różnica wieku

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
Heremis87
pASjonat
Posty: 811
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:05
Lokalizacja: Śląski Rzym
Kontakt:

Re: różnica wieku

Post autor: Heremis87 »

Zawsze byłem w relacjach bliższych z dziewczynami młodszymi o kilka lat lub w moim wieku. Swego czasu myślałem o jakiejś nieco starszej o kilka lat. Jeśli chodzi o wiek, jakoś tak mi się przyjęło, że najwyżej 5, góra 6 lat młodsza. Jednak jeśli lepiej poznam to i na tą regułę przymykam oko. Co do starszych ode mnie kobiet, cóż nie mam w temacie doświadczeń, starsza o parę lat pewnie tak. Generalnie decydująca jest osobowość, zainteresowania, także wygląd jako że mam swój typ.
Rzekł Jezus: "Bądźcie tymi, którzy przechodzą mimo!"
Ewangelia Tomasza 42

"Dla radowania się i bólu człowiek urodził się na ziemi. Jeśli to rozumiemy dobrze, bezpiecznie przez ten świat idziemy."
William Blake
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

:layla: i posmiewisko z dziecka, ze odbiera je babcia/dziadek?
:Issander: macocha bedaca w Twoim wieku bedzie kumpela niz osoba wychowujaca, itp. Dodatkowo dzieci meza sa przeszkoda/problemem dla takiej osoby w relacjach z partnerem.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: różnica wieku

Post autor: marisaxyz »

pawcio1978 pisze::layla: i posmiewisko z dziecka, ze odbiera je babcia/dziadek?
Równie dobrze można by powiedzieć że osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich też nie powinny mieć dzieci bo przecież też niektórzy idioci mogą się z nich naśmiewać.Nie wiem w jakim środowisku się obracasz że dziecko które ma starszych rodziców jest z tego powodu wyśmiane ale to chyba nie jest normalne :?
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: różnica wieku

Post autor: Layla »

pawcio1978 pisze::layla: i posmiewisko z dziecka, ze odbiera je babcia/dziadek?
Ten argument by zadziałał może 30 lat temu. Teraz z reguły pary decydują się na dziecko dość późno z biologicznego punktu widzenia, bo w wieku 26-35 lat, niekoniecznie w wieku 20 lat ślub i zaraz potem dziecko. Poza tym co to w ogóle jest za argument? A jak serio babcia odbiera wnuka ze szkoły to też wstyd? Może w ogóle zamknijmy w piwnicach wszystkich ludzi starszych, brzydkich, niepełnosprawnych itp, bo co inni powiedzą jak nie daj Boże pokaże się taki publicznie? pawcio, bardzo współczuję Ci obracania się w tak beznadziejnym i ograniczonym środowisku.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

:Layla: ograniczonym?
25-27-latka bierze slub z ok.50-letnim facetem, bo jest w ciazy.
Wkrotce dzieki niej 2 z 3 dzieci wyprowadza sie i nie chca wracac. W tym jedno przed 18 r.z.rzuca technikum i wyjezdza z kraju.
A dom jest na tyle duzy, ze mogli pomiescic sie.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: różnica wieku

Post autor: marisaxyz »

Są różne sytuacje, a w tym konkretnym przypadku różnica wieku to chyba najmniejszy problem.
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

marisaxyz: znam przypadki, że właśnie duża różnica wieku między żoną i mężem źle wpływa.
:layla: Więc co według Ciebie starszy mąż może zaoferować młodej żonie lub odwrotnie? Bo z tego co widzę, to młodzi partnerzy szukają w partnerce/partnerze rodzica, którego nie miał(a) w dzieciństwie.
Awatar użytkownika
marisaxyz
alabAStrowy bożek
Posty: 1230
Rejestracja: 8 gru 2011, 15:34

Re: różnica wieku

Post autor: marisaxyz »

pawcio1978 pisze:marisaxyz: znam przypadki, że właśnie duża różnica wieku między żoną i mężem źle wpływa
moim zdaniem temat zastępczy, bo jak ludzie się nie dogadują to najlepiej zwalić to na różnicę wieku
pawcio1978 pisze: :layla: Więc co według Ciebie starszy mąż może zaoferować młodej żonie lub odwrotnie?
to co człowiek ma do zaoferowania drugiemu człowiekowi, ale co ja tam wiem :)
Last night I felt
real arms around me.
No hope, no harm,
just another false alarm...
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: różnica wieku

Post autor: Layla »

pawcio1978 pisze: :layla: Więc co według Ciebie starszy mąż może zaoferować młodej żonie lub odwrotnie? Bo z tego co widzę, to młodzi partnerzy szukają w partnerce/partnerze rodzica, którego nie miał(a) w dzieciństwie.
Kwestia szukania w partnerze rodzica jest dość kontrowersyjna, ale jeśli jedna strona szuka rodzica, a druga godzi się na taką rolę to raczej wszystkim układ pasuje i nie ma się czego czepiać. W relacji partnerskiej natomiast ludzie szukają tego czego w innych związkach i oferują dokładnie to samo co w innych związkach by zaoferowali. I nie jest ważne czy pomiędzy partnerami jest rok różnicy, czy piętnaście lat.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

:layla: wiec co oferuje dziadek mlodej partnerce lub babcia mlodemu partnerowi? Majatek? Zludzenie atrakcyjnosci i falszywe poczucie umiejetnosci podrywania?
Bo na pewno bliskosc, poczucie bezpieczenstwa, itp. nie tylko stara osoba moze zapewnic.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: różnica wieku

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:29 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Layla
wASp
Posty: 1946
Rejestracja: 11 lut 2011, 11:06

Re: różnica wieku

Post autor: Layla »

pawcio1978 pisze::layla: wiec co oferuje dziadek mlodej partnerce lub babcia mlodemu partnerowi? Majatek? Zludzenie atrakcyjnosci i falszywe poczucie umiejetnosci podrywania?
Bo na pewno bliskosc, poczucie bezpieczenstwa, itp. nie tylko stara osoba moze zapewnic.
Zdajesz sobie sprawę z tego, jak bardzo ta dyskusja jest bez sensu? Chyba w życiu nie byłeś w związku, skoro nie ogarniasz jak funkcjonuje. Bo na bank nie opiera się na metryce. Poza tym, jeśli oboje partnerów jest z tego układu zadowolonych, czują się spełnieni, kochają się i jest im ze sobą dobrze to co w tym złego? To nie Twoja sprawa jak wygląda ich życie i nie Tobie to oceniać.
- Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE, TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
Awatar użytkownika
Andyomene
mASełko
Posty: 114
Rejestracja: 11 cze 2015, 14:34
Lokalizacja: Katowice

Re: różnica wieku

Post autor: Andyomene »

Issander pisze:A co oferują swoim partnerom blondyni? Bo na pewno bliskość, poczucie bezpieczeństwa potrafią im zapewnić również szatyni, bruneci oraz rudzi (a nawet pewnie i łysi :))
Haha :lol: Jak dla mnie pointa tej dyskusji, brawo, Issander :thumbsup: Swojego głosu nie dokładam, bo mam kilku wspaniałych reprezentantów mojego stanowiska c;
pawcio1978
pASzko
Posty: 2545
Rejestracja: 28 lut 2008, 19:18
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: różnica wieku

Post autor: pawcio1978 »

:layla: nie bylem w zwiazku. Jednak kuzyn ma zone w wiek syna. Jego wspaniala zonka niszczy relacje z jego starszymi synami, itp. A on zakochany nie widzi i nie da sobie wytlumaczyc.
Awatar użytkownika
Issander
ciAStoholik
Posty: 331
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: zagranico

Re: różnica wieku

Post autor: Issander »

.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2018, 17:28 przez Issander, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