Aseksualna dziewczyna

Forum dla dyskusji o rozmaitych związkach: as + as, as + nie-as...i wszystko pomiędzy.
Insane
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2017, 07:56

Aseksualna dziewczyna

Post autor: Insane »

Cześć. Jestem w związku z aseksualna dziewczyna od 1,5 roku. Powiedziała mi o tym jakiś rok temu. Na początku myślałem że może po prostu nie jest jeszcze gotowa i potrzebuje czasu ale nic w tej kwestii się nie zmienia. Dlatego pisze na tym forum aby nieco zrozumieć co czuje taka aseksualna osoba. Od razu powiem że z moją dziewczyną raczej o tym nie porozmawiam bo generalnie jest osobą której ciężko się rozmawia na tak poważne tematy. Być może sama do końca nie potrafiła by tego opisać. Więc parę pytań:
1. Czy aseksualna osoba kompletne nie odczuwa żadnego popędu seksualnego, pożądania i generalnie żadnej potrzeby bliskości fizycznej z drugą osobą?
2. Czy wizyta u seksuologa może pomóc? Nie chce jej wyleczyć czy coś tylko po prostu być może ona sama nie wie czego chce? Może mówi że jest aseksualna bo po prostu boi się seksu? Czy taki seksuolog był by wtedy pomocny?
3. Jeżeli są tu osoby żyjące w takim związku to prosiłbym może o jakieś rady bo szczerze mówiąc już nie wiem co mam robić. Zrywać z nią nie chce bo naprawdę jest cudowna osoba ale z drugiej strony dla mnie seks jest takim dopełnieniem związku a jego brak do końca życia raczej nie wchodzi w grę :/
Awatar użytkownika
Biała
pASibrzuch
Posty: 244
Rejestracja: 9 gru 2014, 21:08

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: Biała »

Mam podobną sytuację, też 1,5 roku mniej więcej. Tylko ja powiedziałam rok przed tym zanim zaczęliśmy być w związku, chciałam być uczciwa.
Bliskość fizyczna to dość szerokie pojęcie, więc nie jestem pewna, co masz na myśli. Jeśli chodzi o takie rzeczy jak przytulanie, pewne gesty - to większość aseksualnych w związkach raczej to lubi. Z całowaniem to zależy od osoby, jedni lubią, inni nie. Ja osobiście na przykład po prostu nie mam nic przeciwko, przyzwyczaiłam się, ale nie wywołuje to u mnie jakichś szczególnych przeżyć i odczuć.
Nie odczuwa się raczej pożądania, sytuacje erotyczne nie powodują tego nagłego hormonalnego ożywienia. Dla mnie takie bodźce są kompletnie obojętne, próba podjęcia jakiegoś działania w takich sytuacjach jest jak odgrywanie z pamięci niezrozumiałej sceny w przedstawieniu, z poczuciem, że zasadniczo i tak nie ma się pojęcia, co się robi. Stan umysłu taki jak zwykle, żadnej różnicy nie dostrzegam. Zapewne przy wytężonym wysiłku u osoby aseksualnej można wywołać jakieś czysto fizyczne reakcje ciała, ale chyba nie o to w tym chodzi...
Jak najbardziej możliwe jest czerpanie jakiegoś rodzaju przyjemności i zadowolenia z bliskiej obecności partnera, chociaż nie jest to odczucie takie erotyczne. Może nawet wystąpić efekt odwrotny, zamiast pobudzenia, wyciszenie i błogi spokój.
Seksuolog mógłby pomóc na przykład w określeniu, czy to aseksualizm, czy w grę wchodzą inne problemy. No i ewentualnie po tym dałoby się podjąć kolejne kroki, gdyby to jednak był jakiś inny czynnik.
A coś wskazuje na to, że się boi?
Chyba każda taka para, jeśli decyduje się być razem, ma swoje własne rozwiązania. Chyba nie ma gotowych podpowiedzi.
Matka jest o 21 lat starsza od swojego dziecka. Za 6 lat dziecko będzie 5 razy młodsze od matki. Gdzie jest ojciec??
Awatar użytkownika
AlaZala
AS gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 19 lis 2016, 17:06

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: AlaZala »

Przede wszystkim nie jestem w stanie zrozumieć, jak można być w związku z osobą, z którą ciężko się rozmawia na poważne tematy. Związek to same poważne tematy - życiowe decyzje, zarządzenie majątkiem, decyzja o posiadaniu lub nieposiadaniu dzieci, kryzysy osobiste i zawodowe... Jeżeli seksualność jest dla Was "poważnym tematem", to strach pomyśleć, co będzie, gdy w Waszym związku pojawią się naprawdę poważne tematy!

