Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Awatar użytkownika
Małgorzata95
ciAStoholik
Posty: 337
Rejestracja: 6 cze 2017, 19:42
Lokalizacja: Niewielka miejscowość 15 km od Poznania

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: Małgorzata95 »

.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2018, 06:28 przez Małgorzata95, łącznie zmieniany 1 raz.
Za­nim potępisz człowieka za je­go in­ność,
zde­finiuj wpierw, czym jest nor­malność i po­każ,
jak sam zgod­nie z nią żyjesz.
takasobie

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: takasobie »

Rysunki przedstawiające czym się różni miłość od pożądania
https://www.boredpanda.com/lust-vs-love ... ina-farek/
MrSpock

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: MrSpock »

Żeby wyjaśnić sytuację, należałoby opowiedzieć trochę z historii. Gdy Reptilianie namówili dusze ludzkie do inkarnowania na Ziemi doszło do prawie całkowitego ograniczenia wolnej woli ludzi którzy tu inkarnowali. Niektórzy ładnie określają to jako walkę między sacrum i profanum. Chodzi o to, że na dusze można oddziaływać w różny sposób tak, żeby dusza dostawała napływające myśli, które nie są jej myślami, i te myśli nakłaniają dusze do działania niezgodnego z jej interesem. na tym polega brak wolnej woli. Tak właśnie się dzieje. Dusze ludzkie są lepsze niż ludzie w ciałach na Ziemi. Pobyt na Ziemi powoduje wyzwalanie w ludziach zła, którego nie potrafią kontrolować. Stąd biorą się sytuacje, że uczucia między ludźmi są rzadkie i żeby je osiągnąć, trzeba bardzo zaawansować się na poziomie duchowym.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: Azshara »

MrSpock pisze: 11 maja 2018, 04:53Żeby wyjaśnić sytuację, należałoby opowiedzieć trochę z historii.
Z historią się hamuj. Nie ma rzetelnych dowodów, które w jakikolwiek sposób popierałyby istnienie Reptilianów, więc nie są to opowiastki z historii, a z twoich własnych wierzeń.
takasobie pisze: 10 maja 2018, 12:40Rysunki przedstawiające czym się różni miłość od pożądania
Obrazek z kanapką jest uroczy :P Chociaż jak ktoś już tam w komentarzach napisał, też uważam, że można mieć oba na raz.
takasobie

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: takasobie »

Setsu pisze: 11 maja 2018, 07:14
MrSpock pisze: 11 maja 2018, 04:53Żeby wyjaśnić sytuację, należałoby opowiedzieć trochę z historii.
Z historią się hamuj. Nie ma rzetelnych dowodów, które w jakikolwiek sposób popierałyby istnienie Reptilianów, więc nie są to opowiastki z historii, a z twoich własnych wierzeń.
Jak to nie ma? Przecież Mark Zuckerberg na przesłuchaniu w Senacie pokazał swoją reptilliańską twarz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: Azshara »

takasobie pisze: 11 maja 2018, 07:21
Setsu pisze: 11 maja 2018, 07:14
MrSpock pisze: 11 maja 2018, 04:53Żeby wyjaśnić sytuację, należałoby opowiedzieć trochę z historii.
Z historią się hamuj. Nie ma rzetelnych dowodów, które w jakikolwiek sposób popierałyby istnienie Reptilianów, więc nie są to opowiastki z historii, a z twoich własnych wierzeń.
Jak to nie ma? Przecież Mark Zuckerberg na przesłuchaniu w Senacie pokazał swoją reptilliańską twarz :mrgreen:
O kurde, argument nie do podważenia, przekonałaś mnie :shock:


Miałam bekę z Marka i jego zachowania, ale na jego miejscu też bym zapomniała, jak się oddycha i żyje xD
MrSpock

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: MrSpock »

Pierwsze dwa zdania nie mają znaczenia bo nie wpływają na pozostały opis sytuacji w jakiej znajduje się społeczeństwo na Ziemi. Dlaczego nie mówi się o tym? Z kilku powodów. Rząd stara się zatajać wszystko co może, jeśli ta informacja wpływa na znaczne zmiany w systemie, niepokój społeczny, upadek rządu. Społeczeństwo jest ślepe więc same tego nie zauważy. Zauważcie jak łatwo ludzie wyzwalają w sobie agresję w stosunku do innych ludzi. Wcale to im nie przeszkadza. Ich ta agresja wcale nie męczy. Mają z tego satysfakcję.

Gnostycy to prąd filozoficzny który utrzymuje że ludzkość została wtrącona w nieprzyjazne im środowisko przez Archontów. On nie powstał całkiem z niczego, tylko były pewne przekazy pozaziemskie które sugerowały gnostykom takie podejrzenie. Byli bardzo spostrzegawczy. Rozumieli, że świat poza Ziemią wygląda inaczej, że tu jest coś szczególnego i nienormalnego.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: Azshara »

Dusza to również kwestia wierzeń, nie faktów, więc cała reszta wypowiedzi ma taką samą wagę, co dwa pierwsze zdania.
MrSpock pisze: 12 maja 2018, 07:31Zauważcie jak łatwo ludzie wyzwalają w sobie agresję w stosunku do innych ludzi.
Ja tych ludzi chyba nawet rozumiem. Czasami złapie mnie frustracja, gdy czytam twoje posty i pojęcia nie mam, o czym ty piszesz. Offtopy to normalna rzecz, ale nawet one mają jakieś granice. Od tego są inne fora, wyrzuć ze swoich postów te mistyczne oraz spiskowe wstawki i będziemy w domu, bo na chwilę obecną chyba większość nie wie, od czego zacząć i jak sensownie odpisać.
MrSpock

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: MrSpock »

Dusza nie ma nic wspólnego z rozważaniami. Brak wolnej woli jest widoczny chociażby we wrodzonych skłonnościach ludzi. Kobiety mają bardzo duże skłonności do zainteresowania niemowlętami a mężczyźni nie. Ale tutaj nie ma ludzi którzy nawet mają podstawową wiedze z dziedziny filozofii więc w wypadku takich dyskusji od razu odpowiadają w chamski sposób, czyli nie przez dyskutowanie problemu tylko uznanie samej osoby za (...). Ja nawet nie wiem czy ty wszyscy są aseksualni ale na pewno nie wszyscy są normalni.
Awatar użytkownika
Azshara
AS gaduła
Posty: 432
Rejestracja: 10 lip 2017, 19:38

Re: Czy Miłość jako głęboka więź istnieje ???

Post autor: Azshara »

MrSpock pisze: 12 maja 2018, 10:56Ja nawet nie wiem czy ty wszyscy są aseksualni ale na pewno nie wszyscy są normalni.
Są też demiseksualni i alloseksualni. To żadna tajemnica, ale asy stanowią oczywiście większość.
Ze stanem psychicznym to nie wiem, przy rejestracji nikt mi nie kazał papierów wysyłać, więc całkiem możliwe.
ODPOWIEDZ