Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
praczka_szopa
młodASek
Posty: 24
Rejestracja: 14 gru 2010, 22:00

Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: praczka_szopa »

http://www.youtube.com/watch?v=GNpL6y4M ... r_embedded

to jest Fabian, takie imię nadała mu fundacja Centaurus. Jest to koń, którego czeka okrutny transport do Włoch, żeby tam handlarze wydłubali mu oczy (to zwiększa wartość konia), okładali go kijami i w okrutny sposób go zabili na mięso. :cry:

Proszę was, pomóżcie go uratować. Fundacja Centaurus uratowała już wiele końskich żyć i wpłacając tam datek wiadomo, ze pójdzie on na pewno na uratowanie zwierzęcia.

Jeśli chcesz pomóc go ocalić dokonaj wpłaty z tytułem "Dla Fabiana" na konto zbiórkowe.

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy !

Siedziba:

Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wroclaw

Konto zbiórkowe
PKO BP 56 1020 5226 0000 6002 0382 1840
Gdyby zwierzęta wierzyły w Boga, to Szatan w ich oczach wyglądałby jak człowiek
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: marisaxyz »

ile pieniędzy potrzeba żeby uratować Fabiana i do kiedy można wpłacać pieniądze(w tym konkretnym przypadku)?
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: chochol »

Najpierw kocha się zwierzęta, pracują dla ludzi, niekiedy przynoszą im zyski w postaci pieniędzy, a gdy ich ruchliwość jest mniejsza, dopada ich starość, już nie są przydatne. Najlepiej wyzyskać z nich co się jeszcze da. I do obozów koncentracyjnych aby zakończyły swój żywot.
Zastanawiające jest to, że jak mawia mój ojciec: "na g*wno nie trzeba dobrego materiału". Oto co jest warte życie :roll:
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Mieczyk
młodASek
Posty: 21
Rejestracja: 14 cze 2012, 22:56

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: Mieczyk »

Co to znaczy ze oczy mu wydłubią??? jakim sposobem ślepy kon bedzie bardziej zyskowny ????
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2012, 14:56 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chochol
pASsé
Posty: 1965
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:22
Lokalizacja: 49º06’17’’N 22º39’02’’E / 50º02’01’’N 22º00’17’’E

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: chochol »

Wtórując Wyrwanej i ja się dołączam
26 O MIĘSOŻERSTWIE

251. Pożeraczem żywego nie może być człowiek,
Co wyznaje nakazy pokoju.
252. Leń nie zazna bogactwa, choć stanie na głowie,
Mięsożerca nie zazna spokoju.
253. Serce, które pobłaża cierpieniom jagnięcia,
Zabić kogoś tak samo jest w stanie.
254. Wiele człowiek ma cech drapieżnego zwierzęcia,
Przecie ubój to też mordowanie.
255. Jakżeż to, co Bóg darzy radością i życiem,
Można jeść bez obawy kacerstwa?
256. Gdybyś ty nie kupował tych zwłok na spożycie,
Nikt nie czerpałby zysków z morderstwa.
257. Trzeba wreszcie zrozumieć, że mięso to rana,
Którą z ciała wyżerasz jak hiena.
258. Niech więc śmierć ta przedwcześnie zwierzęciu zadana
Nie obciąża twojego sumienia,
259. Bo ważniejsze jest stokroć od żertw całopalnych,
Kres położyć zwierzęcym cierpieniom.
260. Kiedy mięso wykreślisz z produktów jadalnych,
Ludzie twoją decyzję docenią.
M. Montaigne zaś rzecze "natury krwiożercze w stosunku do zwierząt, wykazują wrodzona skłonność do okrucieństwa"
"Serce czyste i otwarte, w dobrą zmienia trefną kartę"

"chochoł = feminoasozołza"
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: Layla »

26 O MIĘSOŻERSTWIE

251. Pożeraczem żywego nie może być człowiek,
Co wyznaje nakazy pokoju.
To jakim prawem jesz rośliny? One też przecież żyją... Zacznijcie jeść kamienie. Chociaż kto wie, one może też mają uczucia. Lepiej nic nie jedzcie, zacznijcie odżywiać się energią kosmiczną :roll:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: Winkie »

Layla pisze:Zacznijcie jeść kamienie. Chociaż kto wie, one może też mają uczucia. Lepiej nic nie jedzcie, zacznijcie odżywiać się energią kosmiczną :roll:
Albo też energią świetlną co nawet doczekało się (a jakże!) osobnej nazwy - bretarianizm (bretharianizm).
(nie zapomnijcie tyko na drogę przygotować kanapek - ze światła oraz herbaty - również ze światła)
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2012, 10:25 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: Layla »

wyrwana_z_kontekstu pisze:
Rośliny żyją, ale nie mają tak rozwiniętego systemu nerwowego, który pozwalałby im na odczuwanie emocji, tak jak zwierzętom.
To w takim razie skąd ten tekst z zakazem "pożerania żywego"? Może trochę precyzji. Bo tak wyszło na to, że mamy podział na bardziej żywe i mniej żywe. Trochę to wobec roślin nie fair, że je można zjadać, a zwierząt już nie, skoro one też żyją. Ja bym się poważnie zastanowiła nad trudną sytuacją roślin w tym wszystkim i jeszcze raz rozważyła opcję energią :roll:
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
wyrwana_z_kontekstu
mASakra
Posty: 2033
Rejestracja: 12 mar 2011, 12:42

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: wyrwana_z_kontekstu »

*
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2012, 10:25 przez wyrwana_z_kontekstu, łącznie zmieniany 1 raz.
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: Winkie »

wyrwana_z_kontekstu pisze:Badaczowi nie udało się zaobserwować przebłysków emocjonalności ani u żab, ani u ryb, tym bardziej roślin.
Żaby uciekają kiedy przechodzi się obok nich, odbywają gody, skaczą na rozgrzanej blasze itp. Ryby potrafią odbyć wiele km aby odbyć tarło, a takie jak rekin - ponoć potrafią liczyć i mają doskonałą pamięć. Rośliny, co zostało dowiedzione choć nie w tym wybiórczo dobranym badaniu, zapamiętują osobę która zrobiła im krzywdę i reagują kiedy tylko pojawia się w pobliżu, reagują też na dźwięki - ponoć najlepszą dla nich jest klasyczna.

Więc nie bądźcie hipokrytami - nie jedźcie też tych wyżej wymienionych, roślin licytując które z istot żywych czują "bardziej", a które "mniej" tylko dlatego, że wam tak się zdaje. :]
wyrwana_z_kontekstu pisze:Najprościej, by ośmieszyć rozmówcę, sprowadzić dyskusję do absurdu, a argument o kwilących z bólu jedzonych roślinach jest na podobnym poziomie, co kierowane do asów zarzuty, że przez takich odmieńców wyginie ludzka rasa. :roll:
Rozmówca sam się ośmiesza wymagając od drugiej osoby bezwzględnego posłuszeństwa swojej idei -> osobie która należy do gatunku ludzkiego, a ten (niestety) ale jest wszystkożerny. Poza tym to, że ta dieta Tobie akurat pasuje nie oznacza wcale, że drugiej osobie również na zdrowie wyjdzie skoro np. tryb życia inny prowadzić może, może mieć inny metabolizm i inne też predyspozycje swojego organizmu.
Ja kiedy nie przyjmuję mięsa przez dłuższy czas czuję się coraz gorzej - mój organizm jedynie z mięsa pobiera wystarczającą ilość energii, a ewentualne warzywka są tu dodatkiem ponieważ nie zastępują mi złożonego posiłku.
Awatar użytkownika
dimgraf
szarASek
Posty: 2628
Rejestracja: 7 sie 2011, 13:26
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: dimgraf »

Po co ta cała kłótnia ideowa na temat jedzenia mięsa. Każdy niech odżywia się tak jak uważa za słuszne. Chciałem tylko zauważyć, że nasze organizmy potrzebują cukrów - bezpośrednie źródło energii, białko zwierzęce które można zastąpić różnymi substytutami z soi genetycznie modyfikowanej oraz tłuszczu. Wykluczenie czegoś z diety jeśli nie jest zastąpione przez nic prowadzi do uszkodzenia nerek, wątroby, wzroku i innych narządów naszego ciała. Choć trochę mnie zastanawiają te ewenementy - ludzie odżywiający się światłem. Ostatnio w TV pokazali dwóch takich kolesi jeden nie je od 20 lat drugi od 11 ale osobiście jestem sceptyczny do tego, pewnie coś podżerają ukradkiem:P, bo nie chce mnie się wierzyć aby to było możliwe, aby wcale nie jeść i nie umrzeć z głodu lub uszkodzenia układu pokarmowego.
"Szczęście jest tak bardzo blisko, jeśli tego chcesz
marzeniami zbuduj przyszłość, swój własny los"
Obrazek
Winkie
AScetyk
Posty: 4640
Rejestracja: 25 sie 2011, 18:58

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: Winkie »

dimgraf pisze: Chciałem tylko zauważyć, że nasze organizmy potrzebują cukrów - bezpośrednie źródło energii, białko zwierzęce które można zastąpić różnymi substytutami z soi genetycznie modyfikowanej oraz tłuszczu.
Tak, a ceny tych zamienników znacie? Wszystko to cholernie drogie jest, jak zresztą ceny warzyw i owoców w nie sezonie, w zimie chociażby. Kupienie mięsa, zrobienie mielonych wychodzi taniej, a i dla ludzi takich jak chociażby ja, która do kuchni wchodzi kiedy naprawdę już MUSI, opcja odsmażenia jest lepszą i praktyczniejszą kiedy wraca się do domu niż codzienne planowanie posiłków, bawienie się w kuchni różnymi dodatkami + tabelkami kalorii. :roll:
(Soja w nadmiarze również szkodzi - na układ nerwowy. )
Awatar użytkownika
meg
ASter
Posty: 693
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:46

Re: Pomóżmy uratować go od rzezi, proszę!!!

Post autor: meg »

dimgraf pisze:Po co ta cała kłótnia ideowa na temat jedzenia mięsa. Każdy niech odżywia się tak jak uważa za słuszne.
popieram..
Winkie pisze:(Soja w nadmiarze również szkodzi - na układ nerwowy. )
Czy nie można napisać tak o wszystkim? w nadmiarze...

najlepiej chyba skończyć OT Fabiana :?
Jesteśmy ofiarami geografii. Kulturowo, intelektualnie, uczuciowo.
ODPOWIEDZ