Każda osoba jest inna. Być może wizyta u seksuologa może coś pomóc, o ile ona wyrazi taką chęć. Pozwoli przede wszystkim ustalić, czy rzeczywiście Twoja dziewczyna jest aseksualna. Ja przypuszczam, że problem jest trochę inny i jest nim raczej brak chęci rozmowy z jej strony.
Nightfall

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: Nightfall »

Standardowo chciałam zapytać o wiek Twój i Twojej dziewczyny ?;) To też trochę bardziej naświetli sytuację, dlatego pytam
Insane
bobASek
Posty: 2
Rejestracja: 22 cze 2017, 07:56

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: Insane »

Dziewczyna ma 19 lat ja 20. Co do trudnych tematów to może źle się wyraziłem. Po prostu na ten temat ciężko się rozmawia z innymi raczej nie ma problemu. Co do pytania Białej. Nie powiedziałbym że się boi tylko po prostu nie chce.
Awatar użytkownika
Bartek95
ASiołek
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2017, 21:03

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: Bartek95 »

Są aseksualni co np całkiem nie lubią seksu mogą się nim brzydzić a są też i tacy co traktują seks z obojętnością po prostu robią to jak każdą inną czynność. Emocjonalnie podobnie tak jakbyś np bawił się z ukochaną w jakąś inną zabawę. Też podobnie jest z pieszczotami może się podobać albo i nie. Ważne jest to by mieć ten pociąg romantyczny względem osoby z którą się jest tak myślę.
LetniLass
przedszkolASek
Posty: 8
Rejestracja: 1 lip 2017, 17:09

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: LetniLass »

Tak szczere, uważam, że ten związek nie ma sensu, o ile się dla niej nie poświęcisz. Wiem, przedstawiam egoistyczną wersję, ale w końcu zaczniesz od niej oczekiwać czegoś i z czasem będzie tego więcej i więcej, a ona będzie się prawdopodobnie męczyć w takim związku.
Insane pisze:Dziewczyna ma 19 lat ja 20. Co do trudnych tematów to może źle się wyraziłem. Po prostu na ten temat ciężko się rozmawia z innymi raczej nie ma problemu. Co do pytania Białej. Nie powiedziałbym że się boi tylko po prostu nie chce.
Skoro nie chce, to sprawa jest jasna. Dziewczyna jest raczej stricte aseksualna. Niestety, ale musicie w końcu ze sobą pogadać, nawet jeżeli ona jest niechętna i przedyskutować to, jak to będzie i czy ma sens.
evolutionary
bobASek
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2017, 16:35

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: evolutionary »

Cześć, odpowiem na twoje pytania bo jestem w podobnej sytuacji, ale z drugiej strony - to znaczy, jestem aseksualną dziewczyną i mam hetero chłopaka ;)

1. Aseksualność to spektrum, co oznacza, że może to odczuwać, ale nie musi. Przykładowo większośc aseksualnych osób, które znam nie odczuwa pożądania i generalnie nie lubi zbytnich czułości, a znowu przykładowo ja nie odczuwam popędu seksualnego, ale za to uwielbiam być z moim chłopakiem, przytulać się, całować.
2. Proszę cię, nawet nie proponuj jej tego. Jeśli mówi, że jest aseksualna to najlepiej będzie jej wierzyć i zaakceptować ją jaką jest. Jeśli jednak rzeczywiście okazałoby się, że boi się seksu to już twoja głowa w tym, żeby dać jej poczucie bezpieczeństwa. Jeśli od razu wylecisz z lekarzami, to na 99% uzna, że myślisz że coś z nią nie tak i raczej nie widzę przyszłości waszego związku.
3. I co do rad, to powiem ci, żebys nie robił nic na siłę. Nauczcie się rozmawiać o tym, co lubicie, czego nie, żebyście nawazajem siebie niekrzywdzili. I może to brzmieć dziwnie, bo jak tu rozmawiac o seksie, ale naprawdę to ułatwia życie i bardzo zacieśnia związek :D Co do tego, że brak seksu do końca życia nie wchodzi w grę, to powtórzę, ale spraw żeby przy tobie czuła się bezpiecznie, nie rób nic na siłę, jesli już to malutkimi kroczkami, nie bój sie cofnąć, pytaj jej co możesz a czego nie ;)
zewsząd i znikąd
pASibrzuch
Posty: 246
Rejestracja: 30 lip 2014, 11:07

Re: Aseksualna dziewczyna

Post autor: zewsząd i znikąd »

evolutionary pisze: 9 sie 2017, 16:53 Jeśli jednak rzeczywiście okazałoby się, że boi się seksu
...to ma prawo bać się seksu i nie chcieć się nie bać.
ODPOWIEDZ