Samotność

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
carriebradshaw
gimnASjalista

Re: Samotność

Post autor: carriebradshaw » 14 paź 2018, 21:05

neva
Ja też często czuję tę pustkę i samotność, ale nosz kurcze skoro już żyjemy na tym świecie to bez sensu byłoby się ciągle zamartwiać i narzekać. Musisz się przełamać i spróbować kogoś poznać, a przez internet jest najłatwiej. Ja poznałam mnóstwo osób przez internet i jasne, czasami spotkanie nie było udane, ale w większości przypadków trafiałam na świetne osoby i z wieloma mam kontakt do tej pory. Nawet sobie nie wyobrażasz jak wiele osób szuka znajomych i przyjaciół przez internet.
Piszesz, że Ci przykro, że musisz sama siedzieć w domu. To dlaczego skoro ktoś Ci proponuje spotkanie, jakieś wspólne wyjście na wydarzenie nie cieszysz się? Przecież tego chcesz, prawda? Chcesz spędzać czas z innymi ludźmi. Ale nie da się tego robić zamykając się na innych. Musisz jednak wykonać jakiś krok. Ktoś Ci zaproponował wyjście - zrobił pierwszy krok, teraz pora na ruch z Twojej strony. Nie ma innego wyjścia. Pomyśl sobie, jesteś samotna i nieszczęśliwa, czyli nie masz nic do stracenia. Już gorzej być nie może :) tylko lepiej.
Trzymaj się ciepło i jakbyś była w Warszawie to zapraszam na spacer :)

Awatar użytkownika
aldrig
starszASek

Post autor: aldrig » 15 paź 2018, 17:36

Hej neva, a istnieje dla Ciebie cokolwiek, co jest jednak impulsem do wyjścia samemu/ z kims? Ja sama łapię się niejednokrotnie na tym, że narzekam na samotność, a jednocześnie konsekwentnie odrzucam wszystkie propozycje wyjścia - od spaceru, przez imprezę, inne eventy aż po dłuższe wycieczki. Swego czasu zapędziłam się z tym wszystkim w kozi róg i prawie straciłam nawet tych, co ciągle próbowali. Może spróbuj najpierw znaleźć rzeczy, które masz ochotę robić i które wyciągnęłyby Cię z domu i jednak rób je sama, wychodź po prostu dla siebie? Mnie doświadczenie nauczyło tyle, że z taką nieoswojoną, pustą samotnością (jeśli się już wpadło w nią bardzo głęboko) ciężko jest wyjść do ludzi albo dać ludziom przyjść do siebie, bo w każdym "przedsięwzięciu" dostrzega się coś, co jest niekomfortowe/bez sensu. A jeśli coś się robi na własną rękę, bo się po prostu chce, to łatwiej się zacząć wygrzebywać z tego marazmu, czego skutkiem może być otwarcie się - ogólnie - na nowe

neva
ASiołek

Post autor: neva » 15 paź 2018, 21:11

.,.,.,.

neva
ASiołek

Post autor: neva » 15 paź 2018, 21:28

...

Awatar użytkownika
takasobie
ASter

Post autor: takasobie » 16 paź 2018, 06:08

neva pisze:
15 paź 2018, 21:28
carriebradshaw pisze:
14 paź 2018, 21:05
To dlaczego skoro ktoś Ci proponuje spotkanie, jakieś wspólne wyjście na wydarzenie nie cieszysz się? Przecież tego chcesz, prawda? Chcesz spędzać czas z innymi ludźmi.
Bo jest to ktoś, z kim nawet nie zamieniłam słowa w internecie, kompletnie obca osoba. Nie jestem na tyle otwarta, żeby spotykać się z obcymi, w obcym miejscu :?
aldrig pisze:
15 paź 2018, 17:36
Może spróbuj najpierw znaleźć rzeczy, które masz ochotę robić i które wyciągnęłyby Cię z domu i jednak rób je sama, wychodź po prostu dla siebie?
Ale mi nie chodzi o samo wyjście, żeby wyjść. Chodzi mi o spędzenie z kimś czasu, pogadanie, po prostu połażenie w czyimś towarzystwie, sama tego nie zrobię. Co do impulsu do wychodzenia, to wychodzę do pracy albo na zakupy, żadnych innych propozycji nie mam.
Niepotrzebnie w ogóle to piszę, bo tylko sobie przez to uświadamiam jak bardzo jestem beznadziejna.
Neva, zupełnie jakbym czytała o sobie :). Ja też nie umiem z kimś ot tak się spotkać, najpierw muszę choć trochę poznać tę osobę, a najlepiej jej dane osobowe :D. Ja teoretycznie mam od jednej osoby propozycje wyjścia, ale nie mogę wychodzić, więc jej odmawiam :). Lubię siedzieć w domu, ale czasem fajnie gdzieś wyjść najlepiej z pasującą mi osobą :).

carriebradshaw
gimnASjalista

Post autor: carriebradshaw » 16 paź 2018, 15:16

neva,
a w jaki sposób Twoja rejestracja tutaj miała coś zmienić? Jak to sobie wyobrażałaś?
Najpierw musisz z kimś pogadać dłużej lub krócej tylko przez internet, poznać się itp. Dopiero później przejść do spotkań w realu.

neva
ASiołek

Post autor: neva » 18 paź 2018, 08:06

:oops:

boom256
młodASek

Post autor: boom256 » 18 paź 2018, 08:14

A skąd jesteś?

neva
ASiołek

Re:

Post autor: neva » 20 paź 2018, 15:16

:diabel:

neva
ASiołek

Re:

Post autor: neva » 28 paź 2018, 22:33

Dobranoc :bye2:

BardzoLittle
ASiołek

Post autor: BardzoLittle » 29 paź 2018, 01:16

Mam świetnych przyjaciół... nie... mam *** przyjaciół, ale boli mnie to że życie układa nam się tak, że mamy coraz mniej czasu dla siebie. Najbardziej się boję samotności, bo kiedyś ich zabraknie, a kobiety jak nie miałem tak nie mam. Życzę wam takich przyjaciół jakich ja mam.
Jeśli Ci nie przeszkadza że mam 22 lata, miałem nowotwór i jestem w "aseksualnej wersji AB/DL", to możemy się zapoznać. :)

neva
ASiołek

Re:

Post autor: neva » 30 paź 2018, 06:25

Moich zabrakło.

ODPOWIEDZ