Singiel-wieczny status- ile nas jest?

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.

Re: Singiel-wieczny status- ile nas jest?

Postprzez zazu24 » 25 maja 2016, 06:42

Jemu narkotyczny zachwyt też przejdzie, w głębokie uczucie. A głębokie uczucie, przywiązanie i przede wszystkim PRZYJAŹŃ sprawią, że seksualność przestanie być taka ważna. Trzymam za Was kciuki, Biała :)
mam problem. często bywam wesoła, ale nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłam szczęśliwa.'
zazu24
AS gaduła

Postprzez Indiana » 30 gru 2016, 19:06

Na dzień dzisiejszy nadal więcej korzyści widzę w byciu solo ( pod warunkiem, że żyłabym na godnym poziomie materialnym, nie tak jak teraz :D ) niż w związku. Taki ze mnie juz typ człowieka. :D
Indiana
AS gaduła

Postprzez AlaZala » 31 gru 2016, 15:58

1. a. nie była ani w związku, ani w relacji podobnej
2. Warszawa
3. Biologiczna dziewczyna, 26 lat
4. Znajomości koleżeńskie i przyjacielskie w dużym stopniu zaspokajają moje potrzeby towarzyskie, więc nie prowadzę intensywnych poszukiwań osoby, która idealnie spełniałaby moje oczekiwania dotyczące charakteru relacji międzyludzkich, a te oczekiwanie i tak są bliższe bliskiej przyjaźni niż związkowi.
AlaZala
ASiołek

Postprzez wyrwana_z_kontekstu » 31 gru 2016, 17:00

Indiana napisał(a):Na dzień dzisiejszy nadal więcej korzyści widzę w byciu solo ( pod warunkiem, że żyłabym na godnym poziomie materialnym, nie tak jak teraz :D ) niż w związku. Taki ze mnie juz typ człowieka. :D

Też wolałabym być bogata niż biedna, ale w szczęśliwym związku. Ludzie odchodzą mimo starań, kapitał by mi tego nie zrobił. ;)
wyrwana_z_kontekstu
mASakra

Postprzez Indiana » 31 gru 2016, 22:06

wyrwana_z_kontekstu napisał(a):
Indiana napisał(a):Na dzień dzisiejszy nadal więcej korzyści widzę w byciu solo ( pod warunkiem, że żyłabym na godnym poziomie materialnym, nie tak jak teraz :D ) niż w związku. Taki ze mnie juz typ człowieka. :D

Też wolałabym być bogata niż biedna, ale w szczęśliwym związku. Ludzie odchodzą mimo starań, kapitał by mi tego nie zrobił. ;)

Mnie to bardziej chodziło o to, że aby móc się w pełni cieszyć singielstwem, trzeba mieć odpowiednie warunki materialne, które dają pełną niezależność. Mnie nie dane bylo się tym stanem w pełni nacieszyć, bo wiecznie musiałam się borykać z problemami finansowymi.
Indiana
AS gaduła

Postprzez wyrwana_z_kontekstu » 10 sty 2017, 22:26

Niezależność a korzystanie z życia to dwie różne rzeczy. Jestem niezależna finansowo, ale poużywać to mogę co najwyżej w Biedronce, o Zarze czy Douglasie nie ma mowy.
wyrwana_z_kontekstu
mASakra

Postprzez DZIEWICA8 » 23 sty 2017, 12:26

youngirl_youngirl napisał(a):Czy są tutaj osoby, które od zawsze są singlem? Jeśli tak, to moglibyśmy utworzyć o sobie małą bazę danych - to dałoby jakiś obraz statystyczno-społecznościowy i pozwoliłoby się połączyć w jedną grupę:)

Przechodząc do rzeczy - spróbujmy się określić:
1. Jestem osobą, która:
a. nie była ani w związku, ani w relacji podobnej
b. nie była w związku, a była jedynie w relacji podobnej z elementami "dodatków" przeznaczonych raczej dla par

2. Skąd pochodzę/gdzie mieszkam/bywam? (miejscowość lub rejon/województwo)
3. Jaka jest moja płeć i wiek?
4. Jakie są przyczyny wyjaśniające ten status?

1. b. Ja byłam kilka razy w relacjach przypominających związek, było całowanie się, przytulanie, chodzenie za rękę, tylko seksu nie było.
2. Jestem Lublina, mieszkam tu od urodzenia
3. Jestem kobietą mam 35 lat
4. Po prostu nie wyobrażam sobie życia w związku, dobrze mi jest żyć jako singielka.
"Boże, daj mi pogodę ducha, abym godziła się z tym, czego zmienić nie mogę,
odwagę, abym zmieniała to, co zmienić mogę, i mądrość, abym zawsze potrafiła
odróżnić jedno od drugiego."

DZIEWICA8
DZIEWICA8
ASoholik

Postprzez Keri » 24 sty 2017, 22:32

Indiana napisał(a):
wyrwana_z_kontekstu napisał(a):

Mnie to bardziej chodziło o to, że aby móc się w pełni cieszyć singielstwem, trzeba mieć odpowiednie warunki materialne, które dają pełną niezależność. Mnie nie dane bylo się tym stanem w pełni nacieszyć, bo wiecznie musiałam się borykać z problemami finansowymi.

Co rozumiesz z niezależnością? Jesteś zależna w stosunku do osób, rodziny? Bo ja mimo wieku jestem. Singlowstwo niezależne (czyli samotne mieszkanie sobie) to raczej luksus materialny, na którego mało kogo stać.
Keri
łASkawca

Postprzez wyrwana_z_kontekstu » 26 sty 2017, 00:30

Niekoniecznie luksus. :P Daję radę, choć mi się nie przelewa, a zarabiam najniższą krajową. Mieszkam sama już 10 lat i nie zamieniłabym tego na zależność od rodziny. To nie na moje nerwy. Nie widzę siebie nawet w mieszkaniu z kimkolwiek, mam już swoje staropanieńskie nawyki. Cenię przede wszystkim SPOKÓJ, więc wszelkie zawracanie głowy skończyłoby się wywaleniem lokatora za próg, a jego gratów przez okno. :D
wyrwana_z_kontekstu
mASakra

Postprzez Indiana » 26 sty 2017, 14:53

Keri napisał(a): Singlowstwo niezależne (czyli samotne mieszkanie sobie) to raczej luksus materialny, na którego mało kogo stać.

Gdybym nie wierzyła, że mi się uda, już dawno bym popełniła samobójstwo. 40 m2 by mi wystarczyło do szczęścia, ale w jakimś dużym mieście, żeby było gdzie pochodzić.
Indiana
AS gaduła

Poprzednia strona

Powrót do Związki