Nerwica

Nie każdego dnia ptaszki ćwierkają. Jak Ci się ten dzień przydarzy, my wysłuchamy.
Ustalak
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2018, 12:30

Re: Nerwica

Post autor: Ustalak »

Z tego co mi psycholog kiedyś powiedział, antydepresanty ani nie zwiększają ani nie zmniejszają apetytu same z siebie, ale bardzo często ludzie którym stan się po nich poprawia zaczynają jeść dużo więcej. Nie wiem ile w tym prawdy, a ile było mi wciskania kitu, żebym się nie zadręczał że przytyłem w trakcie ich stosowania, ale tak mi mówił :)
ok. :)
Nemo
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 30 cze 2017, 21:38
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nerwica

Post autor: Nemo »

daenerys pisze: 13 sie 2018, 18:55Czy ktoś z Was choruje na nerwicę, ma lęki, fobię społeczną? Ja staram się z tym walczyć ale są takie dni kiedy po prostu juz nie mam siły...
Psychiatra u mnie coś takiego stwierdził parę lat temu, ale nie wydawał mi się zbyt wiarygodny i kompetentny.

Generalnie mam coś takiego, że z jednej strony chciałbym zaufać intuicji i się odprężyć i być tu i teraz...a z drugiej strony umysł podsyła mi jakieś poczucie niepokoju, lęku i frustracji i próbuje mnie popchnąć do jakiegoś "pochopnego" i nerwowego działania kosztem odprężenia. Czy to ma jakiś związek z nerwicą?
Awatar użytkownika
AlterEcho
mASełko
Posty: 139
Rejestracja: 21 paź 2020, 22:05

Re: Nerwica

Post autor: AlterEcho »

Nemo pisze: 15 lis 2020, 15:00
daenerys pisze: 13 sie 2018, 18:55Czy ktoś z Was choruje na nerwicę, ma lęki, fobię społeczną? Ja staram się z tym walczyć ale są takie dni kiedy po prostu juz nie mam siły...
Psychiatra u mnie coś takiego stwierdził parę lat temu, ale nie wydawał mi się zbyt wiarygodny i kompetentny.

Generalnie mam coś takiego, że z jednej strony chciałbym zaufać intuicji i się odprężyć i być tu i teraz...a z drugiej strony umysł podsyła mi jakieś poczucie niepokoju, lęku i frustracji i próbuje mnie popchnąć do jakiegoś "pochopnego" i nerwowego działania kosztem odprężenia. Czy to ma jakiś związek z nerwicą?
Bardzo możliwe, że ma. Taki niepokój i szum w tle bardzo dobrze znam, skutkują często podejmowaniem działań dalekich od czynności, które miałam zamiar wykonać, czas mija na rozdrabnianiu się na 'pierdoły', a z ważnymi rzeczami stoję w miejscu, i tak dzień za dniem. Mam problem też z odpoczywaniem, choć z drugiej strony nie mam w sobie nic z pracoholika, tylko właśnie ten szum..
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nerwica

Post autor: Dolly »

Mam takie pytanie:Czy któreś z Was zna angielski, ale tak całkiem dobrze?
Awatar użytkownika
aeurora
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 7 cze 2021, 22:16

Re: Nerwica

Post autor: aeurora »

Dolly pisze: 3 lip 2021, 06:11 Mam takie pytanie:Czy któreś z Was zna angielski, ale tak całkiem dobrze?
Nie 100% idealnie, ale na tyle, by studiować w tym języku. Można z czymś pomóc?
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nerwica

Post autor: Dolly »

A nie! Nie o to chodzi. 😅Chciałam tylko zasugerować pewną grupę filmów na YouTube. Mianowicie takie o charakterze autohipnotycznym. Są co prawda takie po polsku, ale po angielsku jest tego znacznie więcej. Mają tam materiały między innymi na pozbycie się stresu czy niepokoju. Odsłuchuję ich od ponad dwóch tygodni i muszę przyznać, że to naprawdę daje efekty. Odkąd wprowadzam się w trans przy pomocy tych filmików, mam zdecydowanie lepszy nastrój i nie nachodzą mnie już złe myśli przed snem. No,to tyle chciałam powiedzieć. 😉
Lycor

Re: Nerwica

Post autor: Lycor »

Dolly pisze: 5 lip 2021, 22:11 Chciałam tylko zasugerować pewną grupę filmów na YouTube. Mianowicie takie o charakterze autohipnotycznym. Są co prawda takie po polsku, ale po angielsku jest tego znacznie więcej. Mają tam materiały między innymi na pozbycie się stresu czy niepokoju. Odsłuchuję ich od ponad dwóch tygodni i muszę przyznać, że to naprawdę daje efekty. Odkąd wprowadzam się w trans przy pomocy tych filmików, mam zdecydowanie lepszy nastrój i nie nachodzą mnie już złe myśli przed snem. No,to tyle chciałam powiedzieć. 😉
Zaciekawiłaś mnie. Podzielisz się tymi filmami?
Dolly
ASoholik
Posty: 1782
Rejestracja: 3 lis 2020, 18:54
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nerwica

Post autor: Dolly »

Jak już mówiłam - jest tego na Youtube naprawdę sporo. Znaczna część jest po angielsku, choć po polsku też się coś znajdzie. Po angielsku to polecam na przykład takie kanały:
https://www.youtube.com/c/AliciaFairclough/videos
https://www.youtube.com/c/UltraHypnosis/videos
https://www.youtube.com/c/freehypnosissessions/videos

A po polsku to jest na przykład takie coś:
https://www.youtube.com/c/HIPNOMED/videos

Oczywiście można sobie też poszukać innych tego typu kanałów, jak kto uważa.:)
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Nerwica

Post autor: Mikenoge »

Dolly pisze: 7 lip 2021, 15:31 Jak już mówiłam - jest tego na Youtube naprawdę sporo. Znaczna część jest po angielsku, choć po polsku też się coś znajdzie. Po angielsku to polecam na przykład takie kanały:
(...)
Oczywiście można sobie też poszukać innych tego typu kanałów, jak kto uważa.:)
Obejrzę.
Na odprężenie polecam słuchanie muzyki i dźwięku w częstotliwościach solfeżowych. Można też przy nich spać, siedzieć i patrzeć się w ekran albo robić cokolowiek innego.
Nemo pisze: 15 lis 2020, 15:00 Mam coś takiego, że z jednej strony chciałbym zaufać intuicji i się odprężyć i być tu i teraz...a z drugiej strony umysł podsyła mi jakieś poczucie niepokoju, lęku i frustracji i próbuje mnie popchnąć do jakiegoś "pochopnego" i nerwowego działania kosztem odprężenia. Czy to ma jakiś związek z nerwicą?
Daj konkretny przykład, jakiego pochopnego działania. Nie to że jestem w stanie ci pomóc i odpowiedzieć na pytanie ale z ciekawości - porównam czy to samo mnie nieraz blokuje.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Mikenoge
pASibrzuch
Posty: 217
Rejestracja: 25 lut 2021, 19:29

Re: Nerwica

Post autor: Mikenoge »

daenerys pisze: 13 sie 2018, 18:55 Czy ktoś z Was choruje na nerwicę, ma lęki, fobię społeczną? Ja staram się z tym walczyć ale są takie dni kiedy po prostu juz nie mam siły...
Nie choruję, nie lubię tego określenia - jestem odważny i lubię kontakt z ludźmi, wstyd mi obcy ale strasznie się boję HIV. Czasami sobie coś wkręcam, że miałem ryzyko, chociaż nie uprawiam seksu, to już odpada jedno. Nie wbijam sobie cudzych igieł, nie ćpam, nie zajmuję się czynnościami medycznymi, nie biję się na pięści. Ale co jakiś czas wkręcę że była ryzykowna sytuacja, lepiej nie pisać co bo niektórzy poprzewracają się ze śmiechu. Na przykład o piciu z jednej butelki nie ma mowy bo potem chodzę zastraszony przez parę tygodni, uspokajam się swoimi sposobami, czasami śmiejąc się z siebie - aby odczekać miesiąc czy półtora miesiąca i idę oczywiście na test by uspokoić się na dobre. I jest spokojnie aż do następnego razu. Tak co 1,5 roku lub 2 lata.
"Im bardziej społeczeństwo odchodzi od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą." - George Orwell
Krzysiu36lat
gimnASjalista
Posty: 17
Rejestracja: 6 lis 2021, 00:07

Re: Nerwica

Post autor: Krzysiu36lat »

Mnie nerwica pozbawia szansę na normalne życie. Boję się każdego następnego dnia. Zaczynam wierzyć w to, że jest jakieś fatum, które sprawia że nigdy nie będę szczęsliwy. Od jakichś 8 lat jestem jak wrak człowieka, a to się pogłębiło gdy zaczęła się rozpadać moja grupa znajomych. W tym roku definitywnie się rozpadła i mam poczucie, że coś co budowałem latami było nic nie warte. Boję się podejmować jakichkolwiek decyzji bo każda wydaje mi się zła i błędna. Nie umiem dogadać się z ludźmi, mam inne myślenie o życiu i boję się, że nikt nie myśli tak jak ja. Nienawidzę wszystkiego związane z pieniędzmi bo uważam, że one są źródłem wszystkiego zła. Ludzie nie umieją w tych czasach cieszyć się byle czym.
ODPOWIEDZ