Możliwość samobójstwa?

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Możliwość samobójstwa?

Post autor: Biała »

Ja słyszałam o dość drastycznym przypadku. Chłopak w jakiś sposób zaraził się zapaleniem opon mózgowych czy czymś podobnym. Pierwsze objawy chwiejność nastroju, zaburzenia pamięci, trudności w nauce. Dwie próby samobójcze koło 16 lat. Uratowali go. Choroba potem postępowała, do całkowitego paraliżu, brak kontaktu, jakieś problemy z narządami wewnętrznymi, jakieś problemy z podłączaniem go do tych wszystkich rurek. Matka samotna ma problemy z opieką nad nim, już nie ten wiek, dorosłego bezwładnego faceta nie udźwignie. I gdzieś się wypowiedziała, że żałuje, że nie pozwoliła mu się wtedy zabić, to oszczędził by sobie wielu cierpień.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Nightfall

Re: Możliwość samobójstwa?

Post autor: Nightfall »

To nie jest tak, ze nie akceptuje samobojstwa. Doskonale rozumiem, jak boli takie psychiczne cierpienie i wiem, ze np. w takiej sytuacji nie widzi sie innego wyjscia. Jednak uwazam, ze jesli przyczyna samobojstwa ma byc depresja, to nalezy takiej osobie pomoc, jesli tylko jest taka mozliwosc.

Jest tak, ze w depresji widzisz wszystko w czarno-bialych barwach. Teraz kiedy moj przyjaciel jest zdrowy widzi wady i zalety zycia, odcienie szarosci. Powiedzial, ze cieszy sie zostal uratowany, bo ma swoje plany do realizacji. A z nastrojem raz lepiej, a raz gorzej.

Prawda jest taka, ze swiat sie nie zmieni, nie bedzie lepiej, ale osoba z depresja podczas leczenia, moze zmienic sposob myslenia, patrzenia na zycie i dzieki temu czuje sie lepiej.

Takie juz mam podejscie, bo poszlam na psychologie glownie z mysla pomagania ludziom chorym na depresje.

Dziekuje, heh ostatnio nie mam czasu grac xD
Awatar użytkownika
Poison Ivy
fantAStyczny
Posty: 578
Rejestracja: 3 cze 2014, 23:14

Re: Możliwość samobójstwa?

Post autor: Poison Ivy »

bezemnie pisze:Samobójstwo to decyzja. I każdy ma prawo by decydować czy chce dalej kontynuować życie czy nie. Samolubne jest zaś utrzymywanie kogoś przy życiu kiedy tego nie chce.
Depresja to choroba psychiczna. Żeby podejmować świadome decyzje trzeba być zdrowym na umyśle.
Awatar użytkownika
bezemnie
łASuch
Posty: 173
Rejestracja: 10 sie 2015, 14:27

Re: Możliwość samobójstwa?

Post autor: bezemnie »

Poison Ivy pisze:
bezemnie pisze:Samobójstwo to decyzja. I każdy ma prawo by decydować czy chce dalej kontynuować życie czy nie. Samolubne jest zaś utrzymywanie kogoś przy życiu kiedy tego nie chce.
Depresja to choroba psychiczna. Żeby podejmować świadome decyzje trzeba być zdrowym na umyśle.
who's sane in this economy ฅ(๑’Δ’๑)
Amanita virosa

person: magic isnt real
me: ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆
Awatar użytkownika
Narilia
gimnASjalista
Posty: 14
Rejestracja: 28 cze 2015, 21:18

Re: Możliwość samobójstwa?

Post autor: Narilia »

Nie wiem mogę się mylić ale jak dla mnie depresja chyba nie jest jedynym uwarunkowaniem do popełnienia samobójstwa. Próbowałam popełnić samobójstwo w czerwcu, oczywiście psychiatra itd.… Stwierdził, że nie nadaję się na oddział psych. bo nie mam nawet depresji. To że żyję jest zasługą jednej bardzo domyślnej osoby,a nie rezygnacji z popełnienia "s".
Awatar użytkownika
zazu24
AS gaduła
Posty: 423
Rejestracja: 16 sty 2013, 11:00
Lokalizacja: Śląsk

Re: Możliwość samobójstwa?

Post autor: zazu24 »

Nie próbowałam nigdy popełnić samobójstwa tylko dlatego, że wiem, że moi rodzice by sobie z tym nie poradzili. Myśli samobójcze miałam jednak wielokrotnie. Teraz na szczęscie zdarzają mi się zdecydowanie rzadziej.
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
ODPOWIEDZ