą im kołki w płocie i wszystko co pod pazury się nawinie.
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Mam problem z moim kotem!

Post autor: Warszawianka40+ »

Sikanie obok kuwety lub na coś (łóżko, dywanik) może być spowodowane przez wiele rzeczy. Kot, który dotąd tego nigdy nie robił może manifestować lęk lub niezadowolenie z powodu zmiany warunków (pojawienie się w mieszkaniu innego kota, przeprowadzka do nowego domu). Koty chore, które oddają mocz z bólem kojarzą ból z miejscem i mogą uznać, że sikanie w innym miejscu nie będzie boleć. Wreszcie, może to być reakcja kota na stały stres, na przykład na dokuczanie mu przez dziecko bo kot nie jest zabawką (wtedy kot powinien zmienić dom i właściciela). Jeśli właściciel uważa, że kot robi to "złośliwie" powinien znaleźć swojemu kotu nowy dom.
Uff, poczułam się jak na MIAU...
Porady behawiorysty były kiedyś na KOTY, ale trzeba je tam umieć znaleźć (nie trzeba się chyba rejestrować). Nie każdy weterynarz rozumie i lubi zwierzęta. Lepiej poradzą Wam doświadczeni kociarze z kocich portali jak MIAU, oni chętnie udzielają rad.
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
Awatar użytkownika
DZIEWICA8
zarASek
Posty: 1874
Rejestracja: 6 paź 2006, 09:33
Lokalizacja: z Lublina

Re: Mam problem z moim kotem!

Post autor: DZIEWICA8 »

Minęło już kilka lat od tamtego problemu z sikaniem na dywan i tamto już się skończyło. Teraz Mruczka jest już stara, ma 15 lat i ciągle choruje: nie chce co trochę nic jeść, ma wymioty, miauczy tak jakby ją coś bolało, schudła bardzo. Ma różne okresy, raz jest lepiej, a raz gorzej. Wiem, że to już jest stary kot i pewnie niedługo umrze. Boję się tego momentu, bo cały czas jest dla mnie bardzo ważna, kocham ją.
DZIEWICA8
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
Awatar użytkownika
Warszawianka40+
AS gaduła
Posty: 427
Rejestracja: 1 lip 2016, 12:37

Re: Mam problem z moim kotem!

Post autor: Warszawianka40+ »

DZIEWICA8 pisze:Minęło już kilka lat od tamtego problemu z sikaniem na dywan i tamto już się skończyło. Teraz Mruczka jest już stara, ma 15 lat i ciągle choruje: nie chce co trochę nic jeść, ma wymioty, miauczy tak jakby ją coś bolało, schudła bardzo. Ma różne okresy, raz jest lepiej, a raz gorzej. Wiem, że to już jest stary kot i pewnie niedługo umrze. Boję się tego momentu, bo cały czas jest dla mnie bardzo ważna, kocham ją.
DZIEWICA8
Problem ze starym kotem polega na tym, że może nie manifestować on swoich dolegliwości. Koty cierpiące tak jakby pogrążają się w sobie. Pies wyje i gryzie, człowiek krzyczy - a kot nieruchomieje, nie wydaje z siebie głosu i tak jakby zastyga. Wydaje się, że ciągle śpi, a tymczasem może to być taka milcząca fabryka cierpienia. U starego kota trzeba więc sprawdzać co mu jest - badanie krwi i moczu jest podstawą. Jeśli kot ma nowotwór, niech nie cierpi.
Moja kotka miała ponad 20 lat i była sparaliżowana przez ostatni rok, ciężko było ją zdiagnozować. Weterynarz przekonywała mnie do uśpienia. Ta substancja najpierw bardzo szczypie, ale to mija po pięciu sekundach - kotka polizała mnie po ręku, ułożyła się jak do snu i spokojnie odeszła. Potem trzeba koniecznie wykonać EKG na dowód, że kot naprawdę nie żyje - ważne!
"Czasem lepiej jest milczeć niż mówić;
I nie trzeba mścić się słowem,
gdzie sama za siebie mści się prawda."
Inigo de Loyola
ODPOWIEDZ