Dołująca/melancholijna muzyka

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
króliczka
łASuch
Posty: 190
Rejestracja: 20 maja 2017, 21:11

Re: Dołująca/melancholijna muzyka

Post autor: króliczka »

Małgorzata95 pisze: 5 lut 2019, 21:01 A znacie coś po polsku?
Jacaszek - Martwa cisza
Jacaszek - Lament
Jacaszek - Żałość

Dopisane na drugi dzień: dopiero teraz zauważyłam że chodzi o piosenki z polskim tekstem, a nie utwory pochodzące z Polski ale do tematu pasują idealnie.
Teraz będzie poprawnie:
Świetliki - Henryk Kwiatek
Komety -W pułapce - abstrahując od tej piosenki i wątku: wokalista tego zespołu powiedział kiedyś w wywiadzie dla niewychodzącej już Lampy - "Nigdy nie lubiłem narkotyków i nigdy nie lubiłem seksu" (forum dla Asów, więc pozwoliłam sobie je zacytować tak przy okazji).
Pustki - Nuda - nie tyle dobijające, co łagodnie melancholijne. Teledysk jest wg mnie intrygujący dzięki swojej nieoczywistości (końcówka).
Eldo - Plaża

Inne:
Sonic Youth - Protect Me You
Zomby - Things Fall Apart
Zomby - Digital fauna
PJ Harvey - To Talk to You
Dodane na drugi dzień:
Anja Garbarek - That's All
Awatar użytkownika
no name inc.
mASełko
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:54

Re: Dołująca/melancholijna muzyka

Post autor: no name inc. »

Małgorzata95 pisze: 5 lut 2019, 21:01 A znacie coś po polsku?

Closterkeller - Na nic to i Zaklęta w Marmur to osobiście jedne z moich ulubionych.
R.I.P
Awatar użytkownika
BardzoLittle
mASełko
Posty: 135
Rejestracja: 3 paź 2017, 23:01

Re: Dołująca/melancholijna muzyka

Post autor: BardzoLittle »

Uwielbiam Lofi Hip Hop. :) Może nie takie melancholijne, ale dla mnie kojarzy się właśnie z depresją i smutkiem, bo często tego słucham w takim stanie.
Mówią "Szukajcie aż znajdziecie", także szukam takiej, która lubi się przytulać. :)
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Dołująca/melancholijna muzyka

Post autor: panna_x »

Ostatnia piosenka Kortez " hej wy". Słucham tego, bo mam akurat teraz od dłuższego czasu doła.
ODPOWIEDZ