Obawa przed wieczną samotnością :(

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
panna_x
ASoholik
Posty: 1712
Rejestracja: 9 sty 2013, 13:20

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: panna_x »

Warszawianko, moim zdaniem najłatwiej poznać z racji, że jest dużo osób, z którymi można teoretycznie pisać czy nawiązać kontakt, niekoniecznie stworzyć satysfakcjonujący na wszelkich poziomach związek.
W realu może być trudno kogoś poznać, bo np ktoś jest nieśmiały, nie poderwie nikogo, albo np nie ma gdzie poznać, ot choćby dlatego, że w pracy, na studiach czy gronie znajomych wszyscy są zajęci albo żadna z tych osób nam nie odpowiada. Najlepszy przykład to ja, skończyłam typowo kobiece studia, gdzie nie było kogo poznać- mało facetów, i żaden nie w moim typie. Wprawdzie i tak nikogo nie chciałam wtedy, ale gdybym chciała, to nie miałabym jak znaleźć. W pracy mam to samo, ludzie w innym przedziale wiekowym, mają już kogoś, więc teren, gdzie można kogoś poznać nie jest tak szeroki jak się wydaje. Znajomi też są przeważnie zajęci. Gdzie jeszcze można szukać? Niby wszędzie, a w praktyce to nigdzie.
takasobie

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: takasobie »

Gdy ktoś nie ma trudności z zawiązywaniem nowych znajomości i ma ich wiele, to nie zrozumie problemów osoby, która ma z tym problem. Żeby znajomość "pykła", obie strony muszą chcieć tego samego i mieć do niej takie samo podejście.
agusart154
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 10:27

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: agusart154 »

Znalezienie odpowiedniej osoby jest naprawde trudne... Przynajmniej tak czuje. Do tej pory poznawałam takich facetów, którzy z biegiem czasu coraz mniej się odzywali i po prostu olewali bez słowa albo działających na 2 fronty...
Adam88
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:38

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Adam88 »

Mam przyjaciółkę ona wie że jestem aseksualny. Mogę się jej wygadać a ona mnie. Ale ostatnio w nocy zacząłem zauważać że brakuje mi osoby do której mógł bym się przytulić. I to mnie najbardziej boli w byciu ASem samotność w nocy.
carriebradshaw
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:42

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: carriebradshaw »

Też czasami budzę się w nocy i to uczucie osamotnienia jest przerażające.
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 317
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Nautilus1992 »

Ja to czuję nad ranem. Taki smutek, brak kogoś koło mnie żeby ucałować w czoło i rozpocząć dobrze dzień.

Z tego co zauważyłem to większość ASów i ASek jest zajęta swoim życiem i nie ma czasu lub ochoty na związki. Mają pracę i szkołę, pochłaniające hobby, wiele zainteresowań i brak im czasu żeby skupić się na rozmowie i poznaniu drugiego człowieka. To mnie dobija...
konijn
ASiołek
Posty: 94
Rejestracja: 5 wrz 2016, 14:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: konijn »

Czasem mam takie chwile, w których zastanawiam się jak wiele oddałbym, aby choć przez jeden dzień być jak inni, normalni ludzie. Móc zasnąć i obudzić się u boku kochającej osoby, zjeść wspólnie śniadanie.
Adam88
przedszkolASek
Posty: 7
Rejestracja: 19 wrz 2017, 20:38

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Adam88 »

konijn pisze: 27 cze 2018, 20:32 Czasem mam takie chwile, w których zastanawiam się jak wiele oddałbym, aby choć przez jeden dzień być jak inni, normalni ludzie. Móc zasnąć i obudzić się u boku kochającej osoby, zjeść wspólnie śniadanie.
Takie myśli mam coraz częściej powoli mnie to dobija.
carriebradshaw
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:42

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: carriebradshaw »

konijn pisze: 27 cze 2018, 20:32 Czasem mam takie chwile, w których zastanawiam się jak wiele oddałbym, aby choć przez jeden dzień być jak inni, normalni ludzie. Móc zasnąć i obudzić się u boku kochającej osoby, zjeść wspólnie śniadanie.
To jako as nie możesz się obudzić obok ukochanej osoby?
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 317
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Nautilus1992 »

carriebradshaw pisze: 28 cze 2018, 19:43
konijn pisze: 27 cze 2018, 20:32 Czasem mam takie chwile, w których zastanawiam się jak wiele oddałbym, aby choć przez jeden dzień być jak inni, normalni ludzie. Móc zasnąć i obudzić się u boku kochającej osoby, zjeść wspólnie śniadanie.
To jako as nie możesz się obudzić obok ukochanej osoby?
Nie wszyscy ludzie aseksualni się zakochują, chociaż zakładam, że jeśli konijn czuje potrzebę by kogoś kochać, to jest jednak w którąś stronę romantyczny. Zawsze można poszukać drugiej połówki na forum, wystarczy do kogoś napisać.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Azshara »

Nautilus1992 pisze: 28 cze 2018, 21:51
carriebradshaw pisze: 28 cze 2018, 19:43
konijn pisze: 27 cze 2018, 20:32 Czasem mam takie chwile, w których zastanawiam się jak wiele oddałbym, aby choć przez jeden dzień być jak inni, normalni ludzie. Móc zasnąć i obudzić się u boku kochającej osoby, zjeść wspólnie śniadanie.
To jako as nie możesz się obudzić obok ukochanej osoby?
Nie wszyscy ludzie aseksualni się zakochują, chociaż zakładam, że jeśli konijn czuje potrzebę by kogoś kochać, to jest jednak w którąś stronę romantyczny. Zawsze można poszukać drugiej połówki na forum, wystarczy do kogoś napisać.
Tu już nie chodzi o samo zakochanie się, ale o trudność ze znalezieniem partnera, gdy jest się asem/demi. Nie wyjdziemy na miasto, aby kogoś poderwać, na forum również nie jest tak łatwo, jakby mogło się wydawać, dlatego nic dziwnego, że wielu ludzi tutaj w jakimś stopniu cierpi z tego powodu.
agusart154
ASiołek
Posty: 68
Rejestracja: 13 paź 2017, 10:27

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: agusart154 »

Zgadzam się z Setsu.
takasobie

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 29 cze 2018, 06:57
Nautilus1992 pisze: 28 cze 2018, 21:51
carriebradshaw pisze: 28 cze 2018, 19:43

To jako as nie możesz się obudzić obok ukochanej osoby?
Nie wszyscy ludzie aseksualni się zakochują, chociaż zakładam, że jeśli konijn czuje potrzebę by kogoś kochać, to jest jednak w którąś stronę romantyczny. Zawsze można poszukać drugiej połówki na forum, wystarczy do kogoś napisać.
Tu już nie chodzi o samo zakochanie się, ale o trudność ze znalezieniem partnera, gdy jest się asem/demi. Nie wyjdziemy na miasto, aby kogoś poderwać, na forum również nie jest tak łatwo, jakby mogło się wydawać, dlatego nic dziwnego, że wielu ludzi tutaj w jakimś stopniu cierpi z tego powodu.
Ludzie seksualni też cierpią z powodu samotności. Są w stanie znaleźć sobie kogoś do seksu, a do miłości już nie tak łatwo. Samotność to ogólnie problem występujący pośród ludzi i problem bardzo osobniczy, bo to co jeden nazwie samotność dla kogoś innego może nią nie być albo ktoś powie, że nie jest samotny, choć inny powie że jest.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Azshara »

takasobie pisze: 29 cze 2018, 09:08 Ludzie seksualni też cierpią z powodu samotności. Są w stanie znaleźć sobie kogoś do seksu, a do miłości już nie tak łatwo. Samotność to ogólnie problem występujący pośród ludzi i problem bardzo osobniczy, bo to co jeden nazwie samotność dla kogoś innego może nią nie być albo ktoś powie, że nie jest samotny, choć inny powie że jest.
Jak najbardziej, widziałam to po moich znajomych, czy nawet u osób z neta. Samotność w związku jest niestety jak najbardziej mozliwa.
Mnie jednak chodzi o to, że osoba alloseksualna gdzieś wyjdzie, kogoś pozna, zwiąże się i zobaczy, czy im się układa, czy nie, czy są ze sobą szczęśliwi, wiadomo. Jeśli nie, to można się rozstać i szukać dalej, tak to wygląda. U asów jest trudniej. As wyjdzie, kogoś pozna, zwiąże się z osobą alloseksualną i samo to w zdecydowanej większości przypadków jest już błędem, a co dopiero, gdyby brnął w to głębiej, albo miał szukać drugiego asa. No jest ciężej, co nie znaczy, że jest to niemożliwe :)
Nautilus1992
ciAStoholik
Posty: 317
Rejestracja: 6 wrz 2017, 01:57

Re: Obawa przed wieczną samotnością :(

Post autor: Nautilus1992 »

takasobie pisze: 29 cze 2018, 09:08 Ludzie seksualni też cierpią z powodu samotności. Są w stanie znaleźć sobie kogoś do seksu, a do miłości już nie tak łatwo. Samotność to ogólnie problem występujący pośród ludzi i problem bardzo osobniczy, bo to co jeden nazwie samotność dla kogoś innego może nią nie być albo ktoś powie, że nie jest samotny, choć inny powie że jest.
Tak, oczywiście. Wielokrotnie już słyszałem wśród znajomych o rozstaniach, ostatnio nawet mojego kumpla rzuciła dziewczyna po 4 latach związku. Wiele osób z mojego otoczenia żyje samotnie i ma za sobą nieudane związki. Samemu też żyłem samotnie przez wiele lat, choć z nikim się nie wiązałem. To smutne, że ludzie nie potrafią się dogadać w sprawach miłosnych.
Setsu pisze: 29 cze 2018, 11:12 Jak najbardziej, widziałam to po moich znajomych, czy nawet u osób z neta. Samotność w związku jest niestety jak najbardziej mozliwa.
Mnie jednak chodzi o to, że osoba alloseksualna gdzieś wyjdzie, kogoś pozna, zwiąże się i zobaczy, czy im się układa, czy nie, czy są ze sobą szczęśliwi, wiadomo. Jeśli nie, to można się rozstać i szukać dalej, tak to wygląda. U asów jest trudniej. As wyjdzie, kogoś pozna, zwiąże się z osobą alloseksualną i samo to w zdecydowanej większości przypadków jest już błędem, a co dopiero, gdyby brnął w to głębiej, albo miał szukać drugiego asa. No jest ciężej, co nie znaczy, że jest to niemożliwe :)
Przepraszam jeśli się czepiam, pewnie mi się to tylko wydaje, ale gdy piszesz o tym, że As miałby szukać drugiego Asa, to odebrałem to jakby miało to być błędem.
Otóż moim zdaniem to jedyna droga dla Asów, by szukać drugiej aseksualnej osoby. Wiadomo, że nie ma co wychodzić na miasto i kogoś szukać, ale są inne sposoby na poznanie takiej osoby. To na prawdę nie jest takie trudne, o czym się niedawno przekonałem, gdy do kogoś napisałem. Są fora, komunikatory, telefony, sposobów na kontakt jest mnóstwo. Wystarczy być sobą i być szczerym. Trzeba w to włożyć trochę wysiłku, ale opłaca się.
A osoby alloseksualne też poznają się przez internet :)
ODPOWIEDZ